4 VPN të njohura me bazë në Izrael për t’ju mbajtur të Sigurt në vitin 2020

Ka disa arsye ju mund të dëshironi të përdorni një ofrues VPN me qendër në Izrael.

Per nje, Izraeli nuk është pjesë e 5/14 Aleanca e Syve. Kjo aleancë u krijua fillimisht për shkëmbimin e inteligjencës ushtarake midis vendeve të caktuara, por sot ajo shpesh përdoret si zbrazetë që lejon qeveritë të spiunojnë qytetarët e tyre duke i bërë aleatët e tyre të bëjnë zhurmën e tyre për ta.

Duke pasur parasysh atë një nga arsyet kryesore që njerëzit përdorin VPN është të mbajnë agjentë të fuqishëm jashtë biznesit të tyre, nuk është ide e shkëlqyeshme të shkosh me një ofrues që mund të detyrohet ligjërisht t’i transferojë të dhënat e tyre te një qeveri që më pas do t’i ndajë me të gjithë miqtë e saj.

Arsyeja e dytë që ju mund të preferoni një kompani izraelite është sepse Izraeli është një superstar teknologjik. E njohur gjithashtu si “kombi fillestar”, Izraeli është një central botëror kur bëhet fjalë për inovacionin shkencor dhe industrial.

Në një vend me më pak se 6 milion të rritur në moshë pune, aktualisht ka mbi 6.000 startup në Izrael. Përparimet e bllokimit të shpikura në vendin e vogël përfshijnë mesazhe të menjëhershme, USB flash drive dhe mikroprocesor i njohur si “truri” i PC-së së parë.

Në vitet e kaluara, Izraeli ka shkëlqyer veçanërisht në fushën e sigurisë në internet, dhe është edhe sot e dyta vetëm për SH.B.A. në përqendrimin e saj të mbrojtësve në internet. Midis këtyre janë Pika e Kontrollit, shitësi më i madh i rrjetit të sigurisë në internet, si dhe firmat që kanë zhvilluar teknologji që luftojnë sulmet e phishing, mbrojnë përdoruesit nga programi pa leje të njohjes së fytyrës dhe që përdorin psikologjinë e sjelljes për të parandaluar mashtrimin dixhital.

Nga një vend si ai mund të presësh një VPN të përparme, kështu që pa ado të mëtutjeshme, këtu janë katër që ia vlen të mbash radarin tuaj.

1. SaferVPN

Rrjeti i madh i serverëve të SaferVPN dhe bandës së pakufizuar të bandës rezultojnë me shpejtësi mbresëlënëse, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për transmetim dhe lojëra.

Ata, përparësia kryesore e të cilëve është privacy, do të vlerësojnë gjithashtu që SaferVPN ka një politikë vërtet të fshehtë të privatësisë, e cila thotë se ndërsa ata ndjekin pullat e kohës dhe përdorimin e të dhënave, ata nuk mbledhin asnjë informacion mbi vizitën në internet ose shkarkime skedarësh. Plus, pagesa mund të bëhet duke përdorur Bitcoin, kështu që ju mund të qëndroni plotësisht anonim.

Ne gjithashtu testuam mbështetjen e tyre të klientëve 24/7 dhe e gjetëm atë me të vërtetë të dobishëm dhe të përgjegjshëm.

 • Zhbllokon Netflix SHBA, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të bibliotekës më të madhe Netflix nga kudo në botë
 • 700 servera në 34 vende, duke siguruar shpejtësi të lartë dhe ton opsione për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar
 • Aplikacione për Windows, Mac, Android, iOS dhe Linux – plus ofron ruterë të konfiguruar paraprakisht për sigurimin e të gjitha pajisjeve në shtëpinë tuaj
 • Vrasin kaloni për të mos ekspozuar adresën tuaj IP nëse lidhja juaj është ndërprerë
 • Një gamë e gjerë protokolesh, përfshirë IKEv, L2TP, PPTP (e përkryer për transmetim) dhe OpenVPN (për sigurinë hermetike)
 • Pako me porosi dhe qasje me bazë cloud për bizneset

Për të lexuar një përmbledhje nga një prej ekspertëve tanë dhe për të zbuluar se çfarë përdoruesit duhet të thonë për SaferVPN, klikoni këtu.

Dhe shikoni këto kuponë për kursime të mëdha në pajtimin tuaj.

2. CyberGhost

Teknikisht CyberGhost është i vendosur në Rumani, por së fundmi menaxhimi i tyre është marrë nga një ekip izraelitësh, i cili ka rezultuar në përmirësim i dukshëm i sitit dhe karakteristikat e mbështetjes teknike.

Këto përmirësime ndodhin në të njëjtën kohë me ofruesin që u mor nga kompania izraelite e shpërndarjes në internet dhe produkti dixhital Crossrider, dhe një linjë azhurnimesh në desktopin dhe aplikacionet e lëvizshme të VPN janë duke u rrotulluar.

 • Zhbllokon ton të siteve me kufizime gjeo-kufizuese, si US Netflix, Hulu dhe HBO
 • Anashkalon murin e madh të Kinës, duke lejuar hyrje në faqet e internetit të censuruara nga qeveria kineze
 • Serverë të përkushtuar për P2P, kështu që nuk do të keni asnjë problem të shkarkoni torrente
 • Siguria e klasit botëror me encryption AES 256-bit, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IP, dhe një ndërprerës vrasës
 • Rregulloni asnjë politikë shkrimesh në mënyrë që aktiviteti juaj në internet të mos gjurmohet dhe të ruhet
 • Aplikacione për Windows, Mac, Android dhe iOS
 • Instalim i thjeshtë dhe ndërfaqe intuitive
 • Rrjet masiv prej 3,700 serverash në 60 vende
 • Lejon deri në pesë lidhje të njëkohshme – një zgjidhje perfekte për çifte ose familje me shumë pajisje
 • Gjykim falas 7-ditor dhe garanci për kthimin e parave 45-ditore

Shikoni shqyrtimin tonë të ekspertëve të CyberGhost, plus vlerësimet e përdoruesve këtu.

