10 sitet më të mira të torrenteve që punojnë me të vërtetë në janar 2020

Ju duhet një lista e faqeve përrua që janë të sigurta dhe në të vërtetë funksionojnë. Mos shiko më tej – Kam testuar 27 site përrua për shpejtësinë, madhësinë e bibliotekës dhe përdorshmërinë për t’ju sjellë listën përfundimtare të 10 sitet më të mira përrua të vitit 2020.

Faqet e shkëlqyera përrua janë të vështira për t’u gjetur. Shtë e zakonshme që faqet e internetit të torrenteve të mëdha të zhduken praktikisht gjatë natës. Edhe më keq është se shumë site përrua janë në të vërtetë e rrezikshme për t’u përdorur.

Pas testimit të gjerë, kam besim se faqet e përroit në këtë listë janë vendet më të mira atje. Por kjo nuk do të thotë se ata janë plotësisht të sigurt.

Sitet e Torrentit po ndryshojnë vazhdimisht për të shmangur mbylljen, dhe kjo do të thotë se nuk janë gjithmonë të sigurta. Kjo e bën më të lehtë hakerat dhe aktorët e tjerë me qëllim të keq të përfitojnë nga faqet e përroit duke i infektuar ato me malware të rrezikshëm ose spyware ndërhyrës që vjedh të dhënat tuaja private.

Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj fuqimisht që të vizitoni vetëm faqet e përroit me një VPN të sigurt NordVPN. . VPN-të maskojnë adresën tuaj IP dhe kodojnë trafikun tuaj për të mbrojtur identitetin tuaj në internet. Kjo është thelbësore nëse dëshironi fshihni aktivitetin tuaj përrues nga ISP-ja juaj.

Në fund të këtij artikulli, unë do t’ju ndihmoj të gjeni një VPN të sigurt, në mënyrë që të mund të vizitoni me siguri faqet në këtë listë dhe të filloni përrua. Ju gjithashtu mund të shikoni listën tonë të 10 VPN-të më të mira për përrua për të mësuar më shumë.

Kini kujdes – ligjet e rrepta të të drejtave të autorit nënkuptojnë që përrua mund të jetë i paligjshëm atje ku jetoni. Gjithmonë përdorni një VPN të sigurt si NordVPN për të mbrojtur veten kur përroni. Ju lutemi vini re se vpnMentor nuk parashikon ndonjë veprimtari të paligjshme.

Torrentët (dhe faqet e përroit) nuk kanë vdekur. Duhet vetëm pak kohë për të gjetur perlat e fshehura, të punës. Mos u shqetëso – Unë kam bërë punën e vështirë për ju. Këtu janë 10 faqet kryesore të torrenteve që ende funksionojnë në vitin 2020.

Faqet më të mira për Torrent

 • Gjiri i Piratëve – Faqja më e mirë e Torrentit në përgjithësi
 • RARBG – Më e mira për përmbajtje të re
 • 1337x – Opsionet më të mira të kërkimit të Torrentit
 • TorLock – Më e mira për Anime dhe Ebooks
 • Torrentz2 – Më e mira për muzikë
 • Dhe një tjetër 5 site torrent awesome
 • VPN-të që ne rekomandojmë të torrentohen në mënyrë të sigurt

Sitet më të mira për torrent që akoma funksionojnë në janar 2020

Këto faqe janë testuar plotësisht dhe janë 100% duke punuar si më të fundit.

1. Pirate Bay – Faqja më e mirë e Torrentit në përgjithësi

 • Gjurmuesi më i njohur i përrallave në botë
 • Ndarje dhe blloqe të shumta të shmangura
 • Etiketat e përdoruesve VIP / të besuar ju bëjnë të ditur se cilat përralla janë legjitime dhe të sigurta

Mund të gjesh shpejt përralla të verifikuara për përmbajtje të reja dhe të vjetra 

Pirate Bay ka pasur një histori të gjatë dhe të ashpër, por ky i preferuar i turmave është ende duke u bërë i fortë. Ajo ka miliona torrente në dispozicion në kategori të ndryshme, së bashku me mbështetje për lidhje me magnet dhe një ndërfaqe jashtëzakonisht e thjeshtë që nuk do t’ju japë asnjë problem edhe nëse jeni fillestar.

