5 Alternativa më e mirë FALAS për Alluc: Merrni Filma FALAS & TV në vitin 2020

Alluc nuk është më në internet, kështu që ju duhet një alternative e mirë. Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni alternativat më të mira falas për Alluc në mënyrë që të mund të riktheheni për të gjetur dhe transmetuar përmbajtjen tuaj të preferuar.

Në 2018, pas 13 vjetësh dhe më shumë se një miliard vizitorë unikë, zhvilluesit e Alluc vendosi të zbriste një nga faqet më të njohura të lidhjeve streaming në internet.

Disa uebfaqe të ashtuquajtura Alluc janë rritur në muajt e fundit, por asnjë prej tyre nuk mbështetet nga ekipi origjinal i zhvillimit. Praktikisht të gjitha këto faqe janë të rreme, dhe potencialisht fshehin një malware të rrezikshëm që mund të vendosë pajisjen tuaj në rrezik.

Lajmi i mirë është se ka disa alternativa të forta dhe të sigurta për Alluc. Lexoni më tej për të mësuar më shumë.

Youfarë mund të bëni tani që Alluc është mbyllur

Ekipi ynë është gjithmonë monitorimi i uebit për shërbimet më të mira në dispozicion të transmetimit. Ne duam të sigurohemi që ju mund të gjeni filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara gjatë kohës duke shmangur vendet e rrezikshme që janë të infektuar me malware që mund të dëmtojnë pajisjen tuaj.

Para se të fillojmë me alternativat më të mira të Alluc, ne duam t’ju kujtojmë për të qëndruar të mbrojtur në internet. Ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN për transmetim ose përrua video në internet. VPN ndihmojnë që të ju mbroni nga pasojat ligjore dhe gjithashtu mund të mbrojnë pajisjen tuaj nga viruset ose malware.

Tani është koha për të arritur në krye të alternativave të Alluc.

5 alternativat më të mira

Këto pesë site transmetimi ofrojnë përmbajtje falas që mund të shijosh nga shumë pajisje të ndryshme.

1. Tubi

Tubi është një shërbim video pa streaming. Për dallim nga disa site të tjera në këtë listë, Tubi mbështetet nga reklamat, që lejon që shërbimi t’u shërbejë legalisht përdoruesve të licencuar përmbajtje. Reklama mund të jetë pak e bezdisshme, por Tubi ka një nga katalogët më të mëdhenj në internet falas dhe lista e filmave është gjithnjë në rritje.

Ju mund të përdorni Tubi pothuajse në çdo pajisje, përfshirë pajisjet Android dhe iOS dhe madje edhe në Amazon Fire TV, PlayStation 4 dhe Xbox One.

Vizitoni Tubin

2. DyMovie

TwoMovies është një uebfaqe me streaming falas që ju lejon të shikoni filma nga biblioteka e tyre në internet.

TwoMovies ka mbi 50,000 filma dhe shfaqje në bibliotekën e tyre, dhe faqja është duke azhurnuar vazhdimisht përmbajtjen e saj.

TwoMovies ju lejon të filtroni kërkimin tuaj bazuar në kritere të ndryshme, siç është viti në të cilin u shfaq shfaqja ose filmi. Kjo lehtësi përdorimi e bën TwoMovies një nga opsionet më të përshtatshme për transmetim falas online.

Vizitoni TwoMovies

3. Koha e kokoshkave

Popcorn Time është një aplikacion i njohur i cili është i disponueshëm në pajisjet Android, Windows, macOS dhe Linux. Mund të shkarkohet gjithashtu në pajisjet iOS.

Popcorn Time u siguron vizitorëve qasje në një katalog të madh filmash dhe shfaqjesh nga faqet e përroit. Gjeni filmin që dëshironi të shikoni, dhe ju mund të zgjidhni cilësinë e videos suaj dhe nëse doni apo jo titra të mbyllur.

Koha e kokoshka është mjaft e popullarizuar për shkak të saj ndërfaqe intuitive dhe përzgjedhje e mirë e filmave dhe shfaqjeve.

Vizitoni Kohën e kokoshkave

4. MovieWatcher

MovieWatcher është një platformë në internet për transmetimin e filmave dhe shfaqjeve. MovieWatcher ka një databazë e gjerë e cila u siguron vizitorëve informacion për rishikimin nga faqe të tilla si IMDB. Shumë prej ofertave të transmetimit kanë gjithashtu mundësi HD.

