3 VPN-të më të mira për Armeninë – më e shpejtë dhe më e sigurt në vitin 2020

interneti në Armeni është kryesisht pa kufizime. Nuk i nënshtrohet mbikëqyrjes ose censurës së qeverisë dhe është lehtësisht e arritshme. Sidoqoftë, ka ende një numër arsyesh pse duhet të përdorni një VPN në Armeni, nëse jeni banor apo thjesht vizitoni.

Një VPN e besueshme do t’ju lejojë të bëni krijoni një lidhje private dhe shifroni të dhënat tuaja, kështu që vendndodhja juaj dhe informacioni i ndjeshëm mbrohen kundër hakerave, edhe kur përdorni wi-fi publike.

Për më tepër, një VPN ju mundëson merrni rreth geoblocks, kështu që ju mund të shikoni dhe transmetoni përmbajtje që nuk është e disponueshme me një adresë IP armene.

Nëse jeni jashtë vendit dhe keni nevojë për një adresë IP armene për të hyrë në përmbajtjen lokale, një VPN mund t’ju ndihmojë. Ka VPN që kanë serverë armenë me të cilët mund të lidheni, kështu që mundeni hyr në përmbajtjen lokale nga kudo në botë.

Përdorimi i një VPN në Armeni do të mbajë trafikun tuaj dhe Adresa IP është e fshehur, duke siguruar që përdorimi juaj i internetit të jetë i sigurt dhe anonim.

Lexoni më tej për të mësuar rreth VPN më të mira për Armenia, qoftë një banor i përhershëm ose një vizitor.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Armenia

Shikoni një sy të shpejtë në rekomandimet tona për VPN-të më të mira për t’u përdorur në Armeni:

 1. ExpressVPN – Shpejtësia e këtij VPN është e vështirë për tu mposhtur, dhe ajo vjen me encryption të gradës ushtarake dhe aftësi të besueshme zhbllokimi.
 2. NordVPN – Ofron vlerë të madhe për para, me karakteristika të shkëlqyera, shpejtësi të shpejtë dhe encryption të fuqishëm për shfletim dhe transmetim të sigurt.
 3. CyberGhost – Lehtë për t’u përdorur, CyberGhost është një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët dhe vjen e pajisur me të gjitha tiparet e nevojshme për përdorim të sigurt të internetit në Armeni.
 4. HMA – Ka një rrjet të madh serverash me pothuajse 100% mbulim global dhe programe të shkëlqyera desktopi dhe celular.
 5. Surfshark – Një VPN e shpejtë dhe e besueshme me siguri të fortë dhe aftësi të vazhdueshme për të kapërcyer geoblocks.

Merrni ExpressVPN Tani!

Whatfarë duhet të kërkoni në një VPN për Armeninë

Armenia u vlerësua si “e lirë” nga Freedom House në raportin e saj të Lirisë në Rrjetin 2018. Raporti thotë se “Përdoruesit armenë të internetit gëzojnë qasje në burimet e internetit pa kufizime, duke përfshirë platformat e mediave sociale, rrjetet e kolegëve” dhe shërbimet e mesazheve me zë dhe internet “.

Ndërsa qasja në internet në Armeni është përgjithësisht e hapur dhe falas, është akoma një ide e mirë të përdorni një VPN kur jeni në internet në mënyrë që të mbrojë privatësinë dhe sigurinë tuaj.

Ka një numër gjërash për të kërkuar në një VPN:

 • Kriptim i fortë për të mbrojtur privatësinë dhe të dhënat tuaja për shfletim dhe transmetim anonim.
 • Një politikë me shkrime zero në mënyrë që asnjë nga të dhënat tuaja të mos mund t’i dorëzohej një pale të tretë nëse kërkohet.
 • Një rrjet i besueshëm për t’ju dhënë një lidhje të qëndrueshme që nuk vazhdon të bjerë. A vrasin kaloni veçoria është gjithashtu e dobishme pasi do të parandalojë që adresa juaj IP dhe të dhënat e tjera të ekspozohen nëse papritmas jeni shkëputur.
 • shpejt servers, në mënyrë ideale në Armeni ose në një vend aty pranë, për shpejtësi rrufeje kur transmetohen, përrojnë apo lojërojnë.
 • Mundësia për të anashkaluar geoblocks dhe blloqe të tjera VPN për të hyrë në përmbajtje që nuk është e arritshme me një adresë IP armene.
 • Aplikacione celulare në platforma të shumta për përdorim të sigurt të internetit në rrjetet publike wi-fi.

VPN-të më të mira për Armenia

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka një rrjet i madh i serverëve me shpejtësi të lartë në mbi 90 vende, duke përfshirë edhe Armeninë, duke e bërë atë të përsosur për transmetim, lojëra dhe përrua pa rrahje. ajo në mënyrë të besueshme anashkalon geoblocking dhe blloqe të tjerë VPN për të hyrë në përmbajtje jashtë Armenisë, siç janë Netflix SHBA dhe iPlayer i BBC-së.

