5 Alternativa më e mirë për Flixtor: Merrni filma dhe TV FALAS në vitin 2020

 

Alternativat më të mira të Flixtor:

 1. MoviesJoy
 2. Koha e kokoshkave
 3. SubsMovies
 4. Projekt TV falas
 5. Seritë e shikimit

Mjerisht, është zyrtar: Flixtor nuk është në linjë, dhe nuk ka asnjë datë të parashikuar për kthimin e saj.

Nën presionin ekstrem nga industria e filmit, një nga shërbimet tona të preferuara falas të transmetimit të filmit dhe TV është hequr nga faqja e internetit. Nëse keni vizituar një uebfaqe të ashtuquajtur Flixtor kohët e fundit, ju lutemi lexoni më tej, sepse po e rrezikoni veten.

Dhjetra të reja faqet janë ngritur duke pretenduar se janë “Flixtor i ri”, por të gjithë janë të rremë dhe të pasigurt. Zhvilluesit e Flixtor konfirmuan në një deklaratë publike se çdo faqe në internet që pretendon të jetë një version i ri i shërbimit është një mashtrim.

flixtoralt (1)

Canfarë mund të bëni ndërsa Flixtor është i padisponueshëm?

për fat të mirë, ekzistojnë alternativa të sigurta për Flixtor, kështu që akoma mund të rregulloni TV dhe filmin tuaj.

Ne vazhdimisht monitorojmë faqet e transmetimit për të gjetur shërbimet më të mira në dispozicion dhe t’ju ndihmojnë të qëndroni të pastër nga faqet që mund të përhapin malware ose të rrëmbejnë shfletuesin tuaj. Ne do të ndajmë disa nga alternativat tona të preferuara për Flixtor më poshtë.

Por së pari, një shënim i shpejtë në lidhje me sigurinë tuaj në internet: Nëse jeni duke torrentuar filma ose duke transmetuar video nga ndonjë faqe falas në internet, ne ju rekomandojmë të përdorni që të përdorni një VPN.

Duke ju mbajtur anonim, a VPN mund t’ju mbrojë nga problemet ligjore nëse në uebfaqen që përdorni nuk keni fituar të drejtat për të shpërndarë filmat që shikoni. Kështu që ne do t’ju rekomandojmë VPN-të më të mira për t’u përdorur për faqet me streaming falas.

Alternativat më të mira për Flixtor që funksionojnë tani

Ne i kemi testuar plotësisht këto uebfaqe për siguria, cilësia dhe besueshmëria. Ju nuk duhet të regjistroheni për të parë përmbajtjen e tyre, dhe ata nuk ju bombardojnë me reklama, veçanërisht nëse VPN juaj ka një bllokues reklamash.

1. FilmatGëzimi

flixtoralt (2)

FilmatJa është një shërbim falas i transmetimit të filmave dhe TV me reklama zero. Fastshtë e shpejtë dhe ofron Transmetim HD. Gjatë testimit, megjithatë, zbuluam se disa nga videot HD janë në të vërtetë vetëm 720p (HD standarde), jo 1080p (HD i plotë) për të cilin shpresonim.

Të gjitha videot janë etiketuar si ose hD ose prodhim i kompjuterizuar për t’ju ndihmuar të gjeni versionin me cilësi më të lartë të secilit film ose të shfaqeni shpejt. Filmat “Kamera” u regjistruan me një kamera në një kinema.

Dobësia e vetme e vërtetë që zbuluam ndërsa testuam MovieJoy është se ekziston nuk ka mënyrë për të hequr titrat e mbyllur nga videot që i kanë ato. Titujt nuk ishin intruzivë dhe nuk morën shumë hapësirë ​​në ekran, por do të ishte akoma mirë të jesh në gjendje t’i fikësh.

Në përgjithësi, MoviesJoy është një sit i dizajnuar mirë, pa reklama me një përzgjedhje e madhe e mbi 1.000 titujve.

