5 Alternativa e Lirë për OperaVPN Tani që Ajo Mbaron

OperaVPN sapo e njoftoi këtë aplikacionet Android dhe iOS janë mbyllur në 30 Prill.

Derisa shfletuesi falas me VPN të integruar është ende duke punuar, pajisjet mobile nuk do të mbështesin më aplikacionin e dashur.

Nëse keni paguar për OperaVPN, mund të kërkoni një abonim të një viti në SurfEasy. Kjo për shkak se Opera e bleu SurfEasy përsëri në vitin 2015.

Por nëse keni përdorur vetëm shërbimin falas të OperaVPN, ku shkoni nga këtu? 

Mos u shqetëso, ne të kemi mbuluar.
Atje jane shumë VPN të tjera falas ju mund të përdorni në telefonin tuaj Android ose iOS, dhe ne rendisim ato më të mirat më poshtë.

Zgjedhja e redaktorit: NordVPN

Pajisjet NordVPN

Pse e sugjerojmë NordVPN më shumë se ofruesit e tjerë? Përgjigja shtrihet në listën e mëposhtme të veçorive që e përcakton qartë:

 •  Shpejtësia e shpejtë: rrjet i madh me 5,000+ serverë global VPN
 • i pakufizuar Bandwidth dhe pa goditje
 • Pa kufizime
 • Siguri serioze: Kriptimi AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, vrasin çelsin dhe tunelin e ndarë

Edhe pse NordVPN nuk është një VPN falas, ai ofron një 30 ditë provë falas për të gjithë përdoruesit e saj. Ju mund ta përdorni këtë kohë për ta provuar atë dhe të shihni nëse i përmbush kërkesat e saj si Leader # 1 drejtues i besueshëm në VPNs ‘.

Nëse nuk jeni i bindur ose thjesht i pakënaqur me shërbimet, jeni garantuar për të marrë paratë tuaja mbrapa, me kusht që të mos shkoni përtej atyre 30 ditëve!

Kjo e bën NordVPN të përsosur nëse keni nevojë për një VPN për një kohë të shkurtër, kur udhëtoni ose punoni në vendet me censurë të lartë, siç është Kina ose Rusia. Nëse akoma jeni të prirur të vazhdoni me shfaqjet tuaja të preferuara ose thjesht të jeni në gjendje të përdorni aplikacione dhe uebfaqe që ju nevojiten, NordVPN është go-to juaj.

Nëse doni të mësoni më shumë informacion dhe të merrni një shije të përvojave të përdoruesve të tjerë, mund të shikoni faqen e rishikimit të përdoruesit të NordVPN.

Këshillë: Tani mund të merrni 75% zbritje nga NordVPN! 

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni tani NordVPN

1. TunnelBear

pajisjet e tunelit

Si OperaVPN, TunnelBear ofron një aplikacion falas, si dhe një version me pagesë.  është tepër miqësore për përdoruesit dhe është një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët. Sidoqoftë, përdoruesit e lirë janë të kufizuar në 500MB në muaj (1 GB nëse ju cicëroni në lidhje me kompaninë), dhe veçoritë e sigurisë mungojnë. (Versioni i paguar është shumë i mirë edhe pse.)

Kjo duke u thënë, TunnelBear është një nga me i besuari sherbime falas VPN atje.

 • Nuk mban regjistrat
 • Punon në të gjitha pajisjet kryesore
 • E thjeshtë për t’u përdorur
 • Tema e ariut të lezetshme në të gjithë aplikacionin

Merrni VPN FALAS TANI

2. hide.me

Ndërsa nuk do të keni shumë serverë për të zgjedhur nga versioni falas, Hide.me siguron një VPN të qëndrueshme, të sigurt për nevojat tuaja themelore. është ideale për sigurimin e pikave të nxehta publike dhe zhbllokimin e përmbajtjes themelore. Për të zbuluar se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë për Hide.me, klikoni këtu.

 • Përdor OpenVPN për siguri të garantuar
 • Shpejtësia e duhur për një VPN falas
 • Kufiri i të dhënave 2 GB çdo muaj
 • Serverë të kufizuar në Singapor, Kanada dhe Hollandë

Merrni VPN FALAS TANI

3. Shenjë xhamash

Pajisjet e xhamave

Nëse jeni duke kërkuar një VPN të sigurt për pajisjen tuaj celular, Windscribe është një mundësi e shkëlqyeshme. VPN falas është në dispozicion në pothuajse çdo pajisje, dhe vjen me një adblocker dhe firewall, too. me 10 GB të dhëna në muaj dhe qasje në Netflix, nuk është çudi pse Windscrib është në pesë tonë të parë, dhe pse ka kaq shumë tifozë.

 • 10 GB të dhëna mujore
 • 11 servera të disponueshëm me shpejtësi të madhe
 • Qasja në Netflix
 • VPN perfekte falas për anashkalimin e censurës në Kinë

Merrni VPN FALAS TANI

4. GooseVPN

kjo VPN me qendër në Hollandë nuk ka një version falas, por do të vijë me një provë 30-ditore falas. i shkëlqyer mbështetja e klientit është ajo që e bën të veçantë këtë VPN, për të mos përmendur gamë të gjerë pajisjesh, 50+ serverë dhe shpejtësi të qëndrueshme. Klikoni këtu për të mësuar më shumë rreth asaj që përdoruesit e vërtetë duhet të thonë.

 • Gjykim falas 30-ditor (do të paguani menjëherë nëse nuk anuloni pajtimin tuaj kur përfundon gjyqi)
 • Më shumë se 50 serverë për të zgjedhur
 • Shpejtësi të mëdha
 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët

 Merrni VPN FALAS TANI

5. ProtonVPN

Operuar nga ekspertë të sigurisë që ju sollën ProtonMail, ProtonVPN eshte perfekt VPN falas me karakteristika te shkelqyera te intimitetit. Aplikacioni Android u lançua në janar dhe tashmë është bërë mjaft popullor. për fat të keq, nuk ka asnjë aplikacion iOS, por përdoruesit mund të konfigurojnë OpenVPN për të punuar me të.

 • Siguria më e lartë
 • Qasja në serverë në Hollandë, Japoni, Sh.B.A dhe Zvicër
 • Ndërfaqe elegant, intuitiv

Merrni VPN FALAS TANI

Vetëm për shkak se OperaVPN mbyllur nuk do të thotë që ju duhet të bëni kompromis për shërbimin ose çmimin. Këto VPN falas janë pikërisht ato që ju nevojiten për të gjetur një zëvendësim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map