3 VPN-të më të mira për TeamSpeak – 100% që punojnë në vitin 2020

A keni probleme me TeamSpeak? Problemet tuaja së shpejti do të përfundojnë me këtë udhëzues të shpejtë dhe të thjeshtë për VPN-të më të mira për TeamSpeak.

Nëse jeni duke kërkuar për të kufizimet e anashkalimit ose rris cilesine e lidhjes suaj, një VPN mund të ndihmojë.

VPN me cilësi të lartë ju lejojnë të përdorni internetin në mënyrë të sigurt dhe pa kufij. Ju mund të përdorni një VPN për të zhbllokuar përmbajtjen e censuruar ose të bllokuar.

Një VPN gjithashtu mund anashkaloni goditjen në ISP dhe bllokimet e rrjetit për t’ju sjellë cilësinë më të mirë të lidhjes TeamSpeak të mundshme.

megjithatë, shumë VPN nuk punojnë për TeamSpeak. Pra, është e rëndësishme të zgjidhni atë të duhurin.

Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si VPN e duhur mund ta zhbllokojë TeamSpeak nga kudo në botë. Ne do t’ju drejtojmë gjithashtu duke zgjedhur VPN më të mirë për nevojat tuaja.

Para se të shqyrtojmë rekomandimet tona, le të shohim më nga afër pse keni nevojë për një VPN për TeamSpeak.

VPN më të mira për TeamSpeak – Lista e shpejtë

  1. Mburoja e nxehtë:Hotspot Shield i lehtë për t’u përdorur, me shpejtësi të lartë është ndeshja perfekte për TeamSpeak.
  2. NordVPN: Thuaj lamtumirë ngadalësimeve dhe përshëndetje për lidhjet e shpejta, me cilësi të lartë TeamSpeak, kudo në botë
  3. ExpressVPN: VPN premium më i shpejtë për TeamSpeak.

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Pse keni nevojë për një VPN për TeamSpeak

Siguroni komunikimet tuaja: VPN sigurojnë trafikun tuaj në internet me karakteristika të sigurisë së lartë, si kriptimi 256-bit. Edhe nëse një palë e tretë përgjon të dhënat tuaja, do të jetë e palexueshme. Do t’u shfaqet atyre si një seri personazhesh të rastit.

Anashkaloni censurën dhe muret e zjarrit: Nëse vendi juaj ose rrjeti lokal ka ndaluar TeamSpeak, një VPN mund të ndihmojë.

VPN-të maskojnë IP-në tuaj për ta bërë të duket sikur jeni hyrja në internet nga një vend i largët. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server në një vend ku TeamSpeak mund të përdoret, dhe VPN juaj do të bëjë pjesën tjetër.

Mbroni veten nga mbikëqyrja në internet: Në vendet që monitorojnë aktivitetet në internet të qytetarëve, duke thënë se një gjë e gabuar në internet mund të të futë në burg.

Kjo është një serioze kërcënim për lirinë dhe mbikëqyrje gjithashtu shtrihet në përgjimin e bisedave përmes TeamSpeak. është e rrezikshme për të lënë lidhjen tuaj të pambrojtur.

VPN të dy maskojnë IP-në tuaj dhe kodojnë të dhënat tuaja, duke ju mbrojtur nga përgjimet e rrezikshme.

Anashkaloni një ndalim të TeamSpeak:  Pronarët e serverëve përdorin bllokimin e IP për të ndaluar përdoruesit nga serveri i tyre TeamSpeak. Kur lidheni me një VPN, ajo fsheh adresën tuaj të vërtetë IP dhe ju cakton një tjetër. Ky ndryshim IP do t’ju lejojë të anashkalojë ndalimin dhe hyr përsëri në serverin TeamSpeak.

Rritni cilësinë e lidhjes tuaj: Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj në internet drejtohet në serverin e tij të largët. Kjo lejon VPN-në tuaj të anashkalojë goditjen e ISP-së dhe bllokimet në rrjetin tuaj lokal dhe rrisni shpejtësinë tuaj në internet.

Nëse lidhja juaj TeamSpeak mbetet për shkak të ndërhyrjes në rrjet, një VPN mund të ndihmojë në shpejtimin e gjërave.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për TeamSpeak

Shumë VPN nuk punojnë me TeamSpeak. Shtë e rëndësishme të kërkosh atë mbështet trafikun UDP dhe ofertat lidhje me shpejtësi të lartë me Bandwidth i pakufizuar.