Vizitoni FilmatJoy

2. Koha e kokoshkave

flixtoralt (3)

Teknikisht, Popcorn Time është një aplikacion, jo një uebfaqe, por është kaq mbresëlënëse sa meriton të përmend këtu.

Kur hapni aplikacionin, do të keni qasje në një katalog të mijëra shfaqje TV dhe filma nga faqet e internetit të ndryshme përrua. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një film, të zgjidhni cilësinë e videos dhe të vendosni nëse dëshironi titra të mbyllur. Aplikacioni do të bëjë pjesën tjetër!

Aplikacioni Popcorn Time është i disponueshëm për pajisjet Windows, Mac OS, Linux dhe Android. Ju gjithashtu mund ta shkarkoni në pajisjen tuaj iOS nga një PC ose Mac.

Vizitoni Kohën e kokoshkave

3. Submovimet

flixtoralt (4)

SubsMovies ka një ndërfaqe të lëmuar që është e lehtë për t’u përdorur. Videot janë të organizuara nga cilësia dhe burimi i tyre për t’ju ndihmuar gjeni shpejt versionin më të mirë në dispozicion të titullit që po kërkoni.

Ndërfaqja është gjithashtu shumë më e fuqishme sesa mund të duket në fillim, gjithashtu. Duket si një indeks i thjeshtë video, por juaji Videoja e zgjedhur luan drejtpërdrejt në faqen e internetit të SubsMovies. Asnjëherë nuk duhet të merrni shanset tuaja me faqet e panjohura të streaming të palëve të treta.

Ndërsa lë të kuptohet emri i faqes, SubsMovies përqendrohet përmirësimi i disponueshmërisë së përmbajtjes së titrave. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm nëse keni dëgjim të dëmtuar ose nuk mund të gjeni shumë filma në gjuhën tuaj amtare. Thjesht pushoni videon në çdo pikë për të marrë një përkthim të titrave.

Vizitoni SubMovies

4. Projektoni TV falas

flixtoralt (5)

Projekti TV Free nuk është në të vërtetë një faqe interneti. Përkundrazi, është një Indeksi i shfaqjeve televizive me përdorim të lehtë. Pasi të gjeni shfaqjen që dëshironi të shikoni, duhet të ndiqni lidhjen në një faqe në internet të palëve të treta që pret videon.

PFTV nuk është aq i qetë dhe intuitiv për t’u përdorur si tre zgjedhjet tona më të mira, dhe ju mund të duhet të provoni disa lidhje për të gjetur një që funksionon.

Ne nuk kemi hasur në ndonjë reklamë në faqen kryesore të internetit, por në faqet e palëve të treta mund të dërgojë disa reklama në rrugën tuaj. Disa site ju lejojnë të zgjidhni nëse do të transmetoni ose shkarkoni videon. Ne nuk ju rekomandojmë të shkarkoni përmbajtje nga faqet e palëve të treta.

Projekti TV Free ka pothuajse çdo shfaqje për të cilën mund të mendonit, me më shumë duke u shtuar çdo ditë.

Vizitoni TV Projekt Falas

5. Seritë e shikimit

flixtoralt (6)

Seria e shikimit ofron një katalog i madh i shfaqjeve dhe filmave, por ajo ka më shumë pop-ups se sa faqet e tjera në listën tonë. Duke përdorur një VPN me një bllokues reklamash ndihmon shumë – do të duhet të klikosh nga disa reklama ndërsa shfleton faqen, por ato nuk do të ndërpresin rrjedhat e tua.

Uebfaqja është jashtëzakonisht e shpejtë dhe e përgjegjshme. Sidoqoftë, si Projekt TV falas, Sidoqoftë, Watch Series ju dërgon në një sit pritës të palëve të treta për të transmetuar videon tuaj. Edhe një herë, do t’ju duhet pak durim sepse lidhja e parë që provoni mund të mos funksionojë.

Seria e shikimit është një sit i organizuar mirë që e bën të lehtë gjetjen e filmave dhe shfaqje televizive që doni të shihni. Vetëm sigurohuni që të përdorni një VPN të mirë dhe të shmangni shkarkimin e ndonjë përmbajtjeje nga faqet e palëve të treta.