Trafiku i MovieWatcher vazhdon të rritet ndërsa platforma rrit numrin e filmave dhe shfaqjeve në dispozicion.

Vizitoni MovieWatcher

5. MovieNinja

Biblioteka e MovieNinja përmban vetëm filma dhe shfaqje HD.

Përqendrimi në filmat me definicion të lartë është ajo që e veçon MovieNinja larg nga shërbimet e tjera falas në internet. Edhe pse faqja është e përqendruar në filma, ajo gjithashtu mbart sezone të shumta të shfaqjeve televizive të njohura.

MovieNinja ka një tipar të fortë sugjerimi për filmin, i cili është i shkëlqyeshëm për të gjetur filma të ngjashëm që mund të të shijojnë.

Vizitoni MovieNinja

VPN ju mbajnë të sigurt ndërsa transmetojnë online

Ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN sa herë që transmetoni filma ose shfaqni në internet për të mbrojtur pajisjen tuaj dhe të dhënat tuaja personale. VPN ju lejojnë të përdorni qasje të kufizuar me gjeo dhe ato parandalojnë që palët e treta të shikojnë aktivitetin tuaj në internet. Meqenëse faqet e transmetimit falas paraqesin rrezik më të madh, gjithmonë këshillohet përdorimi i një VPN.

Qëndro i mbrojtur nga reklamat me qëllim të keq dhe faqet e palëve të treta

Një shumicë e faqeve me streaming falas përdorin reklama për të fituar të ardhura. për fat të keq, këto reklama në internet mund të përmbajnë kod me qëllim të keq që mund të dëmtojë pajisjen tuaj ose madje të rrëmbejë shfletuesin tuaj.

VPN-të më të mira ofrojnë veçori të bllokimit të reklamave dhe mbrojtje anti-virus që mund ta mbajnë pajisjen tuaj të sigurt.

Qëndro i mbrojtur nga pasojat juridike

Nëse shkarkoni një film ose shfaqni nga një faqe në internet pa të drejtat e autorit të duhur, mund të përballeni me një betejë ligjore për shkeljen e të drejtave të autorit. VPN ju lejojnë të shmangni këto çështje nga duke koduar trafikun tuaj në internet dhe maskon adresën tuaj IP.

Ky proces mbron veprimtarinë tuaj në internet dhe e bën atë vnga ana e tretë e pamundur që palët e treta të zbulojnë se çfarë ke parë. Kjo do të thotë që nuk do të duhet të shqetësoheni nëse faqja juaj e transmetimit zbatohet nga ligji ndërkombëtar i të drejtave të autorit.

Qasja në filma dhe shfaqje që nuk janë të disponueshme në rajonin tënd

Regiondo rajon ka filma dhe shfaqje të caktuara që nuk janë të disponueshme për shkak të problemeve me të drejtat e pronësisë intelektuale. VPN ju lejojnë të anashkaloni geoblocks duke maskuar adresën tuaj IP, e cila ju lejon të keni qasje në përmbajtje që nuk janë të disponueshme në vendin tuaj.

Pasi të lidheni me një server VPN në një vend ku përmbajtja nuk është e bllokuar, do të keni qasje të plotë.

Shmangni goditjet ISP

Kur nuk përdorni një VPN, ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) i njeh të gjitha aktivitetet tuaja në internet. ISP-të janë famëkeqe për goditjen e lidhjeve të përdoruesve që vizitojnë faqet streaming dhe torrenting.

Rrëzimi është një proces në të cilin ISP juaj ul qëllimisht shpejtësinë e lidhjes tuaj, gjë që e vështirëson shikimin e filmave ose shfaqjeve në internet. Goditja në mënyrë tipike çon në çështje zhgënjyese si buffering dhe vonesa.

Me ndihmën e një VPN, do të jeni në gjendje t’i shmangni këto probleme dhe shikoni filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara pa kërcënimin e goditjes së ISP. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të shikoni çfarëdo shërbimi transmetimi që ju pëlqen pa probleme vonesash.

