10 Top VPN me të vërtetë falas për Fortnite

Shtë e thjeshtë të gjesh një VPN falas, ka shumë për të zgjedhur. Por nuk është aq e thjeshtë të gjesh një të besueshëm pa shpenzime të fshehura që do të të lënë të luash Fortnite në çdo pajisje duke i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta dhe shpejtësinë tuaj.

Kam testuar mbi 40 VPN falas për Fortnite dhe shumë kanë pasur një ndikim negativ në lojrat e mia. Përputhshmëri e dobët, shpejtësi të ngadaltë dhe kufij të mprehtë të të dhënave më kishte hedhur kontrolluesin tim në mur. Kjo është arsyeja pse unë kam përfshirë NordVPN në listën time. Ndërsa nuk është falas, ju nuk do të përjetoni ndonjë nga dobësitë që mund të kenë VPN falas.

Me testime të thelluara, kam bashkuar një listë të VPN më të mira falas për Fortnite që janë të sigurta për t’u përdorur, nuk do të shesin informacionin tuaj dhe nuk janë mashtrime.

Edhe VPN-të më të mira falas vijnë me kufizime. Ata mund imponojnë kufizime për gjerësinë e bandës ose të dhëna ose kanë vetëm disa serverë të disponueshëm që janë super të ngadalta gjatë periudhave të ngarkuara. Me më shumë VPN pa hije mund të përfundoni duke paguar me tuajin sigurinë, sigurinë dhe të dhënat personale. 

Me 250 milion lojtarë, Fortnite është një objektiv për hakerat në internet. Duke përdorur një VPN falas, ju mund t’i vendosni të dhënat tuaja personale në rrezik serioz. Kjo është arsyeja pse unë kam hulumtuar kaq shumë: lista më poshtë ka vetëm VPN falas që ofrojnë shpejtësi të shpejtë, përputhshmëri e mirë dhe mbrojtje e shkëlqyeshme.

Ready? Le te luajme!

Luaj Fortnite me NordVPN!

Me kohë të shkurtër? Këtu keni një përmbledhje të VPN-ve më të mira falas

 1. NordVPN: Shijoni shpejtësinë e shpejtë të rrufeve dhe sigurinë e ekspertëve, përfshirë mbrojtjen e DDoS. Provoni pa rrezikshmëri me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.
 2. Mburoja e nxehtë: Ofron encryption standarde të industrisë, por një kufi ditor i të dhënave prej 500MB ju kufizon në rreth 25 raunde Fortnite në ditë.
 3. Windscribe: 10 GB të dhëna në muaj ju jep deri në 500 lojëra të Fortnite por plani falas vjen me më pak karakteristika të sigurisë.
 4. ProtonVPN: Shijoni të dhëna të pakufizuara pa reklama por shpejtësia e kufizuar mund të ndikojë në lojën tuaj.
 5. hide.me: Një shërbim miqësor për përdoruesit që ofron 2 GB të dhëna në muaj por një zgjedhje e kufizuar e serverit mund të ngadalësojë shpejtësinë tuaj.
 • Plus 5 VPN të tjera falas
 • FAQs

Luaj Fortnite me NordVPN!

VPN më të mira falas për Fortnite (Përditësuar 2020)

Ju mund të gjeni një VPN të sigurt, falas për Fortnite mjaft lehtë. Por mbani mend, madje edhe VPN-të më të mira falas kanë disa kufizime. Kam futur dhjetëra VPN falas përmes ritmeve të tyre për të gjetur ato më të mirat për Fortnite, në mënyrë që të mund të luani në mënyrë të sigurt dhe anonime nga kudo. Këtu janë të preferuarat e mia bazuar në shpejtësinë, kufijtë e të dhënave dhe veçoritë e sigurisë.

