3 VPN më të mira për zhbllokimin e Youku | I sigurt, Hack i shpejtë për vitin 2020

Meqenëse YouTube është bllokuar në Kinë, Youku ka marrë përsipër si një nga vendet më të njohura të vendit. Sidoqoftë, në të njëjtën mënyrë që nuk mund të shikoni YouTube brenda Kinës, nuk mund ta shikosh Youku jashtë Kinës ose.

Disa përmbajtje ende mund të shikohen në vendet e tjera, por shumica e videove në Youku, përfshirë filmat dhe shfaqjet e saj në TV, janë geobllokuar për këdo që shikon pa një adresë IP kineze.

Për fat të mirë, adresat IP mund të jenë gjeo-spoofed. Një VPN mund ta mashtrojë Youku të mendojë se po shikon nga Kina, duke ju dhënë mundësinë e hyrjes në të gjithë faqen e internetit.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Youku

  1. Mburoja e nxehtë – Lehtë për t’u përdorur dhe e përballueshme, Hotspot Shield ka serverë në Kinë dhe një bandë të pakufizuar për transmetim.
  2. HMA – Mos u mashtroni me emrin, ky VPN ofron disa serverë seriozë të sigurisë dhe të përkushtuar në Kinë.
  3. FlyVPN – Një nga shërbimet më pak të njohura, FlyVPN është i vendosur në Hong Kong dhe ofron disa nga shpejtësitë më të mira në Kinë.

Shikoni Youku Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për Youku

Kina është famëkeqe për censurimin e saj. Përmbajtja shpesh është e bllokuar – si për qytetarët brenda Kinës, ashtu edhe për ata jashtë vendit që duan të shohin faqet e internetit kineze.

Youku bën pjesë në kategorinë e fundit. Ndonjëherë i njohur si “YouTube kinez”, Youku në të vërtetë ofron shumë më tepër sesa faqja ndërkombëtare e pritjes së videove.

Si dhe përmbajtja e ngarkuar nga përdoruesit, Youku tani transmeton qindra shfaqje TV dhe filma gjithashtu. Në mënyrë që të përputhen me rregulloret ndërkombëtare të transmetimit, kjo përmbajtje është e kufizuar gjeografikisht për njerëzit që jetojnë në Kinë.

Nëse dëshironi të shikoni Youku nga jashtë Kinës, do t’ju duhet një VPN.

Mashtrimi për të transmetuar Youku nga kudo në botë është që ta bëni faqen streaming të mendojë se jeni i vendosur në Kinë. Ju mund ta bëni këtë nga gjeo-spoofing adresën tuaj IP me një VPN.

Një VPN ridrejton trafikun tuaj përmes një prej serverave të vet me qëllim që të maskoni adresën tuaj të vërtetë IP. Kur lidheni me Youku, siti i transmetimit do të zbulojë adresën IP të VPN në vend.

nëse ti përdorni një VPN me serverë në Kinë, Youku do të mendojë se jeni në Kinë dhe zhbllokoni të gjithë përmbajtjen e tij.

Vështirësia është gjetja e një VPN që ka serverë në Kinë. Vendi ka goditur përdorimin e VPN vitet e fundit, kështu vetëm një pjesë e vogël e VPN-ve kanë serverë pune në rajon.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Kur VPN rivarron të dhënat tuaja, e bën këtë përmes një tuneli të koduar. Kjo do të thotë se i gjithë trafiku juaj është i koduar dhe privat – askush nuk mund të zbulojë ose monitorojë aktivitetin tuaj në internet.

Mbajtja e sjelljes tuaj në internet private në këtë mënyrë parandalon që palët e treta të spiunojnë ju ose të përgjojnë trafikun tuaj në mënyrë që të vjedhin informacione të ndjeshme. Një VPN mund të ndalojë hakerat, kompanitë e reklamave dhe agjencitë qeveritare në gjurmët e tyre.

Nëse aktualisht po udhëtoni jashtë Kinës, por po planifikoni të ktheheni, një VPN mund të jetë veçanërisht e dobishme për të mbrojtur privatësinë tuaj kundër qeverisë.

