3 VPN më të mira (vërtet të lira) që punojnë me iPlayer të BBC-së në vitin 2020

Shtë e vështirë të gjesh një VPN falas që mund të anashkalojë geoblocks e iPlayer-it të BBC-së, në mënyrë që të mund ta shikosh nga jashtë MB. Këtu hyj. Unë bashkova një listë përfundimtare të VPN-ve më të mira falas për iPlayer të BBC që akoma funksionojnë në vitin 2020 kështu që ju mund të filloni të shikoni Materialet e Tij të Errëta, Drag Race UK dhe përmbajtje të tjera të shkëlqyera falas.

Kam testuar 39 VPN falas me iPlayer të BBC-së dhe gjetën vetëm tre që janë mjaft të fuqishëm për të anashkaluar kufizimet e ashpra gjeografike të faqes. Siç pritej, shumë nga shërbimet falas që unë testova ishin të dizajnuara dobët, të ngadalta dhe të pasigurta për t’u përdorur.

Por edhe VPN-të më të mira falas vijnë me defekt. Lejet e vogla të të dhënave dhe opsionet e kufizuara të serverit ju ndalojnë të transmetoni më shumë sesa një episod ose dy – nëse ato lejojnë transmetimin fare.

Edhe më keq, disa VPN falas në fakt paraqesin një kërcënim për sigurinë dhe privatësinë tuaj me praktikat me hije të mbledhjes së të dhënave, adware ose malware të rrezikshëm.

Kjo është arsyeja pse rekomandimi im kryesor është një shërbim premium me kosto të ulët VPN si NordVPN kështu që ju mund të sigurtë të shikoni-shikoni shfaqjet tuaja të preferuara në iPlayer BBC me shpejtësi të shkëlqyera dhe të dhëna të pakufizuara.

VPN më të mira falas për iPlayer në BBC – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Shijoni shpejtësinë e pakufizuar të transmetimit dhe rrufe në iPlayer të BBC-së deri në një muaj pa rrezik me garancinë e kthimit të parave të NordVPN për 30 ditë. Ju gjithashtu merrni siguri të fuqishme, aplikacione miqësore ndaj përdoruesit dhe 580+ server VPN në Mbretërinë e Bashkuar për qasje të besueshme në përmbajtjen tuaj të preferuar BBC.
 2. Windscribe: Qasni iPlayer-in e BBC-së me dy serverë falas në Mbretërinë e Bashkuar në aplikacionet e dizajnuara mirë të Windscrib dhe shtesat e sigurta të shfletuesit. Ju merrni 10 GB të dhëna falas në muaj, gjë që është e mjaftueshme për të transmetuar rreth gjashtë filma në SD.
 3. Speedify: Serverë në Mbretërinë e Bashkuar që mund të qasen në mënyrë të besueshme në iPlayer të BBC me shpejtësi të përshtatshme. Por me vetëm 2 GB të dhëna falas në muaj, nuk do të mund të transmetosh më shumë se disa episode në SD.

Farë është kapja me VPN Falas?

Ka një arsye që VPN-të më të mira vijnë me një vlerësim çmimesh. Drejtimi i një rrjeti të mirë VPN është i kushtueshëm. VPN pa pagesë ulin kostot duke ju kufizuar në disa mënyra mjaft domethënëse.

pajtueshmëri

VPN falas rrallë ofrojnë sa më shumë aplikacione të ndryshme sikurse shërbimet premium. Ju jeni më mirë me një shërbim premium me kosto të ulët nëse po kërkoni një VPN të pajtueshëm me ruterin ose doni të shikoni iPlayer BBC në TV tuaj Smart.

siguri

Dobia e frikshme e përdorimit të një VPN falas është ajo jo gjithmonë mund t’i besoni atyre për t’ju mbajtur në internet.