1. NordVPN

NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,500+ server me shpejtësi të lartë në të gjithë botën
 • Kriptimi 256-bit AES, vrasësin dhe mbrojtjen Double VPN
 • Politika pa log
 • Router i pajtueshëm
 • Provoni pa rrezikshmëri me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
 • Punon me: Netflix, HBO GO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, YouTube
 • Të pajtueshëm me: Chrome, Linux, Firefox, Windows, macOS, Android, iOS, shumica e ruterave

NordVPN ka qenë gjithmonë VPN ime e preferuar për lojëra. Me një rrjet global të madh të 5,500+ serverë në 59 vende, kjo ju jep një nga shërbimet më të besueshme të mbrojtjes IP në treg.

Për dallim nga shumica e VPN-ve falas, ju merrni ndërrimi i pakufizuar i serverit. Kjo do të thotë që ju mund të ndryshoni vendndodhjen shpejt nëse jeni goditur nga një sulm DDoS.

Sshtë gjithashtu shumë shpejt. Në provat e mia, unë e mata shpejtësi të mëdha pa asnjë vonesë ose vonesë të shtuar. Dhe nëse jeni në rrugë të mbarë, zgjedhja e madhe e serverëve të NordVPN do të thotë që mund të lidheni me serverët më të shpejtë Fortnite në botë.

Një plus i madh është pajtueshmëria e routerit NordVPN. Shumë VPN falas nuk ofrojnë aplikacione të posaçme për tastierë por NordVPN është i thjeshtë për tu instaluar në ruterin tuaj. Në atë mënyrë, ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë. Vetëm ndiqni udhëzuesin e instalimit të routerit hap pas hapi të NordVPN.

Nëse doni të mbroni IP-në tuaj nga mbikëqyrja e padëshiruar, NordVPN shifron të dhënat tuaja me gradën ushtarake Kriptimi AES me 256-bit, nxitur nga a Karakteristikë DoubleVPN. Ky anonimitet ekstra është i dobishëm nëse ISP-ja juaj hedh bandën tuaj gjatë lojërave.

Të dhënat nuk janë problem. .Do karakteristikë e planit NordVPN të dhëna të pakufizuara për t’ju mbajtur të mbrojtur gjatë sesioneve Fortnite. Plus, një ndërprerës automatik vrasës i mban të dhënat tuaja të sigurta edhe nëse lidhja juaj bie.

NordVPN-së Karakteristika CyberSec është e shkëlqyeshme për të mbrojtur veten kundër malware të fshehur në azhurnimet Fortnite. Ekipi i tij i çmimeve për mbështetjen e klientëve është 24/7 në çdo rast me ndonjë problem.

Gjeni pse NordVPN është VPN e mia më të mira për lojëra dhe shikoni rezultatet tona të testimit në thellësinë tonë rishikim. Ose provojeni pa bujë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Filloni me NordVPN!

2. Mburoja e pikave të nxehta

Karakteristikat kryesore të Mburojës së Hotspotit

 • 3.200 server + në 80+ vende
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Kapaciteti i të dhënave ditore 500MB
 • VPN miqësore me P2P
 • Reklamat brenda aplikacionit
 • Punon me: YouTube, Spotify; me planin premium Netflix, iPlayer të BBC, Hulu, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, Firefox

Hotspot Shield është një nga VPN-të më të shpejta falas në treg. Protokolli i tij super i shpejtë Catapult Hydra është në dispozicion për të gjithë përdoruesit. Në testet e mia, unë kam qenë në gjendje të rivarroj të dhënat e mia pa mbetur lojën time.

Shpejtësitë do të ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj. Mburoja e pikave të nxehta përdoruesit e lirë marrin vetëm hyrje në një server në SH.B.A.. Nëse jeni duke luajtur në anën tjetër të botës, prisni një vonesë më të madhe dhe një ndalim të shpejtë.

Bandwidth është gjithashtu një problem. Shkalla e transferimit të të dhënave është e kufizuar në planin falas. Për bandwidth të pakufizuar dhe lojëra pa lagje, azhurnoni në planin premium. 

Hotspot Shield është mjaft bujar me të dhëna. Ju merrni 15 GB në muaj. Kjo është e mjaftueshme për afro 20-25 ndeshje Fortnite në ditë. Ndërsa është e shkëlqyeshme për lojtarët me kohë të pjesshme, lojtarë të rregullt mund të kenë nevojë për më shumë. i saj Funksionaliteti P2P është një plus i madh për lojëra të tjera në internet pse.