Shënim: Domeni i Pirate Bay ndryshon mjaft shpesh (ai është përsëri në.org), dhe faqja e internetit herë pas here shkon jashtë linje. Për fat të mirë, ju ende mund të fitoni qasje, falë teknologjisë gjithnjë në internet që Pirate Bay përdor. Ose, ju mund të gjeni veten në internet një proxy Pirate Bay në internet.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 6.2 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 1

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 651

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 350

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 22/2

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 8219/2327

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 3506/957

Vizitoni Pirate Bay

Nuk ngarkohet? Provoni këto pasqyra: thepiratebay.vip, thepiratebay.rocks, piratebae.co.uk

2. RARBG – Më e mira për përmbajtje të re

 • Komunitet aktiv dhe shumë mbjellës
 • Larmi e madhe e përrallave të reja dhe të vjetra
 • 10 listat më të mira për filma, shfaqje, muzikë dhe shumë kategori të tjera

Zbuloni përrallat më të njohura në listat më të mira të 10 RARBG

RARBG ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2008 dhe ka ndërtuar një reputacion për të përralla me cilësi të lartë dhe lehtësia e përdorimit, si dhe shtesa të vazhdueshme të reja.

Fatkeqësisht, kjo do të thotë se nuk është nën radar. Si rezultat, RARBG është bllokuar në shumë vende, përfshirë Bullgarinë, Danimarkën, Portugalinë dhe Mbretërinë e Bashkuar. Një VPN për përrua mund t’ju ndihmojë të anashkaloni këto blloqe.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit:  6.1 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 25

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 19

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 1,881 / 447

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 448/147

Vizitoni RARBG

Nuk ngarkohet? Provoni këto pasqyra: rarbgmirror.com, rarbg.is, rarbgunlock.com

3. 1337x – Opsionet më të mira të kërkimit të Torrentit

 • Zgjedhje e shkëlqyer e filmave, shfaqjeve televizive, lojërave dhe muzikës
 • Karakteristika të dobishme të shfletimit – Emërtimet për Oskar, episodet e reja, bibliotekat
 • Ndërfaqja e rindërtuar e bën gjurmuesin shumë më të mirë

Një kombinim fitues i një larmie të madhe dhe ndërfaqe miqësore për përdoruesit

1337x mund të ju ndihmojë të gjeni një përrua që do të doni edhe nëse nuk dini se çfarë po kërkoni, falë saj ndërfaqe e thjeshtë, e organizuar. Uebfaqja kohët e fundit iu nënshtrua një përsëritjeje masive, duke përmirësuar paraqitjen dhe eleminimi i disa rreziqeve serioze të sigurisë.

Tani është një nga gjurmuesit më të njohur në botë – deri në pikën kur Google e fsheh atë nga rezultatet e kërkimit.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit:  4.2 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 2

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 200

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 214

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 21/5

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 10.903 / 5161

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 6092 / 3,083

Vizitoni 1337x

Nuk ngarkohet? Provoni këto pasqyra: 1337x.is, 1337x.st, x1337x.ws, x1337x.eu, x1337x.se

4. Torlock – Më e mira për Anime dhe Ebooks

 • Një gamë e gjerë e anime aktive, ebook, dhe përralla muzikore
 • Ndërfaqe e pastër dhe intuitive
 • Lista e top 100 torrenteve për t’ju ndihmuar të gjeni përmbajtjen më të mirë

i pastër & ndërfaqja minimiste e bën të lehtë gjetjen e asaj që po kërkoni

TorLock kombinon një listë e madhe e përrallave me një përvojë fantastike të përdoruesit, veçanërisht nëse po kërkoni episode anime me cilësi të lartë ose materiale leximi.

Disa nga gjërat në TorLock është e vështirë për tu gjetur në gjurmuesit e tjerë, por ka të ngjarë të gjesh edhe përrallat më të njohura edhe këtu – ka mbi 4.8 milion për të zgjedhur.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 4.4 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 4

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 728

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 480

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 5165/1148

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 1136/49

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 438/21

Vizitoni TorLock

5. Torrentz2 – Më e mira për muzikë

 • Larmi e madhe e përrallave muzikore
 • Jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur
 • Mban një profil të ulët

E gjithë muzika që ju mund të dëshironi

Torrentz2 është përsëritje e re e faqes së internetit të njohur Torrentz. Ajo ka mbajtur ndërfaqen minimale të faqes origjinale dhe përqëndrim i rëndë në muzikë – nuk është e pazakontë të shohësh përralla dhjetëvjeçare me 20+ mbjellës.

