5 Alternativa më e mirë për PureVPN – më e shpejtë dhe më e lirë për vitin 2020

Nëse jeni i shqetësuar për raportet e çështjeve të sigurisë me PureVPN, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të rendisni faktet dhe të vlerësoni opsionet tuaja.

Pasi doli në dritë se VPN me qendër në Hong Kong i dha një adresë IP FBI-së, ndërmarrja e kryer një kontroll i pavarur i sigurisë dhe azhurnoi praktikat e tij të intimitetit. Por mund të pyesni veten nëse këto ndryshime shkuan mjaft larg për të parandaluar shkeljet e ardhshme të sigurisë. Ju mund të lexoni më shumë rreth këtij auditimi, dhe gjetjet e tij, më poshtë. 

Së pari, vlen të përmendet se shumë përdorues vazhdojnë të jenë të lumtur me PureVPN, dhe kemi parë shumë ofrues të VPN të përmirësojnë shumë shërbimin e tyre pas gabimeve të hershme. Megjithatë, është e vështirë të injorohet fakti që një kompani me një politikë të deklaratave publike të deklaruara publikisht të ruajtura dhe të dhëna të përdoruesve të përbashkëta.

Për t’ju ndihmuar të bëni zgjedhje të informuara, ne rregullisht testojmë qindra VPN. Përveç shikimit të praktikave aktuale të PureVPN, ne kemi hulumtuar një numër të VPN-ve alternative të besueshme me rekorde të jashtëzakonshme të mbajtjes së përdoruesve anonimë të sigurt.

Shumë ofrues pretendojnë se kanë politika të shëndosha të privatësisë, dhe ndryshimet midis një VPN dhe një tjetër mund të jenë të vështira. Këtu janë informacionet që ekipi ynë i ekspertëve u mblodh për t’ju ndihmuar të gjeni një shërbim që mund të përdorni me besim të plotë.

Lista e shpejtë – VPN më të mira alternative për PureVPN

 1. NordVPN
  Bazuar në Panama-miqësore ndaj intimitetit, kjo është thjesht një nga VPN-të më të mira në botë, me siguri hermetike dhe lidhje të shpejta, të besueshme.
 2. ExpressVPN
  Duke funksionuar jashtë juridiksionit 14-Sytë, ExpressVPN ofron lidhjet më të shpejta të çdo VPN premium pa kompromentuar kurrë privatësinë e përdoruesit.
 3. Cyberghost
  Një tjetër VPN e vendosur në mënyrë ideale për intimitet, CyberGhost mban selinë në Rumani dhe ofron një përzierje të madhe të funksionalitetit, sigurisë dhe përballueshmërisë.
 4. ProtonVPN
  Për sigurinë në internet, nuk mund të gaboni me një kompani me bazë në një bunker 1000 metra në Zvicër. ProtonVPN ofron një shërbim të qëndrueshëm gjithëpërfshirës me mbrojtje të rreptë të privatësisë.
 5. PrivateVPN
  Përkundër një rrjeti relativisht të vogël të serverëve, ky VPN jep performancë të shkëlqyeshme për të mbrojtur intimitetin e fortë, të gjitha me kosto të ulët.

Mbroni Tani

Auditimi i Pavarur i Jo-Shkrimeve i PureVPN

Pas kësaj rrjedhje, PureVPN porositi Altius IT, një firmë amerikane e sigurisë, të kontrollojë sistemet dhe serverët e saj të sigurisë. Qëllimi ishte të identifikohej nëse ai mban ndonjë regjistër të identifikueshëm personalisht. Raporti është i disponueshëm për botuesit sipas kërkesës dhe për pajtimtarët, por nuk është i disponueshëm për publikun e gjerë.

Sipas raportit, PureVPN nuk i kërkoi Altius IT të kontrollojë masat e sigurisë për efikasitetin dhe efektivitetin, ose kontrollet e privatësisë dhe sigurisë në organizatat e ofruesve të serverëve të palëve të treta.

Në raport, Altius IT shprehet se “në datat e rishikimit tonë, Altius IT nuk gjeti ndonjë provë të konfigurimit të sistemit dhe / ose skedarëve të regjistrit të sistemit / shërbimeve që në mënyrë të pavarur, ose kolektive, mund të çonin në identifikimin e një personi specifik dhe / ose aktivitetin e personit kur përdorni shërbimin PureVPN. “

Ne nuk mund ta verifikojmë situatën sot pasi është pothuajse e pamundur të dimë nëse një VPN mban regjistrat ose jo. PureVPN është një produkt i mirë kur bëhet fjalë për shpejtësi dhe përputhshmëri. Nëse nuk shqetësoheni për potencialin e mbajtjes së prerjeve, mund të jetë produkti i duhur për ju. Por është akoma shumë e vështirë për ne që ta rekomandojmë.