Problemi më i madh është përputhshmëria e ruterit. Hotspot Shield nuk është i pajtueshëm me ruterat kështu që nuk mund të përdoret për të mbrojtur konzollat.

Lajmi i mirë është PC dhe lojtarët mobil marrin mbrojtje të shkëlqyeshme. Shield hotspot përdor Kriptimi AES 256-bit dhe serveri i saj falas përfshin mbrojtje e integruar e malware për të mbrojtur trollet në internet.

Ju duhet të përgatiteni me disa reklama brenda aplikacionit. Por një e rreptë politika pa log nënkupton lojrat tuaja të qëndrojnë private. Për çdo pyetje, përdorni seksionin e gjerë FAQ të Hotspot Shield. Ose azhurnoni në planin premium për 24/7 mbështetje të teknologjisë së drejtpërdrejtë.

Shkarkoni aplikacionin falas sot ose provoni falas shërbimin premium me një Gjyq 7-ditor. Ose shfrytëzoni sa më shumë nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni për më gjatë. Për të mësuar më shumë rreth shpejtësive të saj mbresëlënëse, shikoni të plotë Shqyrtimi i mburojës së Hotspot.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

3. Shenjë xhamash

pajisjet e xhamit

 • Kufiri mujor i të dhënave 10 GB
 • Lidhje të pakufizuara të pajisjes
 • Qasja në 11 lokacione të serverit
 • Asnjë regjistër i sesioneve ose kohëzgjatja e IP-së
 • P2P miqësore
 • Punon me: Kodi
 • Kombinohet me: Windows, Mac, iOS, Linux dhe Android

Ashtu si NordVPN, Windscrib u ofron lojtarëve një VPN miqësore me ruterin. Kjo do të thotë se është e shkëlqyeshme për të mbrojtur tastierën tuaj. Vetëm ndiqni udhëzuesin e konfigurimit të routerit në internet të Windscrib.

Pasi të instalohet, Windscrib ofron shpejtësi të forta në të gjitha pajisjet tuaja. Kjo falë rrjetit të madh të serverëve të Windscrib. Përdoruesit e lirë kanë qasje në 11 servera në 10 vende, që është më shumë se shumica e VPN-ve falas. Megjithatë, kam përjetuar vonesë të vogël gjatë orëve të lojërave të pikut.

Windscrib ju jep 10 GB të dhëna në muaj. Kjo nuk është aq sa Shots Hotspot Shield por është ende e mjaftueshme për 15-20 raunde Fortnite çdo ditë. Për të marrë një shtesë prej 5 GB të të dhënave, thjesht cicëroni Windscribe dhe shijoni 60 orë shtesë në Frenzy Farm.

Nëse ju pëlqen pritja e lojës P2P, ju keni fat. Shumica e serverëve falas të Windscrib mbështesin ndarjen e P2P. i saj tipar i tunelimit të ndarë është gjithashtu i dobishëm për mbrojtjen e lojrave tuaja ndërsa shfletoni gjithashtu internetin.

Windscrib mban IP tuaj të fshehur nga pamja. Kriptimi AES 256-bit plotëson standardin e industrisë. Ju gjithashtu merrni mbrojtje automatike kundër sulmeve DDoS.

Sidoqoftë, përdoruesit e lirë nuk mund të qasen në bllokuesin e dedikuar të malware dhe phishing të Windscrib R.O.B.E.R.T. Për siguri të plotë, azhurnoni në një paketë premium. Ju mund të zgjidhni planin tuaj dhe të pajisni tiparet që kanë rëndësi për ju. Plando plan, përfshirë shërbimin falas, përfshin ndihmë chatbot në internet.

Windscrib është një VPN pa logjikë, me një rrjet i serverëve të fortë të lojrave. Por për të mbajtur të dhënat tuaja personale të sigurta nga hakerat, unë do të rekomandoja paketën premium. Provojeni sot me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ose për të zbuluar më shumë, shikoni tonë rishikim ekspertësh.

Merrni Windscrib falas!