Ndërsa ka pasur disa ndryshime në mënyrën se si funksionojnë lidhjet e magnetit, Torrentz2 mbetet një zgjedhje e shkëlqyeshme për audiofilet, dhe është një nga gjurmuesit më të besueshëm përreth.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 2.0 MB / s

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 6.4 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 216

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 1116

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 1795

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 207/25

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 421/1

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 568/9

Vizitoni Torrentz2

Nuk ngarkohet? Provoni këto pasqyra: torrentz2.eu

6. YTS – Më e mira për filmat klasikë

 • Zgjedhje e shkëlqyer e filmave klasikë dhe të vështirë për tu gjetur
 • E përkryer për përdoruesit me një bandë të kufizuar të bandës
 • Lehtë për të shfletuar përmbajtjen

Motori i shkëlqyeshëm i kërkimit dhe klasifikimi i lehtë

YTS përqendrohet ekskluzivisht në filma. Paraqitja e mrekullueshme dhe shumëllojshmëria e madhe e titujve e bëjnë atë sitin ideal të përrallave për entuziastët e filmit.

Trentet janë gjithashtu shumë lehtë në bandën tuaj, që është një nga avantazhet kryesore të kësaj faqe.

Në përgjithësi, YTS është i preferuari për filmat, por meqenëse nuk ofron ndonjë kategori të tjera, do të duhet të zgjidhni një sit tjetër nga lista për lojëra, muzikë ose shfaqje TV.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 3.2 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 4

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 3282/736

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 0

Vizitoni YTS

7. EZTV – Më e mira për shfaqjet televizive

 • Shumëllojshmëri të mahnitshme të shfaqjeve televizive
 • Komunitet shumë aktiv, me shumë episode të reja që shtohen çdo ditë
 • Super e lehtë për të lundruar

Një copë parajsë për hedhurinat në TV

EZTV kaloi nëpër mjaft dramë, por kjo është gjithçka në të kaluarën. Sot njihet si një nga vendet më të mira përrua për shfaqjet televizive, me shumë përdorues aktivë.

Mund të gjeni gjithçka që lidhet me TV këtu, nga serialet më të fundit të hitit dhe shfaqjet e natës vonë në realitetet TV dhe racat NASCAR.

Ndërfaqja e shkollës së vjetër mund të duket pak e datuar, por është shumë e lehtë për t’u përdorur, dhe kjo është ajo që ka rëndësi Shfaqjet e njohura televizive kanë faqen e tyre në faqen ku mund të gjeni listat e organizuara të të gjitha episodeve në dispozicion.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 3.2 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 27

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 0

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 141/32

Vizitoni EZTV

8. Zooqle – faqja më e mirë për lojëra torrent

 • Mbi 3.5 milion torrentë të verifikuar
 • Bilanc i mirë i argëtimit dhe softuerit
 • Baza e madhe e tifozëve për një të porsaardhur

Fëmija i ri në bllok nuk zhgënjen

Zooqle ka mbi 37,000 filma dhe 600 shfaqje televizive në dispozicion mbresëlënëse për një sit që është kaq i ri për skenën e përroit.

Ndërfaqja është e fortë në përgjithësi, por mund të përdorë disa përmirësime të vogla këtu dhe atje. Ende, kjo faqe përrua është i lehtë për t’u përdorur dhe ka numrat për t’ju ndihmuar të gjeni çfarëdo që keni pas.

Shumë përdorues besnikë si drejtimi që Zooqle ka marrë në zhvillimin e tij, kështu që nuk ka dyshim se do të jetë edhe më i madh dhe më i mirë në të ardhmen.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 2.6 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 0

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 131

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 211

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si ferr”: 0

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 9736/3125

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 1954/359

Vizitoni Zooqle

9. TorrentDownloads -Best for Torrent Obsupure

 • Biblioteka e gjerë dhe e organizuar mirë
 • Lehtë për të lundruar
 • Fatkeqësisht i bllokuar në shumë vende

TorrentDownloads ofron një koleksion mbresëlënës filmash, të rinj dhe të vjetër

TorrentDownloads është një tjetër sit shumë i njohur përrua, kryesisht sepse mban gjithçka rregullisht. Nëse të gjithë gjurmuesit e tjerë dështojnë, kjo është ndoshta shansi juaj më i mirë për ta gjetur atë program të vjetër, të përdorur rrallë që ju po kërkoni për, ose një ebook pak të njohur që keni vdekur për të lexuar përsëri.

