3 top VPN me të vërtetë falas për Netflix | Përditësuar në Janar 2020

Nuk mund të marrësh zgjidhjen e veprimit të mumje sepse Walking Dead nuk është treguar në rajonin tënd? Udhëtimi dhe humbja e gjithë dramës nga Kurora?

Netflix ka disa nga geoblocks më të vështira në botë dhe gjetja e një VPN të besueshme, falas që të lejon të zhbllokosh përmbajtjen globale të Netflix është e vështirë. Por mund të ndihmoj.

Kam kaluar orë të tëra duke provuar VPN falas për të siguruar që nuk e humbni kohën tuaj duke u përpjekur të shikoni Netflix me një VPN që është kaq e ngadaltë gjithçka që ju merrni është buffering i përjetshëm.

Unë zakonisht rekomandoj përdorimin një shërbim premium me kosto të ulët si NordVPN, me shpejtësinë e saj të shpejtë dhe të qëndrueshme për transmetim.

Ndërsa shumica e shërbimeve VPN falas nuk mund të anashkalojnë geoblocks të Netflix, VPN falas në listën time mund të.

Filloni Streaming Netflix Me NordVPN!

Me kohë të shkurtër? Këtu janë VPN-të më të FALAS për Netflix

 1. NordVPN: Qasje e pakufizuar në një rrjet të gjerë global, shpejtësi rrufeje, dhe siguria e klasit boteror. është rekomandimi im i lartë për transmetim, dhe mund ta provoni pa rrezik për një muaj me garancinë e kthimit të parave.
 2. Opera VPN: Ky vërtet falas mund të VPN në shfletues zhbllokoni Netflix MB. Asnjë abonim nuk është i nevojshëm dhe ju merrni shpejtësi të pakufizuar, të dhëna dhe gjerësi bande – kjo është transmetim i pakufizuar për ju. Sidoqoftë, nuk mund të hyjë në Netflix SH.B.A..
 3. PrivateVPN: Aftësi të shkëlqyera zhbllokimi, siguri të shkallës ushtarake, dhe serverë të optimizuar të transmetimit për shikimin e qetë, të lehtë të shfaqjeve televizive. Ju mund ta merrni këtë VPN premium pa asnjë kosto me një Gjykim falas 7 ditor.
 • Si i testuam dhe renditëm këto VPN
 • VPN Premium me Renditjen më të Renditur Ne Rekomandojmë për Netflix
 • FAQs

VPN-të më të mira falas për Netflix (azhurnuar 2020)

Në të vërtetë nuk ka shumë VPN të lira që punojnë me Netflix. Nga 15 testova, Gjeta vetëm 3 mundësi që funksionuan. Edhe këto shërbime vijnë me kufizimet e tyre.

1. NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • Provoni pa rrezik, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
 • 5,500 servera në 59 vende
 • Shpejtësia më e shpejtë e transmetimit
 • SmartPlay DNS me siguri zhbllokon Netflix
 • Punon me: Netflix, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, HBO GO, Hulu, Disney +, YouTube TV, Showtime, Sling TV
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Firefox, Chrome, Amazon Fire TV, ruterat, Android TV

NordVPN nuk është rreptësisht i lirë, por është VPN më e mirë për transmetim. Shtë e pakufizuar, e lehtë për t’u përdorur dhe super e shpejtë. Dhe mund ta provoni pa rrezik për një muaj me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Gjatë 30 ditëve të para, juaj qasja në NordVPN është krejtësisht e pakufizuar. Kjo nuk do të thotë kufizime në shpejtësinë, të dhënat ose përdorimin. Ti mundesh lumë Netflix sa të duash.

Ju keni akses të plotë në të gjithë serverët globalë të NordVPN. Rrjeti mbresëlënës, i kombinuar me SmartPlay DNS, ju lejon juve zhbllokoni Netflix në çdo rajon.

Jo vetëm që NordVPN mund të zhbllokojë Netflix, por gjithashtu zhbllokon çdo vend tjetër i madh i rrjedhës Kam testuar, duke përfshirë Amazon Prime Video, iPlayer të BBC dhe HBO GO.

Shpejtësia e rrufeve garantojnë transmetim të qetë. Një tipar i dobishëm i lidhur Connect ju lidh me serverin më të shpejtë për vendndodhjen tuaj.