4. ProtonVPN

protonvpn e dritareve

 • Të dhëna të pakufizuara
 • Ad-free
 • Vendndodhjet e serverëve në 3 vende
 • Router-compatible
 • Torrenti nuk është i disponueshëm në planin falas
 • Azhurnim falas 7 ditor në planin premium
 • Punon me: YouTube, Kodi. Transmetimi i Netflix, Hulu dhe Amazon Prime Video është i bllokuar në planin falas
 • Kombinohet me: Windows, Mac, iOS, Android, Linux dhe disa ruterë

ProtonVPN është një shërbim premium që ofron një shtresë falas të kufizuar. Por nëse doni mbulim gjithëpërfshirës, ju mund ta provoni planin Proton Plus falas me një provë 7-ditore. Sido që të jetë, ju nuk duhet të shpenzoni një qindarkë.

ProtonVPN u ofron përdoruesve falas të dhëna të pakufizuara. Kjo do të thotë që ju mund të luftoni për aq kohë sa ju pëlqen pa kufizime. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për lojtarë me kohë të plotë.

Për dallim nga shumë shërbime falas, Aplikacioni i ProtonVPN është plotësisht në përputhje me ruterët DD-WRT. Shtë mënyra më e shpejtë dhe e lehtë për të shtuar një VPN në tastierën tuaj. Thjesht ndiqni udhëzuesin e dobishëm për instalimin në internet.

Dobësitë janë rrjeti i vogël i serverëve. Përdoruesit e lirë marrin vetëm hyrje serverat në tre lokacione, Japonia, Hollanda dhe SH.B.A. Kjo do të thotë shpejtësitë janë shumë më të ngadalta se plani i primit. ProtonVPN gjithashtu kap shpejtësinë e planit të tij të lirë për të inkurajuar përdoruesit e lirë të azhurnojnë.

Pritja për lojën P2P është gjithashtu pa diskutim. Asnjë nga serverët e lirë të ProtonVPN nuk mbështet torrentimin. Por nuk është problem nëse luani vetëm Fortnite.

Përplaseni në gjyqin 7-ditor të ProtonPlus dhe ju merrni mjaft karakteristika shtesë. Shijoni hyrjen në 568 serverë në 43 vende, Mbrojtje SecureCore kundër sulmeve në rrjet dhe shpejtësi super të shpejtë për përmirësimin e lojës.

Të dy planet ofrojnë siguri të fortë. Ju merrni kriptimin AES-256, parandalimin e rrjedhjes së DNS dhe një ndërprerës automatik vrasjeje për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta në çdo kohë. Por në çdo plan, mbështetja e klientit është e kufizuar në ndihmën e postës elektronike.

Për një gjykim më të gjatë, përdorni ProtonVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ose për të mësuar më shumë rreth kufijve të shpejtësisë së ProtonVPN, lexoni në rishikim i plotë.

Merrni ProtonVPN falas!

5. fsheh.me

dritaret fshihen.me

 • Kriptimi AES me 256-bit
 • 2 GB lejimi i të dhënave mujore
 • 5 lokacione të serverit
 • Mbrojtja e rrjedhjeve IP
 • Ad-free
 • Punon me: YouTube, Kodi dhe Spotify. Plani Premium zhbllokon iPlayerin BBC, Amazon Prime Video, Sling TV, Showtime, Crackle, HBO GO, Kodi dhe Sky Go
 • Kombinohet me: Windows, Mac, iOS dhe Android, Amazon Fire TV, Linux dhe disa ruterë

hide.me ofron vetëm mbrojtje për një pajisje në planin e saj të lirë. Por arsyeja pse e bën listën time është e saj Përputhshmëri e mirë e ruterit. Mund të instalohet në ruterë të pajtueshëm me DD-WRT dhe mbështet protokollet më të mëdha. Kjo do të thotë që ju mund të mbroni të gjitha seancat tuaja Fortnite, pavarësisht nëse luani në tastierë, PC ose celular.

Shpejtësitë e saj janë në rregull. Në testet e mia, unë mata shpejtësinë e duhur të shkarkimit kur u lidha me serverat e lirë të fshihjes. Vonesa në lojë ishte e rrallë por fshehja.me nuk është aq e shpejtë sa disa VPN të tjera falas për Fortnite.