VPN falas shpesh kufizojnë veçoritë tuaja të sigurisë për t’ju bindur që të azhurnoni. Shtë gjithashtu e zakonshme që VPN-të falas të mbështeten në para nga reklamuesit e palëve të treta. Ata perdorin adware dhe gjurmues që mbledhin informacione për ju dhe komprometojnë intimitetin tuaj.

VPN Premium sigurojnë të dhënat tuaja private me maskimin e IP, encryption në shkallë bankare dhe mbrojtje të përparuar të rrjedhjes IP / DNS.

kufizimet

IPlayer BBC ka disa nga geoblloqe më të rrepta e çdo siti streaming, kështu gjetja e një VPN falas që mund ta zhbllokojë është e rrallë. Particularlyshtë veçanërisht e mirë në zbulimin dhe bllokimin e trafikut të VPN.

Duhen teknologji të përparuar të obfuskimit dhe një rrjet të madh serverash për të mashtruar iPlayerin BBC, dhe shumica e VPN-ve falas nuk kanë burimet për ta bërë atë të ndodhë.

Pothuajse të gjitha VPN falas kufizojnë sa shumë të dhëna mund të përdorni. Kjo mund të mos jetë një çështje e madhe nëse thjesht shfletoni në internet ose azhurnoni mediat tuaja sociale, por ju nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë transmetime edhe nëse VPN juaj falas mund të hyni në iPlayer në BBC.

Për referencë, 1 GB të dhëna falas ju lejon të transmetoni rreth 1.5 orë në SD. Shumica e VPN-ve falas ju japin vetëm disa GB ose më pak çdo muaj.

Si të zhbllokoni iPlayer BBC

Shikoni Renny dhe Alan ju tregojnë se si të zhbllokoni BBC iPayer për të shikuar të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara britanike!

VPN-të më të mira falas për iPlayer të BBC-së në vitin 2020

Gjeta tre VPN të lira që mund të anashkalojnë në mënyrë të besueshme kufizimet e ashpra të gjeo-kufizimeve të BBC iPlayer pa e vënë rrezikun e sigurisë tuaj.

1. NordVPN

NordVPN

 • Merrni një muaj të dhëna të pakufizuara me garancinë e kthimit të parave të 30 ditëve nga NordVPN
 • 580+ serverë VPN në Mbretërinë e Bashkuar
 • Kriptimi AES 256-bit, maskimi i IP dhe bllokimi i reklamave
 • Mbështetje P2P me një politikë të rreptë të mos-logs
 • Transmetoni në të njëjtën kohë deri në gjashtë pajisje
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Punon me: iPlayer BBC, Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, dhe shumë më tepër
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, Android TV, Linux, Chrome, Firefox dhe ruterat

NordVPN ofron gjithçka që ju nevojitet për përvojën më të mirë të transmetimit me iPlayer të BBC-së. Vshtë një VPN premium, por ju mund të provoni pa rrezik me garancinë e tij bujare 30-ditore për kthimin e parave.

Rrjeti i saj i madh me 5,200 serverë përfshin 580+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar. Takimi i serverit nuk është problem me NordVPN edhe gjatë periudhave të trafikut të lartë, kështu që nuk do të duhet të merreni me vonesat e buffering.

Ky VPN ofron të dhëna dhe bandë të pakufizuar, që do të thotë që ju mund të shikoni sa më shumë episode HD në iPlayer të BBC-së sa të doni pa u prishur kurrë.

Me teknologjinë SmartPlay të optimizuar në rrjedhë të NordVPN, ju mund të përdorni pa lehtësi shërbimet e transmetimit 400+, duke përfshirë iPlayer BBC, Netflix, HBO dhe Hulu. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndizni SmartPlay në aplikacion. Ju nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë konfigurim manual për të anashkaluar geoblocks të rrepta të iPlayer të BBC – edhe nëse e keni instaluar në ruterin tuaj.