Pse keni nevojë për një alternative për PureVPN

Incidenti i PureVPN me FBI ishte jo e vetmja herë që autoritetet amerikane ushtruan presion ndaj një ofruesi VPN për të kthyer të dhënat e përdoruesit. Të thuash jo qeverisë më të fuqishme në botë nuk është e lehtë, por shumë VPN e kanë kaluar testin në mënyrë të përsëritur. Pajtueshmëria e PureVPN me kërkesën e FBI-së shqetësoi të gjithë ne që vlerësojmë privatësinë.

Përdoruesit e PureVPN gjithashtu kanë raportuar rrjedhje të DNS, megjithëse është e rëndësishme të theksohet se askush nuk ka arritur t’i verifikojë ato pretendime. Disa nga thashethemet mund të jenë të rreme, dhe ne e konsiderojmë premtuese se ka pasur asnjë lajm për një instancë të dytë të të dhënave për ndarjen e VPN-së. Megjithatë, ne nuk do t’ju fajësojmë që keni dyshime të vazhdueshme në lidhje me masat e intimitetit të PureVPN.

Si një shërbim i përgjithshëm, PureVPN ka pikat e tij të forta, duke përfshirë tunelimin e ndarë, shërbimin e përgjegjshëm ndaj klientit, planet e përballueshme dhe aplikacionet e personalizueshme të lehtë për t’u përdorur. Nga ana tjetër, disa vlerësime të përdoruesve janë ankuar shpejtësi të ngadalta dhe paaftësia e VPN për të hyrë në iPlayer BBC.

Në fund, mund të mos ju duhet një zgjedhje tjetër – PureVPN mund t’ju përshtatet nevojave tuaja thjesht mirë. Nëse doni të eksploroni opsione të tjera, megjithatë, këtu janë disa udhëzime që mund t’ju ndihmojnë të gjeni një ofruesi jo vetëm i mbrojtjes së intimitetit të shkallës së parë, por edhe përparësive të tjera.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN alternative

Ne jemi tifozë të mëdhenj të VPN që mbajnë politika të rrepta dhe të verifikuara të mos-logs. Nëse përdorni ndonjë nga VPN-të me vlerësim më të lartë, mund të jeni të sigurt se ata kurrë nuk do të ruajnë të dhënat e sesionit dhe nuk do të jenë në përputhje me kërkesat e informacionit qeveritar.

Kur vendosni për alternativën më të mirë të PureVPN për ju, sigurohuni që të merrni parasysh sa vijon përveç politikave të intimitetit:

 • Masat e sigurisë së serverit
 • Shpejtësia e lidhjes
 • Besueshmëria e rrjetit
 • Përputhshmëria e pajisjes
 • Lehtësinë e përdorimit
 • Cilësia e shërbimit ndaj klientit

Pavarësisht se cila nga këto cilësi ka më shumë rëndësi për ju, nuk mund të gaboni me asnjë nga opsionet më poshtë.

Këto janë alternativat më të mira për PureVPN – Ja Pse

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Me një politikë të besueshme mos-prerje dhe të dhëna të koduara dy herë, NordVPN është po aq e sigurt sa mund të marrë një VPN. Karakteristikat kryesore të industrisë së sigurisë si kriptimi i AES 2048-bit, Anti DDoS dhe Qepë mbi VPN e kanë shtyrë Nord në krye të shumicës së listave VPN.

Kjo mbrojtje e jashtëzakonshme e të dhënave nuk vjen as me koston e performancës. NordVPN ka mbi 4,800 serverë në të gjithë botën optimizuar për qëllime të ndryshme duke përfshirë transmetimin dhe P2P / përrua. Në mënyrë të besueshme shkel nëpër Firewall-in e Madh të Kinës dhe zhbllokon vazhdimisht përmbajtjen e kufizuar rëndë si US Netflix dhe iPlayer i BBC-së.