Me fshehje.me, ju merrni vetëm qasje në pesë serverë globalë. Kjo do të thotë që ju nuk keni një zgjedhje të shkëlqyeshme kur është fjala për të gjetur serverin më të shpejtë për Fortnite. Azhurnoni në planin premium dhe do të keni akses në serverë në 49 lokacione. Kjo duhet të zgjidhë çdo problem latente.

Shqetësimi im më i madh është fshehja 2 GB lejimi i të dhënave mujore. Kjo funksionon me vetëm 66MB në ditë. Shtë e mjaftueshme për afërsisht një orë Fortnite. Unë do të këshilloja gamers hardcore për të përmirësuar në planin premium.

Hide.me është një nga VPN-të më të sigurta në treg. Edhe në planin e lirë, ju merrni Kriptimi AES-256, mbrojtja e rrjedhjeve të IP dhe një çelës automatik vrasës kështu që ju mund të mbani seancat tuaja Fortnite të fshehura nga gjurmuesit, përhapësit dhe trollet e ISP. Plus, ju merrni Mbështetje teknike 24/7 pa kosto shtesë.

Provoni tiparet premium të fshehës. Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ose, për të mësuar më shumë rreth lejimit të saj falas të të dhënave, lexoni të plotë rishikim.

Merrni fshehës.me falas!

6. TuneliBear

 • 500MB të dhëna në muaj
 • Servers në 22 vende
 • Kriptimi AES-256 bit
 • Punon me: HBO Go
 • Kombinohet me: Windows, MacOS, iOS, Android

Nëse doni një VPN falas që është e lehtë për t’u përdorur, TunnelBear është për ju. i saj Kriptimi AES 256-bit mbron IP-në tuaj kështu që ju mund të luani Fortnite në çdo pajisje.

Mos u emociononi shumë. TunnelBear nuk është i pajtueshëm me ruterat. Kjo do të thotë që ju nuk do të jeni në gjendje të lidhni tastierën tuaj. Në fakt, ju mund të mbroni vetëm një pajisje të pajtueshme me planin falas.

Nëse jeni një PC ose një gamer i lëvizshëm, TunnelBear ofron shpejtësi të mirë dhe siguri të fortë. Përdoruesit e lirë kanë qasje në servera në 22 lokacione në të katër kontinentet. Kjo do të thotë që ju të shijoni shpejtësi të fortë, madje edhe kur bëni lojëra.

Pengesë kryesore është TunnelBear Kapaku i të dhënave mujore 500MB. Kjo është e mjaftueshme vetëm për gjashtë orë Fortnite. Nëse dëshironi të luani me të dhëna të pakufizuara, azhurnoni në planin premium. Ju nuk mund ta provoni falas pse sepse TunnelBear nuk ofron një garanci për kthimin e parave.

TunnelBear ofron disa karakteristika të mira sigurie përfshirë një duke bllokuar malware modalitetin Vigjilent që mbron të dhënat tuaja gjatë çdo rënie në lidhje. Por me një lejim të vogël të dhënash dhe përputhshmëri të dobët, TunnelBear është një zgjedhje më e mirë për lojtarë me kohë të pjesshme. Kontrolloni se si funksionoi nën testime në thellësinë tonë Rishikimi i tunelitBear.

Merrni TunnelBear falas!

7. Opera VPN

windows operavpn

 • Shfletuesi në internet me VPN të integruar
 • Të dhëna të pakufizuara
 • Nuk e mbështet torrentin
 • Punon me: YouTube
 • E përputhshme me: Vetëm desktopin

Opera VPN është një zgjedhje e mirë nëse luani shfletuesin Fortnite. VPN e saj e integruar ju ndihmon të mbroni IP-në tuaj me kodimin AES 256-bit. Por sepse funksionon si përfaqësues dhe jo si një VPN e pavarur, aktiviteti juaj nuk është aq i mbrojtur.