Serverët e hutuar fshehin përdorimin tuaj VPN nga ofruesi juaj i shërbimit të internetit (ISP). Si dhe bllokimin e ISP-së tuaj nga monitorimi i sjelljes tuaj në internet, kjo gjithashtu parandalon ISP-në tuaj të rrëzojë bandën tuaj kur derdhet. Do të thotë gjithashtu që mund të përdorni NordVPN në rajone që bllokojnë ose censurojnë përdorimin e VPN.

Mund të lidheni me gjashtë pajisje njëkohësisht nën një profil NordVPN, kështu që e gjithë familja mund të transmetojë përmbajtjen e tyre të preferuar globale njëkohësisht.

i saj Teknologjia CyberSec bllokon gjurmuesit, malware dhe reklamat. Kriptimi i AES 256-bit fsheh të gjitha të dhënat tuaja private prapa një muri mbrojtjeje të shkallës ushtarake.

Një çelës vrasës dhe mbrojtje e rrjedhjes DNS sigurohuni që adresa juaj e IP dhe aktiviteti në internet të mbetet i fshehur, edhe gjatë një lidhjeje të rënë.

Po ashtu ka një politikë e rreptë e mos-logs që garanton se serverët nuk i ruajnë asnjëherë të dhënat tuaja.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Rishikim NordVPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Filloni transmetimin me NordVPN Sot!

2. Opera VPN

Karakteristikat kryesore të Opera VPN

 • Të dhëna dhe gjerësi të pakufizuar falas për transmetimin e Netflix
 • Nuk ka kufizime të shpejtësisë
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Punon me: Netflix UK, Netflix Sweden, Netflix Singapore
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, Linux

Opera është një VPN plotësisht e lirë, në shfletues. Sshtë një nga shërbimet e vetme falas që është plotësisht i pakufizuar. Ju merrni të dhëna dhe bandë të pakufizuar, kështu që nuk ka kufi se sa Netflix mund të shikosh.

Ju nuk duhet të regjistroheni, të regjistroheni ose të shkruani detajet e pagesës për të hyrë në Opera VPN. Kjo do të thotë që nuk mund të regjistrojë asnjë nga detajet tuaja personale.

VPN e Operës është gjithashtu një nga të vetmet shërbime falas në përputhje me Netflix. Por kini kujdes. Nuk është aq e thjeshtë sa zhbllokimi i Netflix me një VPN premium.

Kjo VPN ju jep vetëm hyrje në serverë në tre lokacione të përgjithshme: Evropa, Amerika dhe Azia. Ndërsa mund të kaloni midis këtyre vendeve sa herë që dëshironi, nuk mund të zgjedhësh një server ose vend më specifik. 

Gjatë provës sime, unë kam qenë në gjendje të lidheni me Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, Suedinë dhe Singaporin duke ndërruar vendndodhjet e serverit. Nuk mund të hyja në Netflix SHBA.

Shpejtësitë janë kryesisht të shpejta dhe të besueshme. Lidhja juaj do të ngadalësohet nëse lidheni me zonën më të largët nga vendndodhja juaj e vërtetë.

Karakteristikat e sigurisë së Opera VPN janë të respektueshme për një shërbim falas. Përdor kriptimi i shkallës ushtarake dhe ka një politikë mos-logs, kështu që ju e dini tuaj të dhënat janë të sigurta dhe private.

Po ashtu ka një shtrirje për ndjekjen dhe bllokimin e reklamave që mund të instaloni veçmas, që do të thotë që asnjë popup i bezdisshëm të ndërpresë shfaqjet tuaja të preferuara Netflix.

Sidoqoftë, ju mund të përdorni VPN vetëm në shfletuesin Opera. Kjo do të thotë që VPN nuk do ta mbroj lidhjen tuaj jashtë shfletuesit tuaj. Ai nuk mbulon asnjë aplikacion tjetër, si klientët përrua. Nëse thjesht doni të transmetoni Netflix, kjo nuk do të jetë çështje.

Opera funksionon mirë nëse jetoni në – ose po udhëtoni për në një vend ku Netflix nuk është i disponueshëm, dhe nuk keni mend se në cilin rajon ju hyni.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Shqyrtimi i Operës VPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Filloni Falas me Opera VPN!

