10 Aplikacione dhe Vegël që Duhen të Paketoni Digjitalisht për Pushime

Asgjë nuk rreh ndjenjën e duke shkuar me pushime. Më në fund mund të lëshoni stresin e përditshëm dhe të kaloni disa ditë, ose javë, nëse jeni me fat, duke udhëtuar me familjen.

Sidoqoftë, para se të largoheni, së pari duhet të merreni me dhimbje koke e paketimit. Kjo kohë mjaft stresuese mund të prishë pushimet para se të fillojë.

Shtë e rëndësishme të mendoni përtej veshjeve dhe vendosni se cilat sende dixhitale ju duhen për të paketuar para se të dilni nga shtëpia. Këto sende mund të ndihmojnë sigurohuni që të arrini në destinacionin tuaj pa u humbur, mbroni veten nga hajdutët e identitetit dhe shtoni kënaqësinë e përgjithshme të udhëtimit tuaj.

Në përvojën time, njerëzit janë shpesh në një udhëkryq kur bëhet fjalë për paketimin dixhital për një udhëtim, duke kaluar kaq shumë kohë duke debatuar për atë që duhet të sjellin sa që në mënyrë të pashmangshme harrojnë të marrin diçka të rëndësishme