5 Alternativa më e mirë e vërtetë Hola: e shpejtë dhe e sigurt në vitin 2020!

Le të jemi të sinqertë: “falas” dhe “VPN” nuk është asnjëherë një kombinim i mirë.

Padyshim që ka disa përjashtime, por Hola – që i ka vënë në përdorim përdoruesit e saj në rrezik në mënyrë të përsëritur – sigurisht që nuk është një prej tyre. Pra, këtu janë 5 alternativa më të mira – dhe më të sigurta.

Udhëzues i shpejtë: VPN falas për t’u përdorur në vend të Hola

Këshillë ekspertësh: NordVPN – ndërsa nuk është me të vërtetë falas, garancia 30-ditore për kthimin e parave të NordVPN ju lejon të provoni një prej VPN-ve më të mira falas deri në një muaj.

 1. Windscribe – ky VPN falas ofron shpejtësi të mirë dhe një transferim të të dhënave mujore prej 10 GB.
 2. TunnelBear – ndoshta VPN më miqësore atje, dhe një nga VPN-të më të njohura falas në treg.
 3. hide.me – ky është një nga VPN më të mirë falas, me shpejtësi të duhur lidhjeje dhe 28 servera në 22 vende të ndryshme.
 4. Trust.Zone – ky VPN ofron një version falas 3-ditor.
 5. Betternet – ky VPN 100% falas financohet nga reklamat.

Pse jo Hola? Sepse nuk është e sigurt

Hola thjesht nuk mund të besohet. Sigurisht, është falas, i pakufizuar dhe nuk përdor reklama, dhe që mund të tingëllojë joshëse … por kini kujdes.

Problemi me Hola është se ai përdor një sistem kolegësh me kolegë, që do të thotë se ju ndajnë gjerësinë tuaj të bandës me përdoruesit e tjerë. Ndërsa sigurisht që do të ngadalësojë lidhjen tuaj, kjo është më e pakta nga problemet tuaja.

Meqenëse po ndani gjithashtu adresa IP, nuk keni kontroll mbi atë që përdoret për të — ju lënë të hapur Aktiviteti i mërzitur (ose i paligjshëm i dikujt) në internet i dikujt tjetër gjurmohet në adresën tuaj IP. ohu!

Ne krye te kesaj, Hola ka vënë në përdorim përdoruesit e saj në rrezik. Në korrik 2018, MyEtherWallet (MEW), një shërbim popullor i përdorur për të hyrë në kuletat e kriptofonëve, pretendoi se përdoruesit që kishin hyrë në shërbim me Hola ishin në rrezik të një sulmi me qëllim të keq. Për pesë orë, Hola ishte hakuar, dhe për këtë arsye kushdo që e përdorte Hola për të hyrë në MEW gjatë asaj kohe ishte i gjerë i hapur për vjedhjet e cryptocurrency.

Mjerisht, kjo nuk ishte as e vetmja herë që Hola u hakua!

Këto të meta serioze të sigurisë, na kanë bërë që ta vendosim këtë VPN në krye të listës sonë të VPN për të shmangur. Për të mësuar më shumë rreth asaj përse duhet të largoheni nga Hola, shiko rishikimi ynë i plotë i Hola.

Ashtë një e drejtë falas për VPN për ju?

Një VPN falas mund të duket si një ide e mirë. Ju me të vërtetë nuk dëshironi të kapërceni para të holla shtesë vetëm për të shfletuar internetin dhe nuk keni mend nëse VPN juaj shfaq reklama. Ndoshta nuk ju duket sikur ju duhet vërtet një grup karakteristikash të shkëlqyera premium.

Farëdo që të zgjidhni të bëni, sigurohuni që merrni një vendim të informuar. Mbani në mend se të gjitha kompanitë duhet të fitojnë para. Ndërsa disa mund ta bëjnë këtë nga shfaqja e reklamave, të tjerët mund të përdorin metoda më të shndritshme, siç janë duke kompromentuar privatësinë tuaj dhe shitjen e të dhënave tuaja. Gjithashtu, ndërsa përdorni një VPN falas, mund të zbuloni që lidhja juaj është bezdisshëm e ngadaltë, gjerësia e bandës tuaj është shumë e kufizuar për të bërë atë që dëshironi, ose nuk keni akses në servera në vendin ku ju nevojiten.

Shumë ofrojnë shërbime të paguara VPN gjykime falas ose garanci për kthimin e parave, kështu që nëse keni nevojë për një VPN për një kohë të shkurtër ose jeni kurioz të provoni një të tillë, kjo mund të jetë zgjidhja perfekte për ju. Tipi ynë ekspert është që ju përdorni NordVPN.