Vetëm një kokë lart: Meqenëse TorrentDownloads nuk është saktësisht një sit me profil të ulët, ajo mund të bllokohet në vendin tuaj.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 2.8 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 4

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 950

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 1,000

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 214/58

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 8656/56

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 6186/63

Vizitoni TorrentDownloads

10. LimeTorrents – Plani më i mirë B

 • Përshtatje, ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Shumica e torrenteve vijnë nga gjurmues më të mëdhenj dhe më të mirë
 • Shëndeti i dobët i përroit dhe mungesa e farërave ndonjëherë mund të jenë problem

Një alternative e bukur nëse jeni duke kërkuar për lëshime të reja

LimeTorrents.cc është një alternative e mirë nëse faqja juaj e preferuar e torrentit është në rënie, por ka disa mangësi.

Një avantazh i këtij gjurmuesi është përvojë e shkëlqyer e përdoruesit parashikuar nga paraqitja e thjeshtë, e organizuar. Lëshimet e reja, të njohura gjithashtu gëzojnë shumë mbjellës dhe shpejtësi të shpejtë.

Sidoqoftë, përrallat më të vjetra shpesh harrohen. Ky nuk është problem i vetë sitit, por unë rekomandoj ta përdorni atë si një plan rezervë sesa një zgjedhje të parë për shkak të kësaj mospërputhjeje.

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 3.7 MB / s

Numri i rezultateve të kërkimit për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 1

Numri i rezultateve të kërkimit për “Joker”: 680

Numri i rezultateve të kërkimit për “The Witcher”: 120

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Lizzo, Mirë si Ferr”: 28/15

Raporti më i mirë i farave / leecher për “Joker”: 8849/3813

Raporti më i mirë i farave / leecher për “The Witcher”: 2178/839

Vizitoni LimeTorrents

Pse nuk mund të hyni në disa site të Torrentit

Faqet e Torrentit përballen me një presion të madh për shkak të përpjekjeve në rritje për të goditur përplasjet e paligjshme. Edhe faqet që bëjnë shumë përpjekje për të siguruar përrime të verifikuara dhe ligjore shpesh janë të detyruara të shpellojnë nën presion.

Kohët e fundit, shumë site të torrenteve të njohura janë mbyllur plotësisht, duke përfshirë KickassTorrents, TorrentProject dhe ExtraTorrent. Mos u çuditni nëse një ditë papritmas nuk mund të hyni në sitin tuaj të preferuar përrua dhe keni nevojë për site alternative. Por ka edhe më shumë.

Në shumë raste, vendet e famshme përrua janë bllokuar në disa vende. Google ka ndërmarrë hapa për të parandaluar përdoruesit të hyjnë në shumë site torrent duke i bllokuar ata nga rezultatet e kërkimit. Zgjatja Chrome Adblock ka qenë gjithashtu e njohur që bllokon gjurmuesit e përroit.

Pse më duhet një VPN për Torrenting?

Shumica e faqeve të torrenteve ju tërheqin vërejtjen që të përdorni një VPN para se të shkarkoni asgjë – dhe ka një arsye të mirë për këtë.

Edhe faqet më të mira përrua nuk mund të garantojnë sigurinë tuaj. Hakerët shpesh shfrytëzojnë faqet e përroit për të vjedhur të dhëna private ose madje infektoni pajisjen tuaj me malware ose kërcënime të tjera me qëllim të keq në internet.

Në varësi të vendit ku jetoni, përroi mund të jetë i paligjshëm. Nëse nuk merrni masa paraprake, rezultatet e shkarkimit të torrenteve mund të jenë mjaft të rënda – nga njoftimet për shkeljen e të drejtave të autorit në kutinë tuaj postare deri në gjobë të rëndë, arrestime dhe madje edhe kërcënim të burgut.

E RËNDËSISHME: Mbani në mend se edhe në shumë vendet ku përplasjet janë të ligjshme, shkarkimi i materialit të mbrojtur nga të drejtat e autorit më shpesh nuk është kështu. Në vpnMentor ne mbështesim lirinë e qasjes dhe zgjedhjen, por ne nuk inkurajojmë veprimtari të paligjshme.

Nëse keni mjaft fat që jetoni në një vend ku lejohet përralla, prapë mund të hasni disa çështje. Përkatësisht, ISP-ja juaj me qëllim mund të godasë bandën tuaj kur zbulon përdorimin e rëndë të të dhënave.

Kjo mund të ngadalësojë lidhjen tuaj në ritmin e një kërmilli, duke e bërë atë jashtëzakonisht zhgënjyese për të shkarkuar përrua – veçanërisht kur gjithçka që dëshironi të bëni është të shikoni filmin tuaj të preferuar.