Për të hyrë në TeamSpeak në një rajon ku është bllokuar ose censuruar, përdorni një VPN me serverat në një vend të pa censuruar. Nëse doni të rritni cilësinë e lidhjes tuaj, ngjitni me serverët aty pranë. Sa më afër jush të jetë serveri, më shpejt do të jetë lidhja juaj.

Për siguri optimale, shikoni për një ofrues që ofron karakteristika të sigurisë së lartë. Kriptimi 256-bit, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe ndërprerës automatik vrasës. Këto janë thelbësore për të mbrojtur të dhënat tuaja.

Ju gjithashtu duhet të siguroheni që VPN juaj ka aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja. Nëse keni më shumë se një pajisje për të mbrojtur, kërkoni një plan që ofron lidhje të shumta të njëkohshme.

Tani që dini se çfarë të kërkoni në një VPN për TeamSpeak, këtu janë rekomandimet tona kryesore.

VPN më të mira për TeamSpeak – Karakteristikat kryesore

1. Mburoja e pikave të nxehta

Hotspot Shield është zgjidhja perfekte për TeamSpeak. i saj shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar do të sigurojë që lidhja juaj të jetë i shpejtë dhe i besueshëm.

Karakteristikat e tij të nivelit të lartë të sigurisë, të tilla si Kriptimi 256-bit si dhe mbrojtje nga malware dhe phishing, do t’i mbajë të dhënat tuaja të sigurta ndërsa shfletoni.

Hot Shot Shield ka aplikacione intuitive për të gjitha pajisjet tuaja. Mund ta provoni pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe a Gjykim falas 7 ditor. Për të mësuar më shumë, lexoni përshtypjet nga përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së Hotspot

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon shpejtësi të lartë, Bandwidth i pakufizuar, dhe siguri e nivelit të lartë për të mbrojtur dhe optimizuar lidhjen tuaj TeamSpeak.

Rrjeti i tij përfshin gjatë 5,000 serverë në botëe, duke zhbllokuar TeamSpeak në pothuajse çdo komb. Dhe vendosja është super e lehtë me të aplikacione intuitive.

Informacioni juaj personal dhe aktiviteti i shfletimit do të mbrohet 100% me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës që bllokon trafikun e pambrojtur nga largimi nga rrjeti i siguruar.

Në fakt, NordVPN shton një shtresë të dytë të sigurisë në të dhënat tuaja nga duke e encryptuar atë dy herë me protokollin e tij Double VPN. Përdoruesit nuk mund të marrin sa duhet nga NordVPN, dhe ju mund të shihni se çfarë shqetësimi ka të bëjë me një rrezik pa 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Ju do ta doni sa e lehtë është të përdorni ExpressVPN, VPN premium më i shpejtë për TeamSpeak.

ExpressVPN funksionon 3,000+ servera në 94 vende, kështu që ju mund të shijoni qasje të sigurt dhe të pakufizuar në internet nga kudo.

Me një abonim të vetëm, mund të lidheni pesë pajisje në ExpressVPN njëkohësisht.

i saj Karakteristikat më të mira të sigurisë do të sigurojë që të jeni gjithmonë të sigurt dhe anonimë ndërsa komunikoni. Nuk është çudi që ExpressVPN është kaq e vlerësuar.

i saj 30 ditë garanci për kthimin e parave ju lejon të provoni atë pa rrezik, gjithashtu!

Shikoni ofertat ExpressVPN

përmbledhje

Një VPN është mënyra më e sigurt për të hyrë në TeamSpeak nga kudo në botë.

VPN-të tona të rekomanduara do anashkalojë censurën dhe geoblocks për t’ju dhënë akses të pakufizuar. Ata gjithashtu do të ruaj të dhënat tuaja me karakteristikat kryesore të linjës së sigurisë dhe sigurohuni që lidhja juaj të jetë sa më e shpejtë.

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Kurseni ca para me marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të VPN.

Për të mësuar më shumë rreth VPN dhe pse keni nevojë për një, lexoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës VPN.

Po kërkoni të mbroni të gjithë ekipin? Gjeni cilat VPN rekomandojmë për bizneset.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me