Karakteristikat e përparuara të sigurisë së ExpressVPN përfshijnë kriptimin në shkallë ushtarake, një veçori e kaloni vrasës dhe mbështetje për OpenVPN. Edhe pse lejon vetëm 5 lidhje të njëkohshme, ExpressVPN është një nga VPN-të më të mira në treg, dhe vazhdimisht merr vlerësime të larta nga përdoruesit e saj.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

NordVPN

Me NordVPN ju mund të shijoni shpejtësi të shpejtë dhe një lidhje të besueshme, pa sakrifikuar sigurinë. I regjistruar në Panama larg nga mbikëqyrja e 5/9/14 syve, NordVPN operon a politika me shkrime zero.

Kjo, së bashku me kriptimin e ngurtë, mbrojtjen e rrjedhjeve dhe mbështetjen për protokollet IKEv2 / IPSec dhe OpenVPN, do të thotë që privatësia dhe të dhënat tuaja do të mbrohen.

Ju mund të transmetoni dhe shkarkoni shfaqjet tuaja të preferuara me lehtësi falë detyrave me një klik. Plus, falë cilësimeve të pronarit SmartPlay DNS, ju jeni sigurohet automatikisht me shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të besueshme për shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit.

Edhe pse NordVPN nuk ka ndonjë server në Armeni, ai ju ofron një rrjet i madh serverash me mbi 5.200 servera në 60 vende, përfshirë Turqinë dhe Izraelin aty pranë. Kjo e bën NordVPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për Armeninë. Lexoni pse përdoruesit në të gjithë botën e duan NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Provoni tani NordVPN!

3. Cyberghost

Cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN me përdorim të lehtë, atëherë CyberGhost mund të jetë ai për ju. Ajo ka një dizajn miqësor dhe përdorues me një klikim.

Ndërsa nuk është aq e shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN, shpejtësitë janë mjaft të mira për shkarkim dhe transmetim të qetë. Në fakt, CyberGhost lidhet automatikisht me serverin më të shpejtë dhe ka serverë të dedikuar për transmetim dhe përrua.

CyberGhost ka një rrjet i gjerë i 5,700 serverëve në 90 vende. Derisa aktualisht nuk ka serverë në Armeni, ai ka serverë në Ukrainën dhe Bullgarinë afër.

CyberGhost ofron siguri të fuqishme, madje edhe në wi-fi publike, me kriptim të fortë, aplikacione për rrjedhje dhe një ndërprerës vrasjeje. Stabiliteti dhe siguria e CyberGhost e kanë bërë atë një VPN të njohur për përdoruesit.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Provoni CyberGhost Tani!

4. HMA

Nëse keni nevojë për një adresa IP lokale armene, HMA është VPN për ju. Ajo ka dy servera në vend me gjashtë adresë IP që ju lejojnë të qaseni shpejt dhe me lehtësi në përmbajtjen lokale.

Qasja në përmbajtje globale gjithashtu nuk do të jetë problem si HMA! ka një rrjet të gjerë me serverë me shpejtësi të lartë në 190 vende. Edhe pse HMA! ka probleme me Netflix, ju mund të transmetoni me iPlayer dhe Hulu pa sherr.

Nëse doni intimitet të përsosur, HMA! mund të mos jetë për ju pasi mban regjistrat e lidhjeve për 30 ditë. Por kjo ofron siguri të fortë me kriptim të fortë dhe mbështetje OpenVPN. Lexoni se çfarë po thonë përdoruesit për HMA!

HMA mund të zhbllokojë:

 • IPlayer i BBC-së, Hulu

Mbështet Torrenting:

 • jo

HMA punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers

Provoni tani HMA!

5. Surfshark

Surfshark për Perun

Surfshark është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, kështu që nuk i nënshtrohet ligjeve të rrepta për ruajtjen e të dhënave dhe, prandaj, mund të përdorë një politikë të rreptë të mos-logs. A i besueshëm VPN, karakteristikat e saj të sigurisë përfshijnë kriptim të fortë, mbrojtje nga rrjedhjet dhe një ndërprerës vrasës që automatikisht ndalon transmetimin e të dhënave tuaja nëse ndërpritet lidhja juaj.

Një rrjet serverësh që përfshin 61 vende, përfshirë Turqinë fqinje, lejon Surfshark të ofrojë vazhdimisht me shpejtësi të lartë. Për më tepër, ky VPN i kapërcen me besueshmëri geoblocks për transmetimin e të gjithë përmbajtjes tuaj të preferuar nga Netflix, Hulu dhe më shumë.

Garancia për kthimin e parave të Surfshark 30-ditësh është një hit i vërtetë për përdoruesit.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provoni Tani Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Edhe pse banorët dhe turistët në Armeni gëzojnë një internet falas dhe të hapur, është akoma e rëndësishme për të përdorur një VPN çdo herë që shkoni në internet ndërsa jeni atje. Një VPN do t’ju lejojë të hyrni me siguri përmbajtjen e kufizuar me gjeo, si dhe përmbajtjen lokale duke ju siguruar një adresë IP armene.

Nëse akoma nuk mund të vendosni se cili VPN është më i miri për ju, ne rekomandojmë ExpressVPN për Armeninë. Mund ta provoni pa rrezikshmëri me garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave. Cilindo VPN të zgjidhni, shikoni faqen e kuponave dhe marrëveshjeve tona për të kursyer para nga abonimi juaj VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me