Nëse përrua është bllokuar në vendin tuaj, një VPN mund të anashkalojë ato blloqe duke mbrojtur anonimitetin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të sigurt, të besueshëm, shikoni në tonë 10 VPN kryesore për torrents.

Rekomandoj NordVPN për sigurinë e saj të shkëlqyeshme, lidhjet e shpejta dhe trafikun e pakufizuar P2P në mijëra serverë.

Ngjiteni për një tabelë provë të shpejtësisë ku do të mund të shihni se si performon dhe cilat faqe ofruan shpejtësinë më të lartë të shkarkimit, ose hidhni një vështrim në rishikimin tonë të thelluar të ekspertëve për të mësuar më shumë rreth NordVPN.

Përdorimi i VPN i duhur do t’ju ndihmojë të kapërceni këto probleme serioze. Ja pse VPN-të janë thelbësore për një përvojë të qetë dhe të sigurt për torrent:

 • anonimitet.
  VPN e kriptojnë lidhjen tuaj dhe rivotojnë atë përmes serverave të tyre, duke e bërë atë praktikisht të pashtershëm dhe duke ju mbajtur të sigurt. Do të jetë shumë e vështirë, nëse jo e pamundur, që dikush të mbajë shënime se çfarë dhe kur shkarkoni – dhe kjo shtrihet edhe në të gjithë veprimtarinë tuaj të tjera në internet, gjithashtu. Vetëm sigurohuni që VPN juaj të ketë encryption të rafteve të lartë dhe një politikë të dëshmuar për mos-prerjet.
 • zhbllokim.
  Nuk është e pazakontë të përpiqesh të hysh në një sit përrua, vetëm për ta gjetur atë të padisponueshëm në vendin tënd (ose bllokuar posaçërisht nga ISP-ja juaj). Sidoqoftë, VPN ju lejojnë të lidheni me serverët në shumë vende të ndryshme. Ju mund ta përdorni këtë avantazh për të anashkaluar geoblocks dhe për të shkarkuar nga faqet tuaja të preferuara përrua pa marrë parasysh se ku jeni.
 • Asnjë goditje e fortë.
  Nëse ISP-ja juaj po e shuan lidhjen tuaj, përdorimi i një VPN është një zgjidhje e shkëlqyeshme. Masifikimi i trafikut tuaj do të thotë që askush përveç ofruesit tuaj VPN nuk mund t’i lidh aktivitetet tuaja posaçërisht me ju. Për më shumë këshilla, shikoni artikullin tonë për bllokimin e goditjes ISP.

Cila sit i Torrentit është më i Shpejti?

Testet e shpejtësisë

Shtë e rëndësishme të theksohet se një sit përrua vetvetiu nuk do t’ju japë shpejtësi më të mirë. Ajo që ka rëndësi është mizëri, ose numri i farëruesve dhe leechhers për një përrua të caktuar.

Me këtë tha, këtu janë rezultatet nga testet e shpejtësisë që kam kryer në 10 faqet e torrentit më lart me NordVPN, VPN më e rekomanduar e lexuesve tanë:

Madhësia e torrentit: GB 1 GB

Raporti i farës-leecher: përafërsisht. 80%

Shpejtësia e lidhjes: 75 MB / s

Shpejtësia mesatare e shkarkimit (pa VPN): 6.5 MB / s

Shpejtësia mesatare e shkarkimit (me NordVPN): 6.3

SiteShpejtësia mesatare (MB / s)Shpejtësia e pikut (MB / s)
# 1
Me i shpejti
Site Torrent
ThePirateBay6.37.5
# 2RARBG6.17.9
# 3Torrentz26.47.9
# 4Torlock4.46.5
# 51337x4.26.8
# 6LimeTorrents3.75.2
# 7YTS3.27.7
# 8EZTV3.27.0
# 9TorrentDownloads2.84.6
# 10Zooqle2.64.1

Siç mund ta shihni, të gjitha faqet ofrojnë më shumë se shpejtësi të pranueshme, me The Pirate Bay, RARBG dhe Torrentz2 në epërsi. NordVPN na dha rezultate mbresëlënëse, me një shpejtësi mesatare të shkarkimit prej 6.3 MB / s – vetëm një ulje prej 3% nga shpejtësia mesatare e shkarkimit pa një VPN.

Numri i Torrenteve

Kam kryer tre kërkime të ndryshme popullore në secilën faqe për të parë se ku do të arrija më shumë rezultate.