Vizitoni Seritë e Shikimeve

Pse duhet gjithmonë të përdorni një VPN kur transmetoni

Për të mbrojtur privatësinë tuaj, siguroni pajisjen tuaj kundër krimit në internet dhe për të marrë qasje të lehtë në përmbajtjen e kufizuar me gjeo, ju rekomandojmë të përdorni një VPN sa herë që shkoni në internet. Përdorimi i faqeve me streaming falas përfshin rreziqe të shumta që e bëjnë përdorimin VPN të rëndësishëm.

Mbrojtje nga reklamat e pasigurta dhe faqet e dëmshme të palëve të treta

Shumica e reklamave të programeve të faqeve pa streaming dhe reklamat në internet mund të jenë të rrezikshme. Reklama me kod me qëllim të keq për të rrëmbyer shfletuesin tuaj janë një kërcënim i zakonshëm. Disa prej tyre ju mashtrojnë me një “X” që duket sikur duhet të mbyllë dritaren. Klikimi mbi të në të vërtetë shkakton një shkarkim të kodit.

VPN-të më të mira kanë bllokim të fuqishëm të integruar të reklamave për t’ju ndihmuar të qëndroni të sigurt. Ata gjithashtu do të paralajmëroni nëse faqja e internetit e palës së tretë që pret videon tuaj është e pasigurt, dhe bllokoni faqen përpara se të infektojë pajisjen tuaj.

Mbrojtja nga pasojat juridike të shkeljeve të të drejtave të autorit

Shtë perfekt ligjore për të parë një video në një faqe në internet që ka siguruar të drejta për shpërndarjen e saj. Sidoqoftë, nëse faqja e internetit nuk është e autorizuar të tregojë videon, mund të tërhiqeni në betejat ligjore për shkeljen e të drejtave të autorit.

Duke koduar trafikun tuaj dhe maskuar adresën tuaj IP, VPN e bëjnë gati të pamundur për këdo që të gjurmojë aktivitetin tuaj në internet. Pra, edhe nëse faqja e internetit e transmetimit shqetësohet për shkeljen e ligjeve për të drejtat e autorit, nuk do të keni.

Qasja në një larmi më të madhe filmash dhe shfaqjesh

Uebfaqet në internet janë bllokuar në disa vende me censurë të rëndë qeveritare në internet. Në vendet e tjera, ju mund ta gjeni atë disa site streaming ose video specifike ku dëshironi të keni qasje janë të bllokuara nga ofruesi i përmbajtjes.

Një maskim i mirë IP i VPN ju lejon të anashkaloni geoblocks dhe censurimin në hyr në faqet e transmetimit dhe videot që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj, në mënyrë të sigurt dhe anonime.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server VPN në një vend ku përmbajtja nuk është e bllokuar. Me vetëm disa klikime, do të keni qasje të çastit, të pakufizuar.

Parandalimi i rrëzimit të ISP

Nëse nuk përdorni një VPN, ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) e di saktësisht se në cilat faqe vizitoni. ISP-të shpesh ulin me qëllim shpejtësinë e lidhjes së përdoruesve duke vizituar faqet e përroit ose transmetimit, një proces i njohur si rrëzues.

ISP duke u hedhur mund të prishin natën tuaj të filmit, me prurje që ndërpriten vazhdimisht nga vonesa dhe buffering. Kriptimi i shkallës ushtarake të përdorur nga VPN të lartë e bën të pamundur që ISP-ja juaj të monitorojë trafikun tuaj, kështu që ju do të jeni duke transmetuar me shpejtësi të plotë tërë natën.

VPN-të më të mira për t’u përdorur për transmetim

Shumë VPN premtojnë shpejtësi të lartë dhe siguri të padiskutueshme, por ne nuk marrim fjalën e tyre për të, dhe as nuk duhet. Ne vetëm rekomandojmë VPN-të që qëndrojnë mbi pjesën tjetër në testimin tonë të plotë.