Me lidhje të besueshme, shpejtësi të shpejtë që janë ideale për transmetim, mbështetje të përgjegjshme dhe çmime të arsyeshme, nuk është për t’u habitur që përdoruesit dhe ekspertët e vlerësojnë njëlloj këtë VPN kaq shumë.

Dëshironi ta provoni së pari? NordVPN ofron një Politika e rimbursimit 30-ditor.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ju siguron vëmendjen ndaj intimitetit që duhet të prisni nga një VPN i lartë. Kjo VPN është politika e rreptë e të dhënave pa log-e dhe masave të sigurisë së fundme (Kriptimi 256-bit AES, tunelizimi i ndarë, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS / IPv6) do ta bënin atë një zgjedhje të shkëlqyeshme edhe nëse nuk kishte asgjë tjetër për të ofruar.

megjithatë, ExpressVPN merr lavdërimet e saj më entuziaste nga përdoruesit për shpejtësi të pashembullt të lidhjes. Ky VPN do të japë video me cilësi të lartë pa asnjë ndërprerje ose ndërprerje, dhe ka fuqinë e zhbllokimit për t’ju marrë qasje të shpejtë në përmbajtje nga e gjithë bota.

Pra, nuk do të duhet të shqetësoheni për intimitetin ose shpejtësinë, por nëse shfaqen ndonjë problem, një ekip mbështetës yjor është gjithmonë në dispozicion për ju. Përdoruesit celular mund të dëshmojnë cilësinë e transmetimit dhe performancën e përgjithshme të këtij VPN për veten e tyre me një gjykim falas 7-ditor.

Ashtu si me NordVPN, a 30 ditë garanci për kthimin e parave ju mbron nga angazhimi i menjëhershëm.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost vlerësohet vazhdimisht për masat e tij të intimitetit. Pasja e selisë në Rumaninë me mendje private siguron që ky VPN të mund të mbështesë premtimin e tij për mos prerje, sepse nuk i nënshtrohet ndonjë rregulli për ruajtjen e të dhënave.

Me siguri mbresëlënëse përfshirë Mbrojtje rrjedhje e DNS, një ndërprerës vrasës dhe 256-bit encryption AES, kjo VPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse shqetësoheni për të fshirë gjurmët tuaja dixhitale. Plus, CyberGhost ka fituar famë për ndërfaqen e tij të drejtpërdrejtë të përdoruesit, duke siguruar që nuk do të keni asnjë problem të lansoni shpejt aplikacionin dhe të përdorni ndonjë përmbajtje që dëshironi të arrini.

CyberGhost ofron një rrjeti i serverëve në të gjithë botën si dhe abonimet me çmim të ulët (veçanërisht për planet afatgjata). Në përgjithësi, nuk ka të meta për të folur me këtë VPN.

Së bashku me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, gjykim falas për një javë për përdoruesit iOS dhe Android (si dhe përdoruesit e Windows sipas marrëveshjes) ju lejon të jepni një CyberGhost një provë pa rrezik.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. ProtonVPN

I përqendruar në privatësinë si në politikën e të dhënave ashtu edhe në vendndodhjen e tij, ProtonVPN ju siguron anonimitetin e plotë në internet.

Ofruesi Selia e Zvicrës do të thotë që informacioni juaj i sesionit nuk mund të ruhet me ligjin kombëtar. Edhe informacioni minimal i hyrjes i regjistruar për qëllime diagnostike (i cili nuk është askund afër sa duhet që spiunët të ju gjejnë) i nënshtrohet Rregullore zvicerane të privatësisë, disa nga më të vështirat në botë.

Karakteristikat e sigurisë janë gjithashtu mbresëlënëse, përfshirë encryption dhe mbështetje AES 256-bit për protokollet OpenVPN dhe IKEv2. Për më tepër, rishikimet e përdoruesve vlerësojnë aftësinë e ProtonVPN për të zhbllokuar faqet e mbrojtura shumë.

Thënë kështu, ky VPN mund të bjerë pak më shumë se tre të mëparshmit kur bëhet fjalë për shpejtësinë e transmetimit, ndihmën e ndihmës dhe vlerën e çmimit. Sidoqoftë, ju mund t’i shihni aftësitë e tij për veten tuaj duke përfituar nga një Gjykim falas 7 ditor për pajtimtarët Plus dhe a 30-dita e kthimit të parave garanci.