VPN-të më të mira për transmetim

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN është më e njohur për të kriptimi i shkallës ushtarake dhe bandës së pakufizuar. Kjo e bën atë një nga VPN-të më të mira në dispozicion për transmetimin e filmave dhe shfaqjeve.

CyberSec është bllokues i reklamave dhe malware i NordVPN. Karakteristika e mban pajisjen tuaj të mbrojtur nga reklama të rrezikshme që mund të ndikojnë negativisht në pajisjen tuaj.

NordVPN ju lejon të transmetoni sa më shumë 6 pajisje njëkohësisht. Mund të transmetoheni nga pajisje të tilla si Windows, macOS ose Android.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha pajtimet.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Alsoshtë gjithashtu në përputhje me ruterët.x, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Filloni transmetimin me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN është një nga VPN më të shpejtë në dispozicion, dhe ju siguron anonimitet të plotë ndërsa transmetoni në internet.

me mbi 160 lokacione në 90 vende, mund të jeni i sigurt që gjithmonë do të jeni në gjendje të përdorni një server që ju lejon të anashkaloni kufizimet e përmbajtjes.

ExpressVPN ju lejon të përdorni sa më shumë 3 pajisje menjëherë.

Provoni ExpressVPN pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni transmetimin me ExpressVPN!

3. Cyberghost

CyberGhost VPN

CyberGhost ka një ndërfaqe intuitive dhe karakteristika të forta kriptimi. Po ashtu ka mbi 4600 servera në 60 vende.

CyberGhost do të bllokojë përmbajtjen me qëllim të keq përmes funksionit të tij të sigurt të testimit të URL-së, gjë që ju pengon të hyrni në faqet e internetit të rrezikshme.

Ju mund ta provoni CyberGhost sot me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni transmetimin me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Surfshark ka mbi 500 servera dhe përdor protokolle të përparuara sigurie për t’i mbajtur përdoruesit të mbrojtur në internet.

Surfshark bllokon gjurmuesit, reklamat dhe malware, gjë që ju ndihmon të keni një përvojë më të këndshme kur shikoni filma dhe shfaqje. Shërbimi gjithashtu u siguron përdoruesve 24/7 mbështetje e drejtpërdrejtë e klientit.

Surfshark u ofron përdoruesve a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni streaming me Surfshark!

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

PrivateVPN ka servera në mbi 60 vende të ndryshme, dhe mbështet Gjerësia e pakufizuar e bandës dhe ndërprerësit e serverit.

Përdoruesit mund të mirëmbajnë deri në 6 lidhje të njëkohshme nëpër pajisje të tilla si macOS, Windows dhe Android.

PrivateVPN është një nga VPN-të më të shpejta për tu ngritur, me konfigurimin 1-klikues për kompjuterë, smartphone, tablet dhe ruter.

Jepni PrivateVPN një goditje me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni transmetimin me PrivateVPN!

përmbledhje

Heqja e Alluc nga uebi ka qenë mjaft e vështirë për ata që kënaqen me filmime dhe shfaqje në internet. Për fat të keq, faqet e internetit të reja të cilat pretendojnë se janë Alluc janë praktikisht të gjitha të rreme dhe potencialisht të rrezikshme për t’u përdorur.

Por nuk keni nevojë të kërkoni përmes faqeve të internetit me qëllim të keq që pretendojnë se janë Alluc. Në vend të kësaj, ju mund të përdorni në mënyrë të sigurt alternativat Alluc të rekomanduara në këtë post. Sigurohuni që ju rrini të sigurt kur transmetoni online duke përdorur një VPN premium.

VPN që ju rekomanduam do t’ju lejojë të bëni hyr në përmbajtjen e bllokuar dhe të mbrojë nga palët e treta të cilët dëshirojnë të shohin aktivitetin tuaj në internet. Këto VPN gjithashtu do t’ju ndihmojnë të shmangni pasojat ligjore nga faqet e transmetimit që mund të mos jenë në përputhje me ligjin ndërkombëtar të të drejtave të autorit.

VPN-të më të mira kanë të gjitha ofertat premium, por ekzistojnë disa mundësi me kosto të ulët për të përfituar nga ju. Shikoni në faqen tonë të kodeve të kuponave dhe gjeni marrëveshjen e duhur për ju.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me