Ariana Grande, Faleminderit U, Tjetra
(Muzikë)
Kapiteni Marvel 2019
(Movie)
Loja e froneve
(Trego TV)
Gjiri i Piratëve57132192
RARBG2116
1337x7701,000
Torlock4147132
Torrentz235538617104
YTS
EZTV211
Zooqle24932953
TorrentDownloads1033355
LimeTorrents192531,000

Nuk është befasi e madhe që Pirate Bay më dha rezultatet më të mira për Game of Thrones. Të varurit nga TV nuk duhet ta kenë problem ta gjejnë rregullimin e tyre të radhës atje.

Torrentz2 është një sekondë afër, ndërsa EZTV – nga e cila do të prisja më shumë si faqe e dedikuar për emisionet televizive – është paksa zhgënjyese.

Nëse është muzika që keni pas, duket si Torrentz2 është basti juaj më i mirë. Kjo faqe gjithashtu bëri shumë mirë në kategoritë e filmave dhe shfaqjeve televizive, duke e bërë atë një mundësi të mirë-rrumbullakosur. ndërkohë, Zooqle më dha rezultatet më mbresëlënëse të filmit.

3 VPN kryesore për Torrenting

Këto tre VPN të shkëlqyera ofrojnë siguri hermetike dhe anonimitet totale ideale për torrente të sigurt.

1. NordVPN

NordVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Serverët e optimizuar P2P në 47 vende
 • Politikë e rreptë e prerjeve zero
 • Bazuar në Panama-miqësore për jetën private
 • Bllokon reklamat dhe gjurmuesit
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Linux, BlackBerry, Raspberry Pi, Chrome, Firefox dhe ruterat
 • Zhbllokon: Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime Video, iPlayer i BBC, Showtime, Sling TV dhe shumë më tepër

Siguria dhe përkushtimi kryesor i industrisë së NordVPN për të mbrojtur privatësinë tuaj e bëjnë atë një të tillë VPN ideale për përrua.

Përdor Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit me Sekretin Perfect Forward dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS / IP për të siguruar të dhënat tuaja ndërsa shfletoni faqet e përroit dhe shkarkoni skedarë. Keyelësi juaj i sigurt i enkriptimit ndryshon rregullisht në parandaloni që hakerat të fitojnë qasje në të dhënat tuaja.

Karakteristika CyberSec bllokon reklamat dhe gjurmuesit në faqet e internetit që vizitoni, gjë që rrit shumë sigurinë tuaj në faqet e përroit. Gjithashtu ju ndalon të vizitoni faqet e internetit të njohura të përmbajnë malware, spyware ose elementë të tjerë të rrezikshëm. 

Ky VPN nuk mbledh regjistrat e trafikut, që do të thotë aktiviteti juaj i shfletimit dhe të dhënat që shkarkoni nuk mbeten private. Ajo gjithashtu nuk kursen asnjë regjistër koleksioni si koha kur lidhesh me VPN dhe sa të dhëna transferon çdo seancë. Ky është një lajm i mirë për tuajin anonimitet ndërsa përroni.

Rrjeti i madh i NordVPN me 5,300 serverë përfshin një numër të madh të P2P serverë të optimizuar kështu që është e lehtë të gjesh një aty pranë server me shpejtësi të lartë VPN për përruajtjen më të shpejtë. Mund të përroni sa të doni të dhëna të pakufizuara.

Me serverat e tij të mbytjes, NordVPN maskon trafikun tuaj VPN për t’ju ndihmuar të merrni rreth blloqeve VPN dhe firewalls. Kjo do të thotë që ju mund ta përdorni këtë VPN për të hyr në faqet e përroit edhe në rajone me censurë të rreptë dhe ndalime të VPN.

Mund të hyjë gjithashtu 400+ platforma transmetimi – përfshirë Netflix – kështu që ju mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara gjeo-kufizuar dhe filmat nga kudo në botë.

Nëse keni ndonjë problem, NordVPN është përgjegjës mbështetje chat live është në dispozicion 24/7 për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja. Mund ta provoni përpara se të bëni një angazhim me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni një përmbledhje të thelluar të ekspertëve për të mësuar më shumë rreth këtij VPN me vlerësim të lartë.

Torrent me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Shpejtësia e lidhjes së rrufeve
 • 3,000+ serverë VPN me mbështetje P2P
 • Politikë e rreptë e prerjeve zero
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Linux, BlackBerry, Raspberry Pi, Chrome, Firefox, Safari, TV Smart, Kindle Fire, Nook, tastierë të lojërave dhe ruterat
 • Zhbllokon: Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe më shumë

ExpressVPN ofron lidhje të shpejtë perfekt për ndarjen dhe shkarkimin e skedarëve të mëdhenj sa më shpejt të jetë e mundur.