Nëse jeni pas filmave dhe shfaqjeve televizive falas, mund të jetë joshëse të kërkoni gjithashtu një VPN falas. megjithatë, ne këshillojmë fuqimisht kundër përdorimit falas të VPN. Në rastin më të mirë, një VPN falas do të jetë ngadalësuese. Në rastin më të keq, do të rrezikojë sigurinë tuaj, ose madje do t’i shesë të dhënat tuaja palëve të treta.

Këto janë ofruesit VPN të cilëve ju mund t’i besoni për të mbrojtur informacionin tuaj personal dhe për ta mbajtur lidhjen tuaj në drejtimin më të lartë.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon Bandwidth i pakufizuar dhe kriptimi i shkallës ushtarake për t’ju sjellë më të mirë VPN me shpejtësi të lartë për faqet e transmetimit falas.

Një shënim i veçantë është i saj bllokues të integruar dhe bllokues të malware, CyberSec. Kjo suitë unike e sigurisë do të eliminojë reklamat që shfaqen në faqet si Watch Series dhe mbrojeni pajisjen tuaj nga hakerat dhe faqet e internetit të rrezikshme.

Mund të shikoni dhe të shfletoni deri në 6 pajisje menjëherë me NordVPN dhe ofruesi ofron aplikacione për të gjitha pajisjet kryesore, përfshirë TV Android.

Mund të provoni pa rrezik rreziku NordVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha paketat e pajtimeve.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është një shërbim i shpejtë vetëtimë VPN që e bën transmetimin të sigurt, anonim dhe të lehtë.

Pavarësisht nëse jeni fillestar apo veteran i VPN, ExpressVPN ju ka mbuluar. i saj aplikacione intuitive janë të thjeshta për tu konfiguruar dhe rregulluar, dhe përfshirë karakteristika të sigurisë së lartë që mbrojnë aktivitetin tuaj në internet 24/7.

Me ExpressVPN, do të shijoni një bandë të pakufizuar në të deri në 3 pajisje menjëherë, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha planet. Ju madje mund ta provoni falas për 7 ditë në pajisjet Android dhe iOS.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetoni me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me 3,000+ serverë në 60 vende, veçori të përparuara të sigurisë, dhe një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur, CyberGhost është një zgjedhje e lartë për transmetimin në internet.

CyberGhost do të bllokojë automatikisht reklamat dhe do të kontrollojë URL-në e çdo faqe në internet që vizitoni për të siguruar që është e sigurt. Nëse një sit nuk mund të besohet, CyberGhost do ta parandalojë ngarkimin e tij. Kjo është mbrojtje ideale nëse shikoni video të mbajtura në faqet e palëve të treta.

Ju mund ta provoni veten CyberGhost me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream me CyberGhost TANI!

përmbledhje

Zhdukja e Flixtor ka qenë një humbje e madhe për komunitetin botëror të përroit dhe rrjedhës. Ne te gjithe Dëshironi të besoni se secila faqe “Flixtor i Ri” që shfaqet është gjëja e vërtetë, por nuk është, dhe është ndoshta e rrezikshme.

Mos u mashtroni nga faqet keqdashëse, të falsifikuara. Qëndroni të sigurt duke iu përmbajtur alternativave të shkëlqyera Flixtor që ju kemi rekomanduar, dhe përdorni një VPN premium sa herë që vizitoni një sit transmetimi ose përrua.

VPN e duhur do të zhbllokojë faqet e internetit të censuruara dhe të geobllokuar, të mbrojë pajisjen tuaj nga sulmet në internet dhe t’ju mbrojë nga pasojat ligjore nëse një faqe transmetimi shkel ligjet e të drejtave të autorit.

Dhe ndërsa VPN-të më të mira nuk janë falas, ato janë shumë më të lira nga sa mendoni. Shikoni faqen tonë të kuponave për të gjitha marrëveshjet më të nxehta.

Merrni tani NordVPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me