Këshillë Eksperti: Përdorni NordVPN falas 

NordVPN është një nga VPN-të më të mira atje, pasi është i mbushur me disa nga karakteristikat më të përparuara. Ky është një VPN për të cilin mund të jeni të sigurt se nuk do të hackohen kurrë.

me Nord do të keni mundësi të shijoni një transmetim të pakufizuar dhe siguri të jashtëzakonshme pa u angazhuar për një plan të shtrenjtë.

Meqenëse bërja e kërcimit nga një VPN falas në një të paguar nuk është gjithmonë e lehtë, ato ju ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave, pa pyetje (Ne i morëm ato sipas fjalës së tyre – dhe ajo funksionoi!).

Pse NordVPN renditet si # 1 VPN?

 • Mund të zhbllokojë në mënyrë të vazhdueshme Netflix, në mënyrë që të mos humbni kurrë një episod
 • Ai krenohet me më shumë se 5249 serverë në 62 vende – Asnjë VPN falas nuk vjen diku afër atyre numrave
 • Ju garanton shpejtësinë e lidhjes me rrufe
 • Ka protokolle të përparuara sigurie, kriptim të shkallës ushtarake dhe një ndërrim vrasës
 • Nuk bazohet në një vend që është pjesë e Aleanca me pesë sy vend, kështu që privatësia juaj është e garantuar.

Dhe, natyrisht, ndryshe nga vpns falas – ai ka 0 reklama, nuk mban regjistra dhe nuk sakrifikon të dhënat ose privatësinë tënde ndaj palëve të treta.

Provoni NordVPN pa rrezik

5 VPN falas për t’u përdorur në vend të Hola:

Asnjë VPN falas nuk është e përsosur, por nëse nuk jeni mjaft të gatshëm të investoni në një shërbim të paguar, ato janë opsione të mirë që duhet të përdorni. Ekspertët tanë kanë bërë veprat e punës për ju dhe bashkuar një listë të më të mirave:

1. Xhepi xham

Pro për versionin falas:

 • Shpejtësi të denjë
 • Një transferim i madh i 10 GB i të dhënave në muaj

Të këqijat për versionin falas:

 • Transferimi i të dhënave është i mbyllur
 • Ju nuk do të keni qasje në të gjithë serverët e tyre

Nëse duhet të jetë falas, duhet të jetë Windscrib. Ka shpejtësi të arsyeshme të mira, dhe është mjaft i besueshëm në përgjithësi: është një VPN e vërtetë, jo një lidhje me një rrjet proxy si Hola.

Për ta mbajtur atë falas, transferimi i të dhënave është i mbyllur. Sidoqoftë, përdoruesit marrin një zemërgjerë 10 GB çdo muaj, e cila lejon një sasi të mirë të shfletimit dhe shikimit të videove me kufizime gjeo-kufitare.

Përveç transferimit të të dhënave, Windscrib nuk lejon përdoruesit që nuk paguajnë qasje në të gjithë serverët e tyre, dhe kjo mund të jetë një disavantazh i madh – megjithatë, vendet e serverëve falas ofrojnë ende shpejtësi të mirë.

Versioni pro me çmime të arsyeshme do t’ju japë transferim të pakufizuar të të dhënave dhe qasje në mbi 100 servera në 50 vende të ndryshme.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse jeni gati ta provoni, shikoni këto vlerësime të përdoruesve.

Merrni VPN FALAS

2. TunnelBear

Pro për versionin falas:

 • I lehtë në përdorim
 • Asnjë reklamë që shfaqet
 • Asnjë prerje

Të këqijat për versionin falas:

 • Kufiri mujor prej 500MB
 • Akses i kufizuar i serverit
 • Nuk funksionon mirë me Netflix

TunnelBear ka të ngjarë VPN më miqësore për përdoruesit pa pagesë, me aplikacione të thjeshta për MacOS, Windows dhe të gjitha pajisjet mobile. Ai gjithashtu ka një gamë të gjerë të serverëve në të gjithë botën për të siguruar një kurs të thjeshtë të të dhënave të trafikut kudo nga Norvegjia deri në Hong Kong, por nyjet e saj të Indisë dhe Australisë janë të kufizuara në versionin falas VPN.

për fat të mirë, versioni falas nuk ka reklama të bezdisshme si ju të gjeni në Hola.

TunnelBear nuk premton regjistrime në trafik dhe encryption me cilësi të lartë. Pengesë e madhe e versionit falas është se ju jeni i kufizuar në 500MB në muaj (plus nuk funksionon mirë me Netflix). Kjo e bën atë të padobishëm nëse po përpiqeni të anashkaloni geoblocks dhe transmetoni video. Sidoqoftë, është një nga VPN më të njohura falas në treg.

Versioni premium ju ofron transferim të pakufizuar të të dhënave dhe qasje në servera në 20+ vende.