VPN si NordVPN janë gjithashtu të aftë të anashkalojnë Firewall-in e Madh. Nëse lidheni me një server jashtë Kinës, mund të qaseni në të gjithë përmbajtjen e bllokuar që është censuruar nga qeveria kineze.

Mos harroni, sidoqoftë, shumica e VPN janë bllokuar në Kinë, kështu që do t’ju duhet shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj para se të ktheheni.

VPN-të më të mira për Youku

1. Mburoja e pikave të nxehta

Shpejtësia, e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur, Hotspot Shield është e shkëlqyeshme për transmetimin e Youku. Ky VPN është një nga shërbimet e rralla për të ofruar serverë në Kinë dhe ofertat Bandwidth i pakufizuar kjo ju lejon të transmetoni sa më shumë përmbajtje si ju pëlqen.

Shpejtësi mbresëlënëse vijnë mirësjellja e VPN-së protokoll inovativ Catapult Hydra. Hotspot Shield është i aftë të zhbllokojë Netflix, kështu që nuk duhet të keni asnjë problem me Youku.

Ndërsa derdhet, do të mbrohesh kriptimi i shkallës ushtarake, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, një ndërprerës automatik vrasës, dhe a bllokues i malware.

Ju nuk keni nevojë të merrni fjalën tonë për të, ju së pari mund të lexoni rishikime nga përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield ose të provoni shërbimin me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Shikoni Youku me Mburojën e Hotspot!

2. HMA VPN

Një nga shërbimet më të vjetra dhe më të njohura VPN, HMA është e shkëlqyeshme për transmetim. Ajo ka serverë të dedikuar për transmetim, shpejtësi të shpejtë dhe bandë të pakufizuar kështu që ju mund të shikoni Youku pa ndërhyrje ose ndërprerje të bezdisshme.

HMA siguron aplikacione miqësore për përdoruesit, intuitivë nëpër të gjitha platformat kryesore. Appdo aplikacion është i pajisur me siguri të nivelit të lartë; karakteristikat përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës automatik vrasës.

HMA gjithashtu ofron një zgjuar Mënyra e Lirisë projektuar posaçërisht për anashkalimin e censurës qeveritare. Shikoni se çfarë mendojnë recensentët tanë për këtë VPN të pëlqyer ose provoni për veten tuaj me një provë falas 7-ditore ose një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni Youku me HMA

3. FlyVPN

Ndoshta jo aq i njohur sa disa nga shërbimet më të mëdha, FlyVPN megjithatë ka serverat që funksionojnë në Kinë. Baza e saj në Hong Kong do të thotë që FlyVPN ofron shpejtësi të shkëlqyera në Kinë.

Ashtu si rekomandimet tona, FlyVPN gjithashtu u jep të gjithë përdoruesve Bandwidth i pakufizuar. Intimiteti juaj është kujdesur nga Kriptimi i shkallës ushtarake, AES 256-bit. Përdoruesit e vërtetë vlerësojnë veçanërisht bazën e VPN në Hong Kong për faktin se janë jashtë Aleancës 5/9/14 Eyes.

FlyVPN mund të jetë pak më e shtrenjtë se opsionet e tjera, por ia vlen nëse dëshironi Serverët kinezë me shpejtësinë më të mirë. Ju mund ta provoni VPN-në për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për sa kohë që ju paguani me PayPal ose AliPay.

Shikoni Youku me FlyVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mund të jetë e ndërlikuar të gjesh një VPN me serverë që punojnë në Kinë, por nëse i përmbahesh rekomandimeve tona, nuk duhet të kesh asnjë problem për zhbllokimin e Youku.

Nëse jetoni në Kinë dhe ju nevojitet vetëm një VPN për të parë përkohësisht Youku, mund të dëshironi të përdorni një VPN më të sigurt gjatë kthimit tuaj. Rekomandimi ynë kryesor është NordVPN, por mund të gjeni një listë të plotë të VPN-ve më të mira për Kinë këtu.

Të interesuar të mësosh më shumë rreth zhbllokimit të faqeve të internetit kineze kur je jashtë vendit? Këtu keni një udhëzues për të marrë një adresë kineze IP nga kudo.

Ose, nëse doni të dini më shumë rreth censurës kineze, lexoni artikullin tonë se pse VPN-të janë të paligjshme në Kinë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me