3. PrivateVPN

Karakteristikat kryesore të PrivateVPN

 • Premium VPN me një javë përdorim të pakufizuar përmes një provë falas
 • 150+ lokacione të serverëve në 60 vende
 • Rrëmbyes të optimizuar për Netflix
 • Shpejtësia e shpejtë e transmetimit
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Hulu, ABC, HBO GO, Showtime, YouTube
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Kodi, Chrome, Firefox, Safari, ruterat

PrivateVPN është një tjetër premium VPN që mund ta përdorni falas me e saj Gjykim falas 7 ditor. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për një maratonë të filmit Netflix ose për një seancë të zgjatur të boksit!

Ju duhet të regjistroheni për provën falas, por ju nuk duhet të shkruani detajet e pagesës ose bëni një pagesë fillestare. prandaj, jeni i sigurt nga rinovimet e papritura.

Gjykimi falas i VVV është krejtësisht i pakufizuar dhe i pakufizuar. Ju merrni të gjitha tiparet e njëjta si një klient premium. Kjo përfshin qasjen në 150+ servera në 60 vende.

Madje ka serverë të optimizuar të transmetimit. Serverdo server i optimizuar ka një etiketë që detajon se cilat shërbime transmetuese i zhbllokojnë. Nëse dëshironi të shikoni Netflix, thjesht zgjidhni serverin e etiketuar “Netflix” për t’u lidhur në adresën IP të përshtatshme.

Gjatë provave të mia, PrivateVPN ishte në gjendje të zhbllokoni Netflix shpejt dhe me besueshmëri. Ju gjithashtu mund ta përdorni atë për të hyrë në iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Hulu dhe shumicën e shërbimeve të tjera kryesore të transmetimit.

Shpejtësitë e PrivateVPN janë mjaft të shpejta për transmetim të qetë me nuk ka kohë buffering, vonesë ose ngarkesë të ngadaltë.

PrivateVPN ju lejon të lidheni me gjashtë pajisje njëkohësisht, kështu që ju keni akses në shfaqjet tuaja të preferuara Netflix nga të gjitha pajisjet tuaja.

Eshte gjithashtu një nga VPN-të më të sigurta E kam testuar. Përdor encryption AES 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6. Këto karakteristika të përparuara mbani aktivitetin tuaj në internet dhe identifikoni të dhënat e fshehura nga ndjekësit dhe cybersnoops.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Rishikim privatVPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Filloni Falas me PrivateVPN!

Si i testuam dhe renditëm këto VPN

Anydo VPN falas për Netflix duhet të jetë të sigurt, të shpejtë dhe – natyrisht – në gjendje të anashkalojnë geoblocks të Netflix, kështu që ju mund të shikoni sa më shumë të The Politician ose Big Mouth si ju pëlqen.

Së pari, unë shikova madhësinë dhe përhapjen e rrjetit të çdo serveri VPN. Vetëm VPN me rrjete të mëdha globale janë zakonisht të afta të anashkalojnë geoblocks të Netflix, pasi VPN-të janë në gjendje të azhurnojnë vazhdimisht dhe të shtojnë serverë të rinj. Kam përmendur numrat e serverëve dhe vendndodhjet në të gjitha vlerësimet e mia.

Unë gjithashtu testova disa servera në vende të ndryshme për secilin VPN, për t’u siguruar që ata t’ju japin qasje në sa më shumë biblioteka Netflix të jetë e mundur.

Kam testuar çdo VPN për shpejtësi duke përdorur speedtest.net. Duke regjistruar shpejtësitë e mia para dhe pas lidhjes me VPN, unë kam qenë në gjendje të përcaktoj se sa – ose sa pak – secila nga rekomandimet e mia ndikon në lidhjen tuaj.

Sa më e shpejtë të jetë lidhja, aq më pak të ngjarë të keni për të rregulluar buffering ose vonesa gjatë transmetimit të Netflix.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, unë testova çdo VPN falas siguria dhe intimiteti.

I vë në provë pretendimet për mbrojtje nga rrjedhjet DNS dhe IPv6 me ipleak.net. Kam vërejtur gjithashtu nivele të kriptimit dhe çdo tipar bonus si vrasin çelsat ose mbrojtje nga malware.