Më mirë akoma, ajo ofron mbështetje të plotë torrentuese në të gjithë rrjetin e saj të madh 3,000+ servera. me 160 lokacione të serverit VPN në të gjithë botën, është e lehtë të gjesh një server afër vendndodhjes suaj fizike për shpejtësia më e shpejtë e përroit.

Ajo gjithashtu ka shumë për të ofruar kur bëhet fjalë për sigurinë. Kur lidheni me një server VPN, të dhënat tuaja sigurohen me të Kriptimi i fuqishëm i AES 256-bit me sekretin e përsosur përpara për të parandaluar spiunazhin e syve të shohin veprimtarinë tuaj përrua.

Mundësimi i Bllokimit të Rrjetit në cilësimet e ExpressVPN ndizet ndërprerës automatik vrasës. Kjo siguron që identiteti juaj të mos ketë dalë, nëse papritmas humbni lidhjen tuaj me serverin VPN. hermetik Mbrojtja e rrjedhjeve IP / DNS fsheh vendndodhjen tuaj dhe mbron anonimitetin tuaj.

Ky VPN është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe ka një politikë e rreptë e mos-logs për të garantuar privatësinë tuaj, kështu që qeveria juaj ose ISP nuk kanë asnjë mënyrë për të mësuar në lidhje me veprimtarinë tuaj përrua.

me tunele të ndara, ExpressVPN ju lejon të rregulloni cilat aplikacione në pajisjen tuaj duhet të drejtojnë trafikun përmes lidhjes suaj VPN, ndërsa trafiku tjetër kalon përmes lidhjes tuaj normale të internetit.

Kjo do të thotë që ju mund të drejtoni trafikun tuaj përrua përmes një lokacioni të sigurt në distancë ndërsa hyrni në faqet lokale në shfletuesin tuaj, i cili është i dobishëm nëse jetoni në një vend që bllokon faqet e përroit.

ExpressVPN ofron të dhëna të pakufizuara kështu që ju mund të shkarkoni dhe shkëmbeni skedarë të mëdhenj pa u shqetësuar për mbarimin e të dhënave. Kjo gjithashtu do të thotë që mundeni rrjedhë sa të duash. ExpressVPN është mjaft i fuqishëm për të hyr në përmbajtjen e rrjedhës gjeobllokuar në Netflix dhe faqet e tjera të njohura të transmetimit.

Mund të arrini në 24/7 në mbështetjen e bisedës live të ExpressVPN dhe të flisni me një përfaqësues miqësor. Nëse jeni kurioz për këtë VPN, është e lehtë ta provoni pa rrezikshmëri me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Lexoni tonë rishikim ekspertësh për të mësuar më shumë rreth torrenting me ExpressVPN.

Torrent me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

 • Aplikacione VPN miqësore me përdoruesit dhe zgjerimet e shfletuesit
 • Politikë e rreptë e prerjeve zero
 • Bazuar në Rumaninë miqësore për jetën private
 • Bllokon reklamat dhe gjurmuesit
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Raspberri Pi, TV Smart, Chrome, Firefox dhe disa ruterë
 • Zhbllokon: Netflix, iPlayer BBC, Hulu, HBO GO, Amazon Prime Video, Sky Go, Showtime, dhe më shumë

CyberGhost me bazë në Rumani është një opsion i shkëlqyeshëm nëse po kërkoni VPN pa telashe për të mbrojtur ndërsa ju përrua. i saj aplikacione miqësore për përdoruesit janë shumë të lehtë për t’u përdorur edhe nëse nuk jeni shumë me përvojë me VPN.

Serverë të përkushtuar P2P janë etiketuar qartë në aplikacionin VPN, kështu që lehtë mund të lidheni me një server me mbështetje përrua.

CyberGhost maskon adresën tuaj IP për të fshehur identitetin dhe vendndodhjen tuaj nga faqet e përroit që vizitoni, të cilat parandalon mbajtësit e të drejtave të autorit të ju gjurmojnë. Përdor encryptimin hermetik AES 256-bit për të siguruar të dhënat tuaja dhe fshihni aktivitetin tuaj përrues nga ISP-ja juaj.

