3 VPN më të mira për Plex në vitin 2020 – Zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar


Shtë fundi i javës së punës. Ju heq këpucët dhe pushoni në shtrat. Ju keni në mendje filmin e përsosur dhe ndizni Plex për TV tuaj të zgjuar. Nata juaj e qetë mbaron kur Plex ju njofton se transmetimi juaj nuk është i disponueshëm për rajonin tuaj.

Si mund ta zgjidhni shpejt këtë problem dhe ta riktheni fundjavën në rrugën e duhur? nga abonimi në një VPN të besueshëm që mundet anashkalojë çdo gjeobllok dhe ofrojë transmetim të shpejtë rrufe. Lexoni për të mësuar rreth tre VPN më të mira për transmetimin Plex.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Plex

 • NordVPN ju ofron 5000 server + në të gjithë globin për transmetim të shpejtë dhe të qetë.
 • ExpressVPNju jep serverë super të shpejtë në 90 vende dhe zhbllokon përmbajtjen më të kufizuar me gjeo.
 • Cyberghostështë një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni i ri VPN dhe ju lejon të lidheni deri në 6 pajisje njëkohësisht.

Pse të përdorni një VPN për Plex?

Interneti po shkon sot për argëtim në shtëpi, por, për fat të keq, gjithashtu ngre shqetësime për privatësinë. Për shembull, ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP) mund të mbajnë ligjërisht regjistrat e trafikut tuaj të internetit.

ISP-të gjithashtu mund t’ju parandalojnë të përdorni shumë bandwidth. Për shembull, nëse përpiqeni të transmetoni filma, dhe lidhja juaj e internetit është e ngadaltë, ISP mund të jetë duke goditur shpejtësinë.

Issueështja tjetër që lind (dhe mund t’ju ulë në telashe juridike) është shkelje të së drejtës së autorit. Shumica e kanaleve në Plex janë gjeo-të kufizuara. Pa një VPN, ju jeni të hapur për të spiunuar nga agjensitë e shkeljes së të drejtave të autorit. Me një VPN të besueshme, mund të arrini të Vritni Eve pa u shqetësuar për spiunët e jetës së vërtetë.

Faqet e njohura të transmetimit si BBC iPlayer dhe Beob Sports geoblock jashtë rajonit të tyre. Nëse jeni një fanatik i futbollit, do të keni nevojë për një VPN të nivelit të lartë për të siguruar që nuk ju mungon një gol, kudo që të jeni në botë.

Fuqia kryesore e një VPN është se ajo enkripton të dhënat tuaja dhe ribotohet përmes një serveri VPN. Ajo fsheh informacionin tuaj, gjë që parandalon një ISP të mësojë zakonet tuaja të shikimit. Gjithashtu bllokon vendndodhjen tuaj të vërtetë. Liria juaj e transmetimit tani është e plotë.

VPN-të më të mira për Plex Streaming në vitin 2020

Cilat VPN janë më të mirat për Plex? Zgjedhja mund të jetë dërrmuese. Sidoqoftë, ne jemi këtu për t’ju dhënë një shkurtore duke ju rekomanduar tre VPN-të më të mira për Plex në vitin 2020.

Kualifikimet

Ne testuam secilën VPN dhe zgjodhi ato më të mirat për Plex bazuar në:

 • Shpejtësia e lidhjes së shpejtë
 • Karakteristikat e sigurisë dhe intimitetit
 • Përputhshmëria plex
 • User-mirëdashësi
 • Numri i serverëve global

Të tre VPN-të ne kemi zgjedhur janë optimale për të transmetuar video me definicion të lartë. Për më tepër, zgjedhjet tona VPN kanë aplikacionet më të njohura në Plex, duke përfshirë Amazon Fire TV dhe Android TV.

Në udhëzuesin tonë më poshtë, ne jo vetëm që ju japim VPN-të më të mira për Plex, por gjithashtu ju tregojmë se si të krijoni një VPN.

Gati për të filluar? Shkojme.

1. NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë # 1 e përgjithshme dhe për një arsye të mirë: kompania me bazë në Panama ka 5,000+ serverë globalë në 62 vende. Plus, një pajtim i vetëm mund të lidhë deri në 6 serverë.

A doni intimitet të nivelit të lartë? NordVPN ka një ndërprerës automatik vrasës nga interneti në rast se pajisja juaj shkëputet aksidentalisht nga VPN. Të dhënat tuaja mbeten të sigurta edhe nëse VPN bie poshtë. Gjithashtu, NordVPN mban regjistrat zero për veprimtarinë dhe identitetin tuaj.

NordVPN-së Karakteristikë e Luaj e zgjuar bind faqet e transmetimit që ju banoni në një vend të veçantë. Ky DNS dinamik lidhet me çdo server, duke lejuar kështu transferimin e shpejtë të të dhënave. Rezultati është cilësi optimale e videos dhe tingullit, pavarësisht vendndodhjes suaj.

NordVPN-së Kriptimi me 256-bit është madje i besueshëm në vendet me rrymë jo miqësore si Irani dhe Katar. Gjithashtu anashkalon Firewall-in e Madh të Kinës.