Shikoni ofertat ProtonVPN

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

A politikë e rreptë e mos-prerjeve nuk janë të gjitha ofertat PrivateVPN përsa i përket privatësisë; ky ofrues në të vërtetë mban kontrollin e plotë të të gjithë serverëve të tij për të parandaluar çdo mundësi të ndërhyrjes së palëve të treta. Dhe përveç mbajtjes së veprimtarisë suaj anonime, PrivateVPN përdor encryption të dhënave në fund të lartë që presim nga VPN të lartë.

Ky shërbim mund të jetë më pak i njohur për shkak të numrit të tij të kufizuar të serverëve (100, krahasuar me mijëra për tre ofruesit tanë të parë), por mos lejoni që t’ju largojë. Bazuar në provat tona dhe në qindra vlerësime të përdoruesve, PrivateVPN funksionon pothuajse si dhe emrat e mëdhenj VPN për shpejtësinë e transmetimit dhe cilësinë e lidhjes. Mangësia e vetme kryesore është mbështetja më pak e përgjegjshme e klientit.

Kombinoni të gjitha ato me një proces të thjeshtë instalimi dhe çmime jashtëzakonisht të ulëta, dhe PrivateVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Provojeni me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

FAQs

Si ta anuloj PureVPN?

Siç u përmend më lart, PureVPN do të punojë akoma mirë për disa njerëz dhe ka ndërmarrë hapa për të parandaluar çështje të mëtejshme.

Thënë kështu, nëse jeni të anuluar, mund të lexoni mësimin tonë të dobishëm dhe të mësoni se si të mbyllni llogarinë tuaj PureVPN. Ai gjithashtu përfshin informacione se si të merrni një rimbursim nëse është e aplikueshme.

Isfarë është një kontroll log log VPN? Pse ka rëndësi nëse një VPN kryen një të tillë?

Një audit log VPN, i njohur ndryshe si një kontroll i intimitetit, kontrollon vlefshmërinë e një ofruesi VPN për politikat e prerjes dhe privatësisë. Kontrollet e llogaritura kanë rëndësi sepse ato i mbajnë ofruesit e VPN të sinqertë për ato që bëjnë, ose nuk bëjnë, me informacionin e përdoruesit.

Një auditor i pavarur që gjen disa të meta në një VPN nuk do të thotë që duhet të shmangni VPN për jetën. Shtë e rëndësishme të hidhni një vështrim se sa shpejt VPN rregullon çështjet dhe cilësinë e zgjidhjes së saj, përpara se të renditni ato në të zeza në mënyrë të përhershme. Nëse ndonjë gjë, një gatishmëri për të zotëruar një çështje dhe për ta rregulluar atë e bën një ofrues të VPN më të besueshëm.

Pse duhet të kujdesem nëse një VPN ndan informacionin tim, nëse nuk bëj asgjë të paligjshme?

Ju nuk duhet të bëni diçka të paligjshme për një VPN që të dëshirojë të ndajë të dhënat tuaja. Disa VPN ndajnë historinë tuaj të shfletimit dhe informacionin e pajisjes me palët e treta për një fitim. Këto palë të treta pastaj kthehen dhe e përdorin atë për të synuar praktikat e marketingut bazuar në veprimtarinë tuaj të internetit dhe vendndodhjen gjeografike. Në cilën pikë, do të keni spama me reklama të bezdisshme dhe postë elektronike të marketingut për të cilat nuk jeni regjistruar kurrë.

përmbledhje

Këto alternativa për PureVPN ofrojnë masa intimiteti drejtuese në industri, shumë karakteristika të dobishme dhe funksionalitet të shkëlqyeshëm të përgjithshëm. Por ju ende mund të debatoni se cili është më i miri për ju, ose thjesht do të dëshironit të mësoni më shumë rreth VPN-ve para se të ecim përpara.

Udhëzuesi ynë i plotë do t’ju tregojë saktësisht se si funksionojnë VPN dhe si ndryshojnë ato nga njëra-tjetra. Ne jo vetëm që diskutojmë mbi rëndësinë e një politike të rreptë të intimitetit, por gjithashtu ju ndihmojmë të identifikoni tiparet VPN që përputhen më mirë me përdorimin tuaj të internetit.

Kur të gjeni një shërbim VPN, e dini se do të jeni të lumtur, lista jonë e kodeve promo do të ndihmojë portofolin tuaj të mbetet i lumtur, too. Do të keni qasje në të gjithë përmbajtjen që dëshironi, me qetësinë e mendjes që vjen nga njohja e intimitetit tuaj nuk do të rrezikohet kurrë.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me