Ështja kryesore është përputhshmëria e pajisjes. Opera VPN funksionon vetëm në desktop dhe Android. Nëse luani në tastierë ose iOS, nuk është VPN për ju. Por nëse jeni përdorues i Windows, Opera shfletues i specializuar për lojëra – GX – u ofron lojtarëve një përvojë të përmirësuar Fortnite.

Lajmi i mirë është që përfshin Opera VPN të dhëna të pakufizuara. me pesë serverë në të gjithë botën për të zgjedhur, më pëlqeu shpejtësi të forta dhe lojëra pa lagje. Seksioni i madh FAQ është i dobishëm për çdo çështje të mbështetjes së klientit.

Opera është e mirë për lojtarët Fortnite që luajnë multiplayer të tjerë në shfletues si Blast Arena ose Brokers e Luftës. Por nëse jeni një gamer tastierë, ekzistojnë mundësi më të mira në treg.

Mësoni më shumë rreth Opera VPN në hollësitë tona rishikim.

Merrni Opera VPN falas!

8. Betternet

pajisje betternet

 • Kapak ditor i bandës 500MB
 • Politika pa log
 • Reklamat brenda aplikacionit
 • Shpejtësi të ngadalta të shkarkimit
 • Punon me: YouTube
 • Kombinohet me: Mac, Windows, iOS, dhe Android dhe Chrome

Shtresa e lirë e Betternet i kufizon përdoruesit 500MB të dhëna në ditë. Ky është një nga lejimet më të mëdha në listën time dhe ju jep deri në gjashtë orë Fortnite në ditë.

Por Betternet ka dy probleme madhore.

E para është përputhshmëria e ruterit. Betternet nuk mund të instalohet në ruterin tuaj kështu që nuk mund të mbroni tastierën tuaj. Sidoqoftë, funksionon me PC dhe celularë.

E dyta është shpejtësia. Përdoruesit e lirë mund të përdorin vetëm një server amerikan. Në provat e mia, pashë lëshime të mëdha në shpejtësinë e shkarkimit dhe shumë vonesa në lojë. Edhe një lojë e ulët e të dhënave si Fortnite vuan nga performanca e ngadaltë e Betternet.

Lajmi i mirë është që Betternet ofron standarde nga industria Kriptimi AES-256 bit për të përhapur adresën tuaj IP. Plus, të dhënat tuaja mbeten private falë një qartë politika pa log.

Mbani një sy për reklama pse. Betternet mbështet nivelin e saj të lirë me parulla dhe popup të cilat zhduken vetëm nëse përmirësoheni në planin e primit. Plus, ju nuk do të keni qasje në ekipin e ndihmës email 24/7 në planin falas.

Ju mund të provoni tiparet premium të Betternet pa rrezikshmëri me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ose për të mësuar më shumë rreth nivelit të lirë të Betternet, shikoni gjithëpërfshirjen tonë rishikim.

Merrni Betternet falas!

9. Shpejtoni

 • Lidhja e kanalit VPN
 • Shpejtësi të shkëlqyera lojrave
 • 2 GB lejimi i të dhënave mujore
 • Punon me Netflix, Hulu, Kodi dhe Spotify
 • Kombinohet me Android, Windows, macOS, iOS. Jo në përputhje me ruterat

Shpejtësimi ka të bëjë me shpejtësinë. Ai përdor teknologjinë e lidhjes së kanaleve për të shfrytëzuar të gjitha lidhjet në dispozicion (WiFi dhe të dhëna celulare) për t’ju dhënë juve shpejtësia më e shpejtë e lidhjes e mundur. 

Kjo shpejtësi është e madhe për të luajtur Fortnite. Në provat e mia, kishte asnjë ngadalësim në gameplay dhe seancat e mia ishin plotësisht pa lagje.

Lajmi i keq? Shpejtësimi nuk është i pajtueshëm me ruterat. Kjo do të thotë që ju nuk mund ta mbroni konzollën tuaj drejtpërdrejt. Por uebfaqja ka një udhëzues të dobishëm për ndarjen e lidhjes tuaj me një Playstation ose Xbox.