NordVPN ofron serverë specialiteti obfuscation që maskojnë trafikun tuaj VPN, kështu që të mundeni anashkaloni censurimin dhe hyrjen në faqet e internetit të kufizuara në shkollën ose vendin e punës pa u kapur nga blloqet VPN.

Pavarësisht nëse jeni duke transmetuar, përrua torrent, ose duke kontrolluar emailin tuaj, NordVPN mbron vendndodhjen tuaj dhe të dhënat private në çdo kohë me kriptim të fuqishëm, maskimin e IP dhe një ndërprerës automatik vrasjeje.

Karakteristika e saj CyberSec bllokon reklamat, gjurmuesit dhe malware. Kjo ndalon reklamuesit ndërhyrës të palës së tretë të mbledhin informacione private në lidhje me aktivitetin tuaj të shfletimit. Adblocking gjithashtu mund të përmirësojë shpejtësinë tuaj të shfletimit pasi që, pa reklama, ka më pak të dhëna për tu ngarkuar në secilën faqe në internet që vizitoni.

Shikoni vlerësimin tonë të thelluar për të mësuar më shumë rreth veçorive dhe performancës së NordVPN.

Filloni transmetimin me NordVPN!

2. Shenjë xhamash

Pajisjet e xhamave

 • 10 GB të dhëna falas në muaj
 • Dy servera falas në Mbretërinë e Bashkuar (duke përfshirë një me qasje në iPlayer BBC)
 • Asnjë reklamë me një llogari falas
 • Kriptimi AES 256-bit dhe maskimi i IP
 • Lidhni një numër të pakufizuar të pajisjeve të njëkohshme
 • Punon me: iPlayer BBC, HBO GO, YouTube dhe Kodi
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Linux, Chrome dhe Firefox

Windscrib ju jep një zemërgjerë 10 GB të dhëna falas në muaj. Ju nuk mund të keni seanca të shumëfishta të shikimit me 10 GB, por mund të transmetoni rreth gjashtë filma në përcaktimin standard (SD) çdo muaj. Plus, ju mund të merrni një shtesë shtesë prej 5 GB pa tweeting kompaninë, si dhe një 1 GB shtesë për çdo përdorues të ri të cilit i referoheni Windscrib.

Ju mund të zgjidhni nga 10 vendndodhje falas të serverëve, përfshirë dy serverë në Mbretërinë e Bashkuar. Serveri i parë që kam testuar nuk mund të hyj në iPlayer në BBC, por unë kam qenë në gjendje të transmetoj vazhdimisht iPlayer BBC ndërsa ishte i lidhur me serverin Tea London.

Këta serverë falas ofrojnë shpejtësi të mirë. Kam përjetuar vonesa të shkurtra buffering kur testova VPN gjatë periudhave të trafikut të lartë, por në përgjithësi, Windscrib ofron shumë më tepër lidhje të besueshme sesa shumica e VPN-ve falas.

Ju gjithashtu mund të përdorni Windscrib për të siguruar privatësinë tuaj ndërsa torrent. Ajo ka një politikë të rreptë të mos-logs dhe ofron mbështetje P2P në shumë servera.

Versioni falas i Windscrib vjen me të njëjtat karakteristika të forta sigurie si versioni premium. Ajo mbron intimitetin dhe sigurinë tuaj me maskimin e IP dhe encryption të sigurt. Ai madje ju mbron nga malware, gjurmuesit, adware dhe kërcënimet e tjera në internet.

Chatbot i Windscrib, Garry, mund të përgjigjet në shumicën e pyetjeve, por gjithashtu mund të bisedoni me një përfaqësues të shërbimit të klientëve të drejtpërdrejtë nëse pyetja juaj është më e ndërlikuar. Windscrib gjithashtu ka një sistem biletash mbështetje online.

Mësoni më shumë rreth Windscrib duke lexuar përmbledhjen tonë të plotë.

Merrni Windscrib falas!

