3 VPN-të më të mira për Safari (2020) – Vetëm këta vërtet funksionojnë


Po kërkoni një solid, të besueshëm dhe miqësor për përdoruesit Zgjatja e shfletuesit VPN për Safari? Ne kemi parë veten, dhe ata janë e vështirë për tu gjetur.

Kjo është kryesisht për shkak se Apple nuk mbështet më pjesën shtesë të palëve të treta me Safari. Për disa shtesa që ai mbështet, ajo u ngarkon zhvilluesve një tarifë vjetore për t’i mbajtur ato në galerinë e saj të zgjerimeve. Shfletuesit e tjerë, si Firefox dhe Chrome, janë shumë më të hapur për aplikacionet e palëve të treta dhe nuk paguajnë tarifë, kështu që shumica e ofruesve të VPN po përqendrojnë përpjekjet e tyre atje, në vend të Safari.

Kjo mund të tingëllojë e papërshtatshme në fillim, por është në të vërtetë një lajm i mirë. Ju jeni më mirë me një aplikacion më të vlerësuarat VPN për Mac OS sesa një zgjatje Safari, sepse shtesat nuk ofrojnë mbrojtje të plotë VPN.

Nëse dëshironi mbrojeni Mac-in tuaj ndërsa ju përdorni internetin, do të gjeni gjithçka që duhet të dini në këtë artikull. Lexoni për një përmbledhje e VPN-ve më të mira për Mac që mund të përdorni me çdo shfletues që zgjidhni.

VPN-të më të mira për Mac: Udhëzues i shpejtë

1. NordVPN: VPN jonë e përgjithshme # 1 për Mac. Protokollet e tij të fuqishme të kriptimit mbrojnë të dhënat tuaja ndërsa shfletoni.

2. ExpressVPN:Përdor encryption solid dhe ju lejon të fshehni dhe ndërroni me lehtësi adresën tuaj IP për intimitet dhe të anashkaloni geoblocks.

3. Cyberghost: E përkryer për fillestarët, aplikacioni i saj Mac OS është i gjithanshëm dhe miqësor për përdoruesit.

Merrni NordVPN Tani!

Pse duhet të përdorni një VPN për Mac

Një VPN është një nga mjetet më të fuqishme ju mund të përdorni për të mbrojtur veten në internet.

Shfletimi pa VPN zbulon adresën tuaj IP dhe informacione të tjera identifikuese, duke lejuar faqet e internetit të korrin të dhëna për ju dhe aktivitetin tuaj të shfletimit. Ajo gjithashtu ekspozon informacionin tuaj personal te hakerat dhe kriminelët e tjerë kibernetikë.

Në qoftë se nuk përdorni një VPN, ju po e lini veten të ekspozuar sa herë që shfletoni.

Një VPN me cilësi të lartë do t’ju lejojë të shfletoni, transmetoni ose përroni anonimitet i plotë. Ajo gjithashtu do të ju lejojnë hyrje në faqet e internetit të geobllokuar dhe shërbime transmetuese.

Megjithëse zgjerimet e shfletuesit janë të lehta dhe të përshtatshme, ato vetëm encryptojnë të dhënat që po transferohen përmes shfletuesit tuaj. Kjo lë të ekspozuar një sasi të konsiderueshme të informacionit tuaj personal sepse ato nuk kodojnë të dhëna nga programet dhe aplikacionet e tjera në Mac-in tuaj. Kjo është arsyeja pse ne gjithmonë ju këshillojmë të përdorni një aplikacion VPN për Mac tuaj, dhe jo një zgjatje e shfletuesit.

VPN-të më të mira për Mac

1. NordVPN

nordvpndevices

Ky ofrues më i vlerësuari VPN ulet në # 1 në listën tonë për shkak të tij rrjet masiv dhe i sigurt i serverëve. Ajo ofron serverë të specializuar për transmetim, dhe nuk do të keni asnjë problem zhbllokimin e përmbajtjes gjeobllokuar.

Përdor NordVPN Kriptimi i dyfishtë VPN dhe ngjitet në një të rreptë politika pa log. Të gjitha aplikacionet e tij vijnë me një bllokues të integruar dhe bllokues të malware, si dhe një ndërprerës automatik vrasës.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave te përdoruesit e rinj.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN ofron aplikacione intuitive që e bëjnë më të lehtë anashkalojë geoblocks dhe siguroni lidhjen tuaj. Edhe pse nuk ofron një bllokues reklamash siç bën NordVPN, ajo vjen me një ndërprerës automatik vrasës për siguri shtesë.

Duke folur për sigurinë, të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me të kriptimi më i mirë në klasë dhe të rreptë politika pa log. ExpressVPN është një nga ofruesit tanë me vlerësim më të mirë, dhe është VPN më e shpejtë në treg.

Përdoruesit e rinj të ExpressVPN mund të përfitojnë nga Garanci 30-ditore, pa pyetje, kthim parash në të gjitha planet. Ka edhe prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android dhe iOS.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost ofron një rrjet mbresëlënës të më shumë se 6,000 serverë. Përdor kriptimi i shkallës ushtarake, dhe përdoruesit e duan politikën e saj të mos prerjeve.

Toshtë e thjeshtë për t’u instaluar dhe perfekt për fillestarët. Ju mund të përdorni funksionin e tij të thjeshtë të kërkimit për të gjetur serverët më të mirë për transmetim, përrua dhe shfletim.

Ju mund ta provoni shërbimin e CyberGhost me të Gjykim falas 24-orësh dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

përmbledhje

Ne ju rekomandojmë të përdorni një program VPN me funksion të plotë për të mbrojtur Mac-in tuaj, në vend të një zgjatjeje themelore të shfletuesit.

Zgjatjet e shfletuesit shifrojnë vetëm të dhënat që transferon përmes tyre, ndërsa VPN mbrojnë të gjitha të dhënat tuaja. Ata gjithashtu do t’ju lejojnë të zhbllokuar përmbajtjen e geobllokuar nga e gjithë bota.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është më i miri për Macin tuaj? NordVPN është zgjedhja jonë kryesore, dhe mund ta provoni falas!

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej

Për të kursyer më shumë para të fituara me vështirësi, shikoni marrëveshjet dhe kuponat më të mirë VPN.

Farë është një VPN, dhe pse keni nevojë për një të tillë? Mësoni më shumë duke lexuar udhëzuesin tonë përfundimtar për VPN.

Mësoni si të provoni sigurinë e VPN tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map