Ndërprerësi automatik i vrasjes së CyberGhost dhe mbrojtja e rrjedhjes IP / DNS nuk sigurojnë asnjë rrjedhje të të dhënave tuaja papritur. VPN gjithashtu ofron bllokim të integruar të reklamave

i saj shpejtësi të shpejtë dhe të dhëna të pakufizuara janë ideale për torrentimin e skedarëve të mëdhenj. Me 5,500 serverë VPN në 90 vende, mund të gjeni lehtësisht një server të afërt me shpejtësi të lartë CyberGhost për përrua të shpejtë dhe të sigurt.

CyberGhost është i qartë për angazhimin e tij për të mbrojtur anonimitetin tuaj. Ajo ka një politikë e rreptë e mos-logs që mbështetet nga politika e saj e plotë e intimitetit dhe Rumania, jashtë marrëveshjeve ndërkombëtare për shkëmbimin e inteligjencës si Aleanca 14-Sytë.

Sepse ky VPN nuk i nënshtrohet asnjë ligje ndërhyrëse për ruajtjen e të dhënave, CyberGhost mund të ndjekë premtimin e tij për të mbrojtur privatësinë tuaj.

CyberGhost gjithashtu ofron 24/7 mbështetje chat live për t’ju ndihmuar për çdo shqetësim. Ju mund ta provoni këtë VPN për të zbuluar nëse është e përshtatshme për ju me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Mësoni më shumë rreth CyberGhost në shqyrtimin tonë të hollësishëm të shitësve.

Torrent me CyberGhost Tani!

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.6 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.5 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.3 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

FAQs

Si mund të shkarkoni torrents në iPhone tim?

Apple ndalon të gjitha aplikacionet përrua në iOS, por ofruesit e palëve të treta i ofrojnë ato dhe ju mund të përdorni akoma hyrje në faqet përrua duke përdorur një shfletues në internet. Sigurohuni që VPN juaj të jetë ndezur para se të filloni, atëherë thjesht shkarkoni torrentët ashtu si do nga çdo shfletues tjetër. Apple App Store gjithashtu ka dhe iDownloader që mund të përdorni me softuer të palëve të treta për të shkarkuar përrua.

Happensfarë ndodh nëse kapem duke u përrenj?

Varet. Nëse jeni duke shkarkuar ose ngarkuar softuer me burim të hapur ose materiale pa të drejta të autorit, asgjë nuk ndodh. Nëse përfshihen torrentet tuaja me përmbajtje të mbrojtur nga e drejta e autorit ose përmbajtje tjetër e mbrojtur me ligj, ju mund të përballeni me gjoba serioze ose veprime të tjera ligjore. Kjo është arsyeja pse është më mirë të siguroheni që gjithmonë të përdorni një VPN gjatë përrallave, vetëm në rast se shkarkoni ose ngarkoni aksidentalisht diçka që nuk duhet. Një VPN do ta mbajë të fshehur adresën tuaj IP dhe do të parandalojë këdo që të gjurmojë shkarkimet përsëri në pajisjen tuaj.

A ka ndonjë mënyrë për të shpejtuar përruan?

Disa VPN kanë veçori që mund të rrisin shpejtësinë e përroit. Zgjidhni një VPN premium si ExpressVPN ose NordVPN, që ka një rrjet të madh serverësh dhe ofrojnë shpejtësi të pakufizuar dhe gjerësi bande. Me një përzgjedhje më të madhe të serverit dhe shpejtësinë më të shpejtë, nuk do të duhet të shqetësoheni për kohën e ngadaltë të ngarkesës ose shkëputjet e rastit gjatë orëve të pikut.

Në fund të fundit

Nëse po kërkoni të shkarkoni torrente, ka ende disa site të shkëlqyera ku mund të mbështeteni. Por nëse kujdeseni për privatësinë tuaj (dhe doni që faqja juaj e preferuar e përroit të vazhdojë të funksionojë), përdorimi i një VPN është thelbësore.

Ju mund të mësoni më shumë rreth si të përrallit sigurt dhe anonimisht këtu. Ju gjithashtu mund të dëshironi zbuloni nëse përrallat janë të paligjshëm ku jetoni.

Shikoni në tonë udhëzuesi fillestar për të mësuar më shumë rreth VPN-ve, ose kontrolloni listën tonë të 10 VPN më të mira për përrua për të gjetur rekomandime më të shkëlqyera për VPN.

Vizitoni listën tonë të tanishme marrëveshje dhe zbritje më të mira të VPN (azhurnohet çdo javë) për kursime të mëdha.

Filloni Torrentin me NordVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me