CyberGhost aktualisht po ofron disa zbritje të mëdha, kuponë për të cilat mund të gjenden këtu.

3. GeoSurf  

Geosurf është drejtuar më shumë drejt ndërmarrjeve sesa përdoruesve individualë – në fakt, është më shumë një mjet i përfaqësimit sesa një VPN. Në mënyrë të veçantë, përdoret për të gjurmuar reklamimin me përmbajtje gjeografike dhe përmbajtjen e marketingut duke simuluar përvojën dixhitale të një përdoruesi lokal.

Për shkak të kësaj, nuk është dizajnuar me të vërtetë në mendjen e rishtarve, kështu që të kesh dikë në ekipin tuaj me aftësi të forta teknike do të jetë një avantazh.

 • Rrjeti statik IP ka një qasje të pakufizuar në 200 vende globale me prokurë, plus 30 zona të përcaktuara të marketingut amerikan.
 • Rrjeti IP Residential GeoSurf siguron qasje në mbi dy milion IP në 192 vende.
 • Opsioni për të përcaktuar vendet e adresave të IP-së në nivelin e qytetit, shtetit ose vendit
 • Kompatibil me Windows, Mac, Linux, iOS dhe Android – plus softveri mund të instalohet direkt në serverat e klientëve për ndjekjen e automatizuar
 • Numri i pakufizuar i përdoruesve për licencë dhe lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Teknologjia e Optimizimit të Bandës automatike automatike që garanton serverin më të shpejtë me çdo përdorim
 • Emulatori celular që imiton shfletimin në internet duke përdorur një pajisje celulare – dhe që ofron mundësi të ndryshme të shfletuesit, përfshirë versionet e vjetra
 • Shiritat e veglave për përdorim të thjeshtë në Chrome, Firefox dhe Internet Explorer, plus API falas dhe shtesat e shfletuesit 
 • Mjet i mrekullueshëm i Fotografisë që ju lejon të merrni fotografi të ekraneve, regjistrime të drejtpërdrejta dhe kapje të vonuara
 • Mbështetje teknike premium me një menaxher të përkushtuar të suksesit të klientit për klientët e ndërmarrjeve.

Mësoni më shumë rreth GeoSurf nga shqyrtimi ynë i ekspertëve, dhe lexoni mendimet e përdoruesve këtu.

Dhe klikoni këtu për të zbuluar se si të kurseni para në pajtimin tuaj GeoSurf.

4. Hola

Hola është i ndryshëm nga VPN-të e tjera në këtë në vend se të drejtoni trafikun tuaj në internet përmes serverave, ai e drejton atë përmes një rrjeti peer-to-peer (P2P).

Kjo do të thotë që kur përdorni VPN, në vend që të ndërroni adresën tuaj IP për atë që i përket një serveri, ju merrni adresën IP të dikujt tjetër në rrjet. Nëse përfitoni nga versioni falas i Hola, ju pranoni që pajisja juaj të bashkohet me rrjetin, i cili do të përdorë Fuqia e përpunimit të pajisjes tuaj kur pajisja nuk është në përdorim.

Shtë një mënyrë mjaft e sofistikuar për të ndarë burimet, dhe është ajo që lejon Hola të ruajë një shërbim falas.

Sidoqoftë, duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë ajo hap derën e dikujt tjetër duke përdorur adresën tuaj IP për t’u përfshirë në sjellje të keqe në internet – duke lejuar që ajo sjellje të gjurmohet tek ju. Pra, nëse doni të qëndroni në anën e sigurt, merrni parasysh përmirësimin në planin e paguar, Hola Premium, e cila ju lejon të hiqni dorë nga rrjeti.

Një tjetër gjë që duhet të keni në mendje nëse zgjidhni Hola, është se nëse përdorni aplikacionin Android ose iPhone, të gjitha të dhënat tuaja në internet janë të siguruara; por nëse përdorni një PC ose Mac, VPN funksionon si një shtesë e shfletuesit, do të thotë se vetëm drejton trafikun që kalon përmes shfletuesit tuaj.

 • Instalim i drejtuar dhe ndërfaqe e thjeshtë, e lehtë për t’u përdorur
 • Përshpejtuesi i videos për herë më të shpejtë dhe më pak buffering gjatë transmetimit
 • Lejon deri në 10 pajisje të përdorin VPN njëkohësisht kur zgjidhni Hola Premium
 • Zgjatjet e shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Opera – plus bllokues të reklamave falas
 • Shërbimi Luminati, i krijuar posaçërisht për bizneset, që lejon kërkesa të njëkohshme në miliona IP adresave në të gjithë globin

Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve të Hola, dhe zbuloni se çfarë mendojnë përdoruesit duke klikuar këtu.

Tani që dini gjithçka për VPN me qendër në Izrael, shikoni VPN-të tona më të mira në përgjithësi. Dhe nëse doni të mësoni më shumë rreth asaj se si funksionojnë VPN-të, shihni këtë udhëzues të dobishëm.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me