Merrni VPN FALAS

3. fsheh.me

Pro për versionin falas:

 • Pa reklama
 • Asnjë prerje
 • Mbështetje e plotë e klientit

Të këqijat për versionin falas:

 • Kufiri mujor i transferimit të të dhënave 2 GB
 • Nuk ka qasje në OpenVPN
 • Vetëm një pajisje për llogari

Fsheh.me është një tjetër një nga VPN-të më të mira në dispozicion, me 28 serverë të përhapur në 22 vende. Siguria është e garantuar me kriptimin e OpenVPN dhe shpejtësia e lidhjes është e duhur.

Aty eshte nje Kufiri i transferimit të të dhënave 2 GB në muaj për shërbimin falas. Padyshim që do të jetë e mjaftueshme kur thjesht duhet të zhbllokoni disa faqe në internet ose të merrni pak intimitet kur përdorni një pikë të nxehtë publike. Dhe mundeni zbuloni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë këtu.

Versioni premium do t’ju japë Bandwidth i pakufizuar, mbështetje premium, dhe pesë pajisje në një lidhje të vetme – të gjitha me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Merrni VPN FALAS

4. Besimi.Zona

Trust.Zone

Pro për versionin falas:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • 111 lokacione të serverit
 • Asnjë informacion personal nuk nevojitet për t’u regjistruar

Të këqijat për versionin falas:

 • Mund ta përdorni vetëm për tre ditë
 • Kufiri i transferimit të të dhënave 1 GB
 • Vetëm një pajisje për llogari

Trust.Zone, një ofrues i VPN me bazë në Seychelles i cili nuk ruan regjistrat e çfarëdo lloji, ka një klient i mirë falas. Ju ofron akses serverat në 100+ vendndodhje, dhe me kodin e saj të kodimit dhe vrasjes së AES me 256-bit, është jashtëzakonisht i sigurt. Përdoruesit me siguri duket se e pëlqejnë atë.

Trust.Zona nuk kërkon ndonjë emër ose informacion personal për t’u regjistruar në versionin falas – vetëm një adresë emaili. Pengesë e madhe e këtij VPN falas është ajo mund ta përdorni vetëm për tre ditë.

Nëse vendosni, dëshironi të vazhdoni ta përdorni, versioni i paguar lejon deri në tre lidhje të njëkohshme, hyrje në serverë në 120+ vende dhe ndërrim të pakufizuar të serverëve.

Merrni VPN FALAS

5. Betternet

Pro për versionin falas:

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Asnjë regjistrim i nevojshëm

Kundër versioneve falas:

 • Mbështetur nga reklamat

Betternet është një VPN 100% falas, duke fituar para duke ofruar falas aplikacione dhe reklama të sponsorizuara. Ata mbajnë praktikisht asnjë regjistër (përveç shkrimeve të lidhjeve), nuk kanë kufij të të dhënave, dhe shërbimi i tyre është miqësor, duke i bërë ato zgjedhje popullore midis përdoruesve.

Për dallim nga Hola, ju nuk e ndani bandën tuaj ose adresën IP me ndonjë përdorues tjetër.

Merrni VPN FALAS

Krahasimi kokë më kokë

holaWindscribeTunnelBearhide.meTrust.ZoneBetternet
Karakteristikat themelore
Vendndodhjet e serverëve (numri i vendeve)3001920273010
Numri i serveraveAsnjë server, P2P2010012350
Numri i adresave IP117 milion1000200
A mbajnë regjistrat?jojopjesërishtjojopo
Përfshinë Kill Switch?jojopopopojo
Pajisjet për licencë1i pakufizuar5531
Lloji i rrjetitPeer-to-peer ose serverserverserverserverserverserver
zyrat qendroreIzraelKanadëKanadëMalaysiaSeychellesKanadë
Free / PaidPeer-to-Peer: Pa pagesë, iOS / Android / Server: Paguarfalas & i paguarfalas & i paguarfalas & i paguari paguarfalas & i paguar
Platformat e Mbështetur
Windowspopopopopopo
mushamaSi zgjerim i shfletuesit vetëmpopopopopo
androidpopopopopopo
iOSpopopopopopo
BrowsersChrome, Opera, FireFoxChrome, Opera, FireFoxChrome, OperajojoChrome, FireFox
routersjopojojojojo
Consoles lojëjojojojojojo
TV të zgjuarjojojojojojo
Të tjera:Ubuntu, Synology NASUbuntu, BlackberryUbuntu, Mint 17.1, DD-WRT, Windows Mobile

Të interesuar të provojnë një VPN premium? Kliko këtu për një listë të plotë të më të mirave nga më të mirat – dhe rishikimet tona të ndershme të secilit.

Shikoni tabelën më poshtë për VPN më të rekomanduara të paguara në treg tani:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • 6 Shërbimet VPN të Vërteta Vërtetë – Këto janë të Sigurta për t’u përdorur
 • Shkarkim falas VPN – 5 top VPN për vitin 2020
 • VPN Falas vs VPN e Paguar – Cila është e përshtatshme për ju
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me