Shpejtësoni planin falas 2 GB të dhëna në muaj. Kjo është e mjaftueshme për gati 24 orë Fortnite. por lidhja e kanalit saps të dhënat tuaja dhe zvogëlon kohën tuaj të lojës. Për të dhëna të pakufizuara, azhurnoni në planin premium

Një dobësi e madhe është siguria. Shpejtoni përdorimet Kriptimi 128 GCM e cila është më pak e sigurt se shumë VPN të lira. Aktiviteti juaj i lojrave mund të ekspozohet në ISP-në tuaj dhe të çojë në gjuajtje të bandës.

Për lojrat pa ndalesë, provoni të shpejtoni planin e pakufizuar të të dhënave me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ose zbuloni më shumë rreth lidhjes së kanaleve në mënyrë të plotë Shpejtoni rishikimin.

Merrni shpejtimin falas!

10. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

 • Gjykim falas 7 ditor
 • Të dhëna të pakufizuara
 • Kriptimi 2048-bit
 • Servers në 60 vende
 • Punon me: Plani Premium zhbllokon Netflix, Hulu, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Windows, Mac, iOS, Android, Linux

Nëse doni të provoni një VPN Fortnite falas, PrivateVPN është basti juaj më i mirë. Gjyqi i tij 7-ditor falas ju jep mundësinë e përdorimit të të gjitha tipareve të paketës premium.

Shtë një VPN e shkëlqyeshme për Fortnite. Të dhëna të pakufizuara ju mban lojrat për orë të tëra Bandwidth i pakufizuar mbron kundër goditjes së IP. Plus, me një zgjedhje të 150 servera me shpejtësi të lartë në 60 vende, ti mundesh luftuar sulmet DDoS duke ndërruar shpejt serverat.

PrivateVPN është gjithashtu në përputhje ruter. Ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë, përfshirë tastierën tuaj. Vetëm ndiqni udhëzuesin hap pas hapi të instalimit ose përdorni dobishëm ProtonVPN shërbim i përkrahjes së drejtpërdrejtë. 

Ju gjithashtu merrni karakteristika të shkëlqyera të sigurisë. Kriptimi 2048-bit dhe mbrojtja e rrjedhjeve IPv6 mbajini të mbrojtura të dhënat tuaja. Plus, PrivateVPN Mënyra e vjedhjes sigurohet që as ISP-ja juaj nuk do të dijë se po përdorni një VPN.

Lajmi i keq është PrivateVPN nuk ofron një plan të vazhdueshëm falas. Por nëse një javë nuk është e mjaftueshme, ju mund të shijoni karakteristikat e tij të primit pa rrezikshmëri me një garanci për 30 ditë kthim të parave. Mësoni më shumë rreth gjykimit falas të PrivateVPN në thellësinë tonë rishikim.

Merrni PrivateVPN falas!

Farë është kapja me VPN Falas?

Gjithçka ka një kosto. Edhe VPN-të e lira duhet të fitojnë. Kjo është arsyeja pse shumë shërbime falas shesin të dhënat tuaja personale. Shumica do të kufizojnë performancën e nivelit të lirë për të inkurajuar lojtarë të azhurnojnë planet premium. Ndërsa VPN-të e lira në këtë listë janë të sigurta për t’u përdorur, shumica kanë disa kufizime.

siguri

Fortnite është një objektiv për hakerat, përhapësit dhe mashtruesit e internetit. Për të mbrojtur veten kundër prishjes së të dhënave, keni nevojë për sigurinë më të mirë në treg.

kufizimet

Askush nuk dëshiron një lojë të shkurtër nga kufijtë e të dhënave. Pothuajse të gjithë VPN të lira imponojnë të dhëna të ashpra dhe kufij të brezit që mund të prishin seancat Fortnite.

pajtueshmëri

Ju dëshironi të qëndroni të mbrojtur kudo që luani Fortnite. Por shumica e VPN-ve falas nuk janë në përputhje me tastierat si Xbox One dhe PS4. VPN me premium më të mirë si NordVPN ofrojnë udhëzues hap pas hapi për instalimin e softuerit në të gjitha pajisjet tuaja.

FAQs

Bëni këta ofrues falas VPN të mbajnë skedarë log?