3. Shpejtësoni

shpejtoni pajisjen

 • 2 GB të dhëna falas në muaj
 • Gjashtë serverë të lirë në Mbretërinë e Bashkuar (përfshirë dy prej tyre me qasje në iPlayer BBC)
 • Zgjidhni midis enkriptimit të bazuar në AES ose ChaCha për një ekuilibër të shpejtësisë dhe sigurisë
 • Asnjë reklamë me një llogari falas
 • Punon me: iPlayer BBC, YouTube, HBO GO dhe Kodi
 • Kombinohet me: Windows, macOS iOS, Android dhe Linux

Shpejtoni ofertat 2 GB të dhëna falas në muaj, e cila është e mjaftueshme vetëm për të transmetuar në SD për rreth tre orë. Sidoqoftë, është një zgjedhje e besueshme nëse thjesht dëshironi të shikoni një ndeshje sportive ose një film specifik që është i disponueshëm vetëm në iPlayer të BBC.

Ka serverë VPN në 200+ vende në të gjithë globin, përfshirë gjashtë serverë të lirë në Mbretërinë e Bashkuar. Dy nga këta serverë zhbllokuan me sukses iPlayerin e BBC-së gjatë provave të mia. Unë kam qenë në gjendje të transmetoj me buffering minimale, por nuk ishte aq shpejt sa të shikoja ndonjë gjë në definicion të lartë.

Teknologjia e Lidhjes me Shpejtësi të Kanalit shpejton të dhënat tuaja në dy ose më shumë lidhje interneti menjëherë për të përmirësuar shpejtësinë e lidhjes suaj. Dobësitë janë se ajo mund të përdorë deri në dy herë më shumë të dhënat tuaja Wi-Fi dhe celulare.

Shpejtësia përdor enkriptimin AES 128-GSMn për të mbrojtur shumicën e pajisjeve moderne. Nëse keni një pajisje më të vjetër, Shifri i shifrimit të Speedify ChaCha mund të përmirësojë në mënyrë dramatike shpejtësinë tuaj pa rrezikuar sigurinë.

Masifikimi efektiv i IP-së i VPN-së fsheh vendndodhjen tuaj nga faqet e internetit që vizitoni, ndërsa politikë e rreptë e mos-logs siguron që aktiviteti juaj të mbetet privat.

Ju mund të përdorni Speedify në mënyrë efektive anashkalojë censurën dhe hyr në internet një gamë të gjerë të përmbajtjes gjeo-kufizuar.

Speedify mbështet torrenting në serverin e tij Amsterdam, i cili është në dispozicion falas dhe është optimizuar për BitTorrent. Sidoqoftë, nuk do të mund të shkarkoni skedarë të mëdhenj me vetëm 2 GB.

Zbuloni se si performoi Speedify në fusha të tjera duke lexuar shqyrtimin tonë të plotë të ekspertëve.

Merrni shpejtimin falas!

Rekomandimet tona Premium VPN për iPlayer në BBC

Rekomandimet e mia falas VPN janë të gjitha të sigurta dhe mund të hyjnë në iPlayer në BBC, por ato nuk mund të bëjnë aq sa një VPN premium. Frshtë zhgënjyese të mbaroni të dhënat falas para një finale sezoni emocionues. Nëse dëshironi të dhëna të pakufizuara, shpejtësi më të shpejtë dhe siguri më të mirë, ju rekomandoj këto VPN me vlerësim të lartë (dhe të përballueshëm!).

Renditja e mimit të Ofruesit Vlerësimi i Vlerësimit të Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit Duke filluar nga: 3.49 dollarë/muaj5.0
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 Duke filluar nga: 6.67 dollarë/muaj4.9
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 Duke filluar nga: 2,75 $/muaj4.8
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 Duke filluar nga: 1.99 $/muaj4.8
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 Duke filluar nga: 1.89 $/muaj4.7
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

FAQs

Cilat karakteristika duhet të shikoj në një VPN për iPlayer në BBC?