Shumë VPN falas pretendojnë se ju japin anonimitet të plotë, por gjithnjë ia vlen të kontrolloni që shtypet e vogla të jenë të sigurta. Shikova politikat e intimitetit dhe prerjeve të secilit VPN falas për t’ju thënë saktësisht se çfarë lloje informacioni dhe të dhëna ata ruajnë – nëse ka.

VPN Premium me Renditjen më të Renditur Ne Rekomandojmë për Netflix

VPN të lira përpiqen me të vërtetë të zhbllokojnë Netflix. Opsionet tuaja janë shumë të kufizuara nëse po kërkoni një VPN me të vërtetë falas që punon me Netflix dhe mund të trajtojë transmetimin.

Ju jeni shumë më mirë të përdorni një VPN premium me kosto të ulët atë garanton pajtueshmërinë, shpejtësinë dhe sigurinë. 

Nëse preferoni të kurseni veten nga stresi dhe të zgjidhni një VPN premium të përballueshëm, ja cilat janë 5 rekomandimet e mia kryesore për transmetim. Ata janë të gjithë të aftë të zhbllokojnë Netflix dhe të garantojnë një lidhje të shpejtë dhe të besueshme me sigurinë e klasit botëror.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

FAQs

Farë është kapja me VPN falas?

Përputhshmëria është problemi më i madh me VPN të Netflix falas. Netflix përdor një program shumë të fortë zbulimi VPN. VPN falas nuk mund të anashkalojnë gjithmonë këtë softuer. Vetëm rekomandimet falas në listën time punojnë me Netflix.

VPN falas rrallë ofrojnë të njëjtin nivel të kriptimit dhe sigurisë si shërbime premium. Ndërsa VPN-të e lira në listën time janë të sigurta për t’u përdorur, shërbime të tjera falas kanë qenë të njohura për të regjistruar dhe shitur të dhënat tuaja palëve të treta.

A do të punojë VPN me faqet e tjera të transmetimit?

Netflix punëson disa nga programet më të fuqishëm anti-VPN dhe anti-proxy të disponueshëm. Nëse VPN që ju zgjidhni është në gjendje të zhbllokojë Netflix, ka shumë të ngjarë të jetë e aftë të zhbllokojë faqet e tjera kryesore të rrjedhës, gjithashtu. Ne ofrojmë detaje gjithëpërfshirëse të aftësive të zhbllokimit të secilit VPN në shqyrtimet tona të plota.

A do të funksionojë VPN im në të gjitha pajisjet e mia streaming?

Të gjitha VPN-të e rekomanduara falas dhe të primeve për Netflix janë në përputhje me një gamë të gjerë platformash dhe pajisjesh. Unë kam përfshirë një udhëzues të pajtueshmërisë me secilën rekomandim.

Bën shpejtësinë e transmetimit me ndikim në VPN?

VPN drejtojnë trafikun tuaj të internetit përmes një serveri shtesë, i cili mund t’ju ngadalësojë. Sidoqoftë, të gjitha VPN premium që ju rekomandoj janë aq të shpejta sa nuk do të vini re ndonjë vonesë. Ka më shumë të ngjarë të vini re një ulje të shpejtësisë me një VPN falas, për shkak të kufizimeve të shpejtësisë dhe gjerësisë së bandës ose kufizimeve të serverëve.

Vija e poshtme

Në kërkimin e një VPN falas që punon me Netflix, ekzistojnë disa mundësi. megjithatë, nuk ka asnjë zgjidhje perfekte.

Nëse doni një VPN falas për Netflix, duhet të vendosni për përdorim të përkohshëm ose të toleroni lidhje jo të besueshme.

Lajmi i mirë është se nuk keni nevojë të vendosni zhbllokim jo të besueshëm, shpejtësi të ngadaltë dhe siguri nën standarde. Shërbime premium si NordVPN me siguri zhbllokon Netflix dhe ju mbaj të sigurt në të njëjtën kohë – të gjitha për një çmim shumë të ulët.

Nëse duhet të hyni në Netflix vetëm për një kohë të shkurtër, mundeni përdorni këto VPN premium falas me një garanci gjyqësore ose kthim parash.

Duke menduar se më mirë do të përdorni një VPN premium tani? Mësoni më shumë rreth tonë shërbimet më të mira të rekomanduara për Netflix.

Ju madje mund të shijoni para nga të gjitha me ato marrëveshjet më të mira VPN dhe kodet kupon.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me