Përzgjedhja e aplikacioneve të NordVPN është mbresëlënëse dhe është perfekte për tu vendosur me Plex. Ju merrni shumë zgjedhje të aplikacioneve, duke përfshirë Amazon Fire TV, Nvidia Shield dhe Android TV ose telefon.

Këtu janë disa tipare të tjera mbresëlënëse:

 • Një suitë CyberSec për adblocking
 • Mbështetje cilësore 24/7
 • Një ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Mbështetje përrua
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Keni nevojë për më bindëse? Shikoni pse e vendosëm të parën NordVPN.

Shikoni ofertat NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka të bëjë me shpejtësinë me një mesatare prej 52Mbps. Aftësitë e tij të shpejta të rrufesë janë në dispozicion në mbi 160 servera në 90+ vende. Madje siguron një Tipar i Testit të Shpejtësisë për të gjetur serverin më të shpejtë.

Siguria e ExpressVPN është e plotë. Ajo ofron karakteristika si Mbrojtja e rrjedhjeve DNS, mbrojtja e rrjedhjeve WebRTC, tunelimi i ndarë dhe një ndërprerës i brendshëm i vrasjeve. Plus, e saj Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit siguron që ju të bëni vetë mendjen tuaj për Sezonin 8 të Game of Thrones.

Kompania regjistron në Ishujt e Virgjër Britanikë, pa sytë e këqij të aleancës 5/9/14-sy. e tyre politikë e rreptë pa shkrime do të thotë që asnjë prej përdorimit të të dhënave tuaja nuk është në dispozicion publik.

ExpressVPN ka aplikacione në Amazon Appstore dhe Google Play Store. Kjo është e përkryer për Plex, sepse ju lejon të instaloni lehtësisht Fire TV, Android TV dhe Nvidia Shield.

Këtu janë edhe më shumë karakteristika:

 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët
 • Anashkalon Firewall-in e Madh të Kinës
 • Përshtatshëm për përdoruesit falë veçorisë Smart Vendndodhja

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

ExpressVPN është një zgjedhje e përkryer për transmetimin e videos dhe vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Shikoni ofertat ExpressVPN!

3. CyberGhost

Cyberghost

CyberGhost është a duhet të ketë për fillestarët VPN. instalime me një klik dhe aplikacione intuitive ju lejojnë të ndiheni të qetë me CyberGhost me nxitim. Ekziston gjithashtu një “opsion për transmetimin” që ju lejon të zgjidhni një server që është optimale për faqet si BBC iPlayer dhe YouTube.

CyberGhost ofron shumë zgjedhje për të anashkaluar përmbajtjen e bllokuar pa kompromentuar video dhe audio. Plus, ju merrni një bandë të pakufizuar me bandë 6,000+ server në 90+ vende.

Siguria është thelbësore për ju, dhe CyberGhost e merr seriozisht këtë. i saj Kriptimi 256-bit gjithashtu vjen me të fortë politika e prerjeve zero dhe një ndërprerës automatik vrasës. CyberGhost publikon gjithashtu një raport vjetor të transparencës se si i mbajnë të sigurt përdoruesit e tyre.

Ashtu si VPN-të e tjera në listën tonë, ju keni shumë mundësi opsionesh kur kombinoni CyberGhost me Plex. Ka aplikacione për Amazon Fire TV, Android TV, telefon Android ose tablet, dhe Nvidia Shield.

Këtu janë disa veçori të tjera të shkëlqyera të CyberGhost:

 • Bllokues i adware dhe malware
 • fakultativ Paketa e serverit NoSpy
 • Një profil i përkushtuar përrua
 • Abonime të ndryshme për të gjitha llojet e buxheteve

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

CyberGhost është një fitues i VPN dhe vjen me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost!

Si të përdorni një VPN me Plex (Easy Setup)

Vendosja e VPN tuaj me Plex është e thjeshtë. Ndiqni hapat tanë më poshtë për transmetim të qetë!

 1. Zgjidhni ofruesin tuaj VPN. NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për transmetimin Plex.
 2. Lidhuni me serverin tuaj të dëshiruar nëse përmbajtja është pa geoblocks. Nëse është i bllokuar, zgjidhni një server në të njëjtin vend me shërbimin e transmetimit. Për shembull, zgjidhni një server amerikan për të parë FX.
 3. Hapni serverin Plex Media dhe filloni të transmetoni TV Live.
 4. Grab një tabaka TV. Është koha e filmit!

përmbledhje

Ju meritoni të relaksoheni dhe të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar pa u shqetësuar për mbylljet e transmetimit. Tre VPN-të tona të preferuara sigurojnë këtë ju mund të transmetoni Plex shpejt, me siguri dhe në mënyrë private.

Leximi më tej

Ekspertët tanë krahasojnë dhe rishikojnë Shërbimet më të Mira VPN.

Kontrolloni fituesit e VPN me çmimet tona vjetore më të mira VPN për vitin 2020.

Të reja për VPN? Lexoni Udhëzuesin tonë VPN për Newbies për vitin 2020.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map