Shumë VPN falas pretendojnë se kanë një politikë pa log. Por me shërbime falas, është edhe më e rëndësishme të kontrolloni marrëveshjen tuaj të përdoruesit. Disa mund të gjurmojnë të dhëna si adresat IP dhe afatet kohore. Shërbimet më pak të sigurta janë njohur për të ndjekur gjithashtu historinë e shfletimit.

Për Fortnite, kjo nuk është një shqetësim kryesor. Por nëse përdorni VPN-në tuaj për aktivitete si transmetim, përrua, ose për të hyrë në materiale të censuruara, duhet të dini se si ruhen të dhënat tuaja. 

A ndikon shpejtësia e lojrave me ndikim VPN?

Në varësi të vendndodhjes tuaj, VPN-të do të shkaktojnë një rënie të lehtë të shpejtësive. Shtë rezultat i rivotimit të trafikut tuaj përmes një serveri të largët. Presim të shihni një rënie prej afro 5%, që mund të rritet me VPN falas. Për shkak të kufijve të brezit dhe një zgjedhje më të vogël të serverave, shpejtësitë mund të zhyten me shërbime falas. Për performancën optimale të Fortnite, zgjidhni një VPN premium.

Do të punojë falas me VPN në të gjitha pajisjet që unë i luaj Fortnite?

Kjo varet nga cili VPN falas ju zgjidhni dhe sa pajisje keni. Shumica e VPN-ve falas ju lejojnë vetëm të lidheni me një pajisje, ndërsa një shitës premium si NordVPN ju lejon të lidheni deri në gjashtë në të njëjtën kohë me një pajtim.

Shumica e VPN premium gjithashtu ofrojnë udhëzues hap pas hapi të instalimit për mbrojtjen e Xbox One dhe PS4 përmes ruterit tuaj.

A është e ligjshme të përdorni një VPN për lojëra?

Po. Në varësi të vendndodhjes tuaj, përdorimi i VPN-ve për punë dhe qëllime personale është krejtësisht i ligjshëm. Ekzistojnë vetëm disa vende që kanë përjashtuar VPN-të e jashtëligjshme.

Qëndro vigjilent pse. VPN-të janë të shkëlqyera për të hyrë në Fortnite në kompjuterë lokalë ose në punë, por është e rëndësishme të jesh i vetëdijshëm për pasojat. Për më shumë këshilla, shikoni tonë udhëzues i dobishëm.

përmbledhje

Nuk ka diçka të tillë si një VPN falas. Të gjitha shërbimet falas ju lënë të paguani në një farë mënyre. Nëse doni të mbroni adresën tuaj IP nga sytë e çmendur, një VPN falas mund të ju lë të ekspozuar.

Ndeshjet tuaja Fortnite do të vuajnë gjithashtu. Me një zgjedhje më të vogël të serverave dhe shpejtësisë së zvogëluar, VPN falas do të rrisin kohën e vonesës dhe ngarkimit. Për performancën maksimale të Fortnite, VPN-të e lira nuk duhet të zerojnë.

Shërbimet më të mira falas ofrojnë të dhëna të pakufizuara dhe shpejtësi standarde të industrisë. Por këto VPN mund të vendosin të dhënat tuaja në duart e hakerave që synojnë lojtarët Fortnite çdo ditë.

Për përvojën më të mirë të Fortnite, përdorni një VPN premium. Nëse nuk doni të merrni pjesë me paratë tuaja, përdorni 30 ditë garanci për kthimin e parave nga NordVPN. Pa humbur asnjë qindarkë, ju merrni të dhëna të pakufizuara, kriptim të gradës ushtarake dhe shtoni mbrojtje DDoS.

Nëse keni nevojë për një VPN falas afatshkurtër, NordVPN është alternativa më e mirë në treg. Për mbrojtje afatgjatë Fortnite, NordVPN ofron një sërë plane me kosto efektive për t’ju përshtatur nevojave tuaja.

Për të kursyer para në një VPN premium, shikoni ofertat më të fundit në tonë faqe kuponi. Ose hidhni një sy në tonë VPN më të mirë falas për lojëra.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me