Rrjeti juaj i VPN duhet të ketë shumë servera në Mbretërinë e Bashkuar për të rritur shanset që ju të mund të gjeni një server që është në gjendje të zhbllokojë iPlayer BBC. Një rrjet më i madh i serverëve gjithashtu përmirëson shpejtësinë e lidhjes suaj VPN duke zvogëluar trafikun dhe mbledhjen e serverëve.

Përveç shpejtësive të shpejta, ju nevojiten të dhëna dhe bandë të pakufizuar në mënyrë që të mos i mbaroni të dhënat pikërisht në mes të një episodi.

Karakteristika të tjera të dobishme për t’u kujdesur janë pajtueshmëria e pajisjes në mënyrë që të mund të shihni iPlayer BBC në platformat tuaja të preferuara, dhe shërbim të përgjegjshëm ndaj klientit për t’ju ndihmuar të zgjidhni problemet nëse keni probleme me transmetimin e përmbajtjes në iPlayer të BBC-së.

Si ta shikoj iPlayerin BBC me një VPN?

Shtë e thjeshtë për të parë iPlayer në BBC me një VPN me cilësi të lartë. Pasi të shkarkoni VPN në pajisjen tuaj, hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Tani duhet të jeni në gjendje të shihni iPlayer të BBC pa hapa të mëtejshëm.

Nëse akoma nuk mund të hyni në iPlayer në BBC, provoni të lidheni me serverë të ndryshëm në Mbretërinë e Bashkuar në rrjetin tuaj VPN derisa të gjesh një që funksionon.

Sigurohu qe ti rifreskoni iPlayer BBC pasi të keni lidhur me një server të ri. Në varësi të cilësimeve të shfletuesit tuaj, rifillimi i shfletuesit tuaj mund të ndihmojë gjithashtu.

A mund të përdor edhe VPN në këtë listë për të parë Netflix?

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN që punon me faqet e shumta të transmetimit, duke përfshirë iPlayer BBC dhe Netflix, një VPN premium si NordVPN është opsioni juaj më i mirë. Windscrib gjithashtu funksionon me Netflix, por vetëm nëse përmirësohet në një llogari premium. Speedify nuk punon aktualisht me Netflix.

A janë legal VPN-të?

Në përgjithësi po, por kjo varet nga vendi ku jetoni. VPN-të janë legale në shumicën e vendeve, por disa prej tyre kufizojnë ose ndalojnë plotësisht përdorimin e VPN-ve. Për të kontrolluar nëse VPN-të janë të ligjshme ku jetoni, mundeni lexoni udhëzuesin tonë të plotë këtu.

përmbledhje:

VPN-të falas në këtë listë mund të hyjnë në iPlayer në BBC, por mund të transmetoni vetëm një sasi të kufizuar për shkak të kufijve të të dhënave të tyre.

IPlayer i BBC-së po vazhdon të tërhiqet nga përdorimi i VPN-ve falas. Nuk ka asnjë garanci që çdo VPN falas të jetë gjithmonë në gjendje të hyjë në përmbajtjen që dëshironi në të ardhmen.

Një VPN premium me kosto të ulët është opsioni juaj më i mirë për qasje të besueshme, afatgjatë në iPlayer BBC. Unë rekomandoj NordVPN për çmimet e tij miqësore me buxhetin, rrjetin e madh të serverëve, shpejtësinë e shpejtë, sigurinë më të lartë dhe karakteristikat e rrjedhës miqësore për përdoruesit.

Me NordVPN, ju mund të zhbllokoni përmbajtjen në qindra faqe të njohura të transmetimit, duke përfshirë iPlayer BBC, Netflix, HBO dhe shumë më tepër. Ju mund ta provoni NordVPN pa rrezikshmëri me garancinë e saj 30-ditore për kthimin e parave. 

Shikoni faqja jonë e marrëveshjeve VPN (azhurnohet çdo javë) për zbritje të mëdha në VPN më të vlerësuarat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me