10 VPN-të më të mira për Amazon Prime Video në vitin 2020: FAST & EASY

Nëse keni parë vlerësimet e shkëlqyera të “The Marvelous Zonja Maisel”, “Bosch”, ose ndonjë seri tjetër origjinale e Amazon Prime, me siguri nuk mund të prisni të shikoni episodin tjetër – nëse vetëm ju mund të! Ju keni provuar gjithçka për të hyrë në këto shfaqje, vetëm për t’u thënë përsëri dhe përsëri se përmbajtja nuk është e disponueshme në zonën tuaj.

Mirësevini në dhimbjen e kokës të geoblocks, kufizimet territoriale që ju pengojnë të hyrni në shërbimet e transmetimit, si Amazon Prime Video. Por mos u shqetësoni, ne gjithashtu kemi disa lajme të mira: A Rrjeti Virtual Privat i besueshëm (VPN) do t’ju bëjë që të kaloni geoblocks, duke e vendosur të gjitha bibliotekat e Amazon Prime në majë të gishtave.

Megjithatë me qindra VPN për të zgjedhur, si mund ta dini se cilat janë më të mirat për t’u përdorur për transmetimin e videos? Ne kemi bërë punën e vështirë për ju, duke kërkuar të mirat dhe të këqijat për të gjetur VPN-të më të mira për tifozët e Amazon Prime.

10 VPN-të më të mira për Amazon Prime Video: Një vështrim i shpejtë

Këtu është një vështrim i shkurtër i 10 ofruesve të VPN që u ngritën në krye kur i testuam ato për Amazon Prime. Ne do të hyjmë në më shumë detaje rreth asaj që veçon pesë të parat nga pjesa tjetër më poshtë.

 1. ExpressVPN
  VPN më e shpejtë në treg, pa sakrifikuar sigurinë dhe intimitetin. Ofron shpejtësi të pakrahasueshme, një lidhje të qëndrueshme dhe shumë karakteristika të personalizueshme.
 2. NordVPN 
  tonë VPN më e mirë në përgjithësi për vitin 2020, NordVPN kalon geoblloqet më të vështira. Kombinon një ndërfaqe të thjeshtë dhe siguri të topnotch me mbështetjen e jashtëzakonshme të klientit.
 3. Cyberghost
  Një vlerë e shkëlqyeshme, një ndërfaqe e thjeshtë dhe politikë e rreptë e intimitetit e bëjnë këtë VPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë njësoj.
 4. Surfshark
  Specializohet në mposhtjen e geoblocks në platformat kryesore, të kombinuara me shpejtësi rrufeje, siguri të fortë dhe plane të përballueshme.
 5. PrivateVPN
  PrivateVPN e tregton veten si VPN më e mirë për fillestarët. Ajo jep me sukses sigurinë, shpejtësinë dhe çmimet konkurruese së bashku me mbështetjen e madhe të klientit.
 6. SaferVPN
  Pricesmimet e ulëta të SaferVPN, instalimi i thjeshtë dhe përdorimi i drejtpërdrejtë e bëjnë atë ideal për përdoruesit e rinj.
 7. Besimi.Zona VPN
  Një VPN miqësore përrua që mund të anashkalojë geoblocks dhe të sigurojë qasje në një sasi të madhe të përmbajtjes amerikane, përfshirë Amazon Prime.
 8. StrongVPN
  Performanca e besueshme e transmetimit për ofruesit kryesorë të përmbajtjes me bazë në SH.B.A., përfshirë Amazon Prime.
 9. TorGuard
  TorGuard ka fituar reputacionin e tij si një VPN e sigurt, e besueshme. Ai kalon me softver bllokues të VPN për të siguruar qasje në Amazon Prime Video dhe përmbajtje të tjera në SH.B.A..
 10. ProtonVPN
  Masat e intimitetit të shkallës së parë e bëjnë këtë VPN absolutisht me vlerë të përmendet. Sidoqoftë, ky ofrues nuk ofron aplikacione të dedikuara për celular, kështu që performanca në pajisjet celulare nuk është e besueshme.

Për t’ju ndihmuar të ngushtoni zgjedhjet tuaja edhe më tej, le të shohim se cilat karakteristika dhe aftësi janë më të rëndësishme në një VPN nëse dëshironi të hyni në përmbajtjen e Amazon Prime.

Filloni të shikoni TANI!

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për Amazon Prime Video?

Nëse transmetimi është arsyeja juaj kryesore për të marrë një VPN, shpejtësi të lartë dhe lidhje të besueshme janë nevoja të dukshme. Por faktorë të tjerë si vendet e serverit dhe shërbimi ndaj klientit janë gjithashtu të rëndësishëm. VPN-të rrethojnë geoblocks duke maskuar vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe duke ju lejuar të zgjidhni një adresë IP në çdo vend ku ofruesi VPN ka një server. Për të zhbllokuar përmbajtjen e SH.B.A-së dhe Britanisë së Madhe, një VPN duhet të ketë serverë në ato vende.

Kur zgjidhni që VPN të përdorë për Amazon Prime dhe shërbime të tjera streaming me bazë në SHBA, shikoni për:

 • Serverë të vendosur në SH.B.A. dhe Mbretërinë e Bashkuar, mundësisht përfshirë serverë të dedikuar për transmetim
 • Një aftësi e provuar për të anashkaluar të dy geoblocks të përmbajtjes amerikane dhe softuer zbulues VPN
 • Një reputacion për shërbim të qëndrueshëm pa ndërprerje në lidhje
 • Siguria dhe mbrojtja e intimitetit, përfshirë kriptimin e fortë dhe një politikë pa log
 • Mbështetje 24/7 e klientit, mundësisht me një mundësi bisede live
 • Planifikon lejimin e lidhjeve të shumta të njëkohshme nëpër pajisje të ndryshme
 • Aplikacione të përkushtuara për Windows, MacOS, Android dhe iOS

Ne kemi identifikuar pesë VPN-të tona më të mira për përdoruesit e Amazon Prime bazuar në këto aftësi. Këtu është një vështrim i thelluar i secilës prej tyre.

VPN-të më të mira për Amazon Prime Streaming në Detaj

1. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Përveç reputacionit të saj të fituar mirë për shpejtësia ultrafastike, ExpressVPN ka një angazhim të dëshmuar për privatësinë, me një rreptësi politika pa log dhe kriptimi i shkallës ushtarake.

Me 3,000+ serverë në mbi 90 vende, duke përfshirë një numër të serverëve të SH.B.A.-së dhe Britanisë së Madhe, ExpressVPN ju lejon të kaloni geoblocks nga kudo në botë. Pesë lidhje të njëkohshme ju lejojnë të mbroni tërë familjen tuaj.

Opsione të përparuara si vendosja me dorë e konfigurimit të serverit tërheqës për përdoruesit me përvojë VPN, ndërsa fillestarët vlerësojnë ndërfaqen themelore të lehtë për t’u përdorur. Nëse jeni duke kërkuar për anonimitet të plotë, atëherë do ta pëlqeni shumë faktin që ExpressVPN pranon monedhat kristo-monetare si Bitcoin për blerjet e pajtimeve.

Për më shumë arsye pse ky VPN është një nga më të mirët në botë, shikoni të gjitha vlerësimet e përdoruesve që kemi mbledhur, ose përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni vetë.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Duke siguruar qasje në 5,100 serverë në 60+ vende, duke përfshirë shumë serverë të SH.B.A-së dhe të MB të optimizuar për transmetim, NordVPN siguron që do të keni qasje e lehtë në Amazon Prime dhe një përvojë pa rrjedhë.

Kriptimi i përparuar dhe shumë veçori të tjera të sigurisë përfshirë një politika pa log dhe një ndërprerës vrasës demonstroni angazhimin absolut të këtij ofruesi për të mbrojtur privatësinë tuaj.

NordVPN gjithashtu ofron një konfigurim të lehtë, aplikacione të dedikuara për të gjithë sistemet kryesore operative, gjashtë lidhje të njëkohshme për llogari dhe shërbim të vëmendshëm, të arritshëm të klientit. E gjithë kjo e kombinuar me një 30 ditë garanci për kthimin e parave e bëjnë atë një nga VPN premiumet më të njohura në dispozicion.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

3. CyberGhost

me konfigurimi i lehtë njëd një ndër ndërfaqet më intuitive, miqësore për përdoruesit në treg, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët VPN – megjithatë ofron gjithashtu të gjitha tiparet që përdoruesit me përvojë duan.

Ky ofrues i VPN krenohet për të bërë gjithçka të mundshme për të mbrojtur privatësinë tuaj, duke përfshirë mbajtjen e asnjë regjistri, përdorimin e kriptimit më të fortë të mundshëm dhe pranimin e crytocurrency. Me lejuar deri në shtatë lidhje dhe një rrjet masiv të mbi 3,700 servera në 60+ vende, përfshirë SH.B.A. dhe MB, CyberGhost i kalon geoblocks dhe ju mundëson të transmetoni çdo përmbajtje që dëshironi, aq shpesh sa dëshironi.

Nuk është çudi që ky VPN po rritet me shpejtësi si një preferuar i përdoruesit në të gjithë botën. Jo vetëm kaq, por aplikacionet iOS dhe Android vijnë me një Gjykim falas 7 ditor, dhe të gjitha planet janë të mbuluara me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark ka një koleksion në rritje të shpejtë të serverëve në mbi 50 vende. Ajo ofron shpejtësi të jashtëzakonshme me karakteristika të fuqishme sigurie, të tilla si kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë pa log dhe ndryshimi automatik i vrasjes.

Aty ku me të vërtetë shkëlqen kjo VPN, sidoqoftë, është duke hyrë në përmbajtjen e transmetimit të bllokuar. Tipari NoBorder i Surfshark mund të shpërthejë madje edhe geoblloqet më të vështira në të gjitha platformat kryesore rrjedhëse, përfshirë Amazon Prime. Krahas kësaj, Surfshark ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme në të gjitha pajisjet. Ju mund të transmetoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara në mënyrë të sigurt në të gjithë familjen.

Shtë e lehtë të shihet pse Surfshark merr kaq shumë komente të shkëlqyera ekspertësh. Mund ta provoni vetë, pa rrezik, me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

5.PrivateVPN

Me serverë në mbi 60 vende, ju mund të shijoni privatësinë dhe mbrojtjen e ofruar nga PrivateVPN kurdoherë dhe kudo. Rrjeti i mbulon SH.B.A-në plotësisht, prandaj ju merr në vendin e duhur për Amazon Prime. VPN ka performuar mirë në testet tona të shpejtësisë dhe në mënyrë të besueshme shpërthen geoblloqe të vështira dhe filtra të qeverisë.

Ky ofrues ofron shpejtësia më e shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar që ndihmojnë të transmetojnë video pa asnjë vonesë. Të gjithë serverët PrivateVPN përdorin gradën ushtarake AES (Standard i Avancuar i Kriptimit) Kriptimi 256-bit kod me .Elësi DH 2048-bit për të siguruar siguri maksimale.

VPN gjithashtu mbështet të gjitha platformat e sistemit operativ – Windows, Mac, iOS, Android dhe Linux dhe lejon deri 6 lidhje të njëkohshme. Këto ndër të tjera janë arsye për kaq shumë klientë të kënaqur dhe vlerësime pozitive në faqen tonë të rishikimit.

Dhe nëse për çfarëdo arsye nuk jeni të kënaqur me shërbimin e saj, PrivateVPN ofron një 30 ditë gjykim pa rrezik, koha në të cilën ju keni mundësinë e kthimit të parave tuaja tek ju.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

6. SaferVPN

safervpn-pajisje

SaferVPN ka ndërtuar reputacionin e saj duke siguruar shpejtësi rrufe dhe një platformë shumë intuitive që edhe fillestarët VPN e gjejnë të lehtë për t’u përdorur. Një politikë pa log dhe masa të tjera sigurie sigurojnë që privatësia juaj të mbrohet plotësisht.

Sidoqoftë, për të marrë vlerën më të mirë për paratë tuaja, SaferVPN kërkon një pajtim tre vjeçar – kjo është një kohë e gjatë kur merrni parasysh sa shpejt ndryshon bota e VPN-ve.

Gjithashtu, ndryshe nga tre VPN-të tona më të mira, SaferVPN nuk mund të depërtojë në Firewall-in e Madh të Kinës.

Sidoqoftë, SaferVPN është një zgjedhje solide VPN për transmetimin e përmbajtjes në SHBA, pasi shumë përdorues pajtohen, dhe ju mund ta provoni atë vetë me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet SaferVPN

7. Besimi.Zona VPN

Trust.Zona VPN ka të gjitha tiparet që përdoruesit VPN po kërkojnë: a uebfaqe e dobishme, aplikacione miqësore për përdoruesit dhe aftësia për të anashkaluar gjeo-blloqet.

Me mbi 171 servera në mbi 34 vende, Trust.Zona VPN ju lejon qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuara nga e gjithë bota. Dhe me Bandwidth i pakufizuar, ju kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për goditje që ndërpres përvojën tuaj të rrjedhës në Amazon Prime.

Duke u mburrur me llogarinë e saj të sigurt dhe duke iu përmbajtur një rregjimi të rreptë pa log dhe pa politikë ndjekëse, TrustZone VPN i është përkushtuar intimitetit të përdoruesit. VPN ka një vrasës-kaloni, shifrimi AES-256 bit, OpenVPN, L2TP mbi IPSec dhe një kanarie luftarake për t’i mbajtur të dhënat tuaja plotësisht dhe absolutisht të sigurta.

Ky ofrues gjithashtu lejon deri tre lidhje të njëkohshme pajisjesh për licencë, do të thotë që e gjithë familja juaj mund të shijojë Amazon Prime me vetëm një abonim të vetëm. Sidoqoftë, nëse përvoja juaj është e pakënaqshme në asnjë mënyrë, nuk do të humbni asgjë, falë një Garantim 10-ditor i kthimit të parave.

Edhe më shumë, Trust.Zona VPN siguron një Gjykim falas 3-ditor, e cila do t’ju bindë për përfitimet e saj maksimale, pasi ajo ka bindur ngarkesa të përdoruesve të tjerë.

Shikoni marrëveshjet e besimit.Zona VPN

7. StrongVPN

Duke qenë një nga ofruesit relativisht të VPN që zotëron dhe operon rrjetin e vet të serverëve, StrongVPN mund të ofrojë shfletim vërtet privat. Vendet 20+ me serverë StrongVPN përfshijnë SH.B.A. dhe disa vende të tjera që prodhojnë përmbajtje popullore të transmetimit.

Siguria sigurohet nga suita e protokolleve të këtij VPN (PPTP, L2TP, IPSec dhe më e rëndësishmja OpenVPN) dhe ndërprerës automatik vrasës. Ofruesi ofron aplikacione për MacOS, Windows, iOS dhe Android, së bashku me udhëzues gjithëpërfshirës për instalim në shumë pajisje të tjera të tilla si TV të zgjuar.

Si një kompani me qendër në SHBA, StrongVPN i nënshtrohet ligjeve amerikane për ruajtjen e të dhënave dhe shqyrtimit Five Eyes, dhe mban regjistrat e pjesshëm. Nëse vlerësoni intimitetin e plotë mbi gjithçka tjetër, kjo mund të mos jetë VPN për ju.

Zhbllokon StrongVPN shumë nga ofruesit e përmbajtjes më të mirë dhe përdoruesit zakonisht janë të kënaqur me punën e saj të transmetimit. A Garanci 5-ditore e kthimit të parave ju jep mundësinë të provoni shërbimin pa rrezik.

Shikoni marrëveshjet e fortaVPN

5. TorGuard

Kriptimi i shkallës ushtarake nga fundi në fund, 3,000+ serverë, dhe mbështetja e klientëve 24/7 janë vetëm tre nga arsyet pse TorGuard VPN bën listën tonë të lartë në pesë. Shpejtësi të lartë dhe deri në pesë lidhje të njëkohshme mos dhemb, ose.

Më e rëndësishmja për përdoruesit e Amazon Prime, veçoria unike e Vjedijës Vidër e TorGuard e ndihmon atë të vjedhë softverin e kaluar me bllokimin e VPN-së për t’ju lejuar të keni akses në përmbajtjen e SH.B.A.-së nga kudo në botë.

Sidoqoftë, për shkak se Torguard është i vendosur në SH.B.A. (pjesë e 14 Eyes), ai mban regjistrat e pjesshëm siç kërkohet nga ligjet kombëtare, një shqetësim për këdo që përparësia kryesore e të cilit është intimiteti i plotë.

Sidoqoftë, TorGuard e meriton statusin e tij si një nga VPN-të tona më të vlerësuara. Nëse nuk i përmbush parashikimet tuaja, gjithmonë mund të përdorni Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Shikoni marrëveshjet e TorGuard

10. ProtonVPN

ProtonVPN ofron një kombinim mbresëlënës të fuqisë së shkyçjes dhe sigurisë së topnotkut. Ky VPN nuk ka asnjë problem duke anashkaluar geoblocks të vështira në shërbimet amerikane të transmetimit, të gjitha ndërsa ju mbajnë 100% anonim me teknologjinë e tij unike Secure Core.

Në varësi të nivelit të pajtimit që zgjidhni (opsionet variojnë nga një version falas i kufizuar në planin vizionar të kushtueshëm por me karakteristika), do të keni mundësi lidheni diku nga një deri në 10 pajisje njëkohësisht. Të gjitha planet përfshirë encryption më të fortë të mundshme të të dhënave tuaja.

klient ndihma është në dispozicion vetëm përmes një baze njohurish dhe një sistemi biletash me email, kështu që nëse preferoni të keni mundësinë për të bashkëvepruar drejtpërdrejt me agjentë mbështetës, mund të gjeni që ky nuk është VPN ideal për ju.

Të gjitha aplikacionet ProtonVPN janë jashtëzakonisht të lehtë për t’u përdorur, një arsye që shumë klientë të kënaqur kanë zgjedhur të qëndrojnë me këtë shërbim shumë kohë pas 30 ditë garanci për kthimin e parave i skaduar.

Shikoni ofertat ProtonVPN

përmbledhje

Pavarësisht nëse jetoni jashtë SH.B.A.-së ose jeni një Amerikan që udhëton jashtë vendit, ju duhet një VPN e guximshme për të hyrë në përmbajtje të bllokuar nga SH.B.A. dhe MB. Shërbimet më të mira të VPN me video Prime Amazon do t’ju japin qasje në çdo episod të çdo shfaqjeje origjinale të Amazon Prime nga kudo që mund të jeni, të gjitha duke mbrojtur privatësinë tuaj.

Nëse ende nuk jeni të sigurt se çfarë e bën një VPN më të mirë se tjetri, mos u shqetësoni. Ne kemi shumë më tepër informacione të dobishme në shqyrtimin tonë të VPN-ve më të mira në përgjithësi. Dhe nëse po pyesni se si të gjeni ofertat më të mira të disponueshme në VPN-të më të mira, gjithashtu ju kemi përfshirë këtu, me të gjitha kodet më të mira kupon aktualë. E tëra çka duhet të bësh tani është të zgjedhësh VPN-në tënde, të futesh në Amazon Prime dhe të ulesh dhe të shijosh shfaqjet!

Merr 70% OFF NordVPN TANI!

Leximi më tej

Ju gjithashtu mund të transmetoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara Netflix duke përdorur një VPN. Lexoni zgjedhjen tonë më të mirë. 

A doni të dini të gjitha mënyrat e shkëlqyera që një VPN mund t’ju mbrojë në internet? Lexoni udhëzuesin tonë të plotë për VPN.

Nëse doni të shihni Amazon Prime në më shumë se një pajisje, ne kemi zgjedhur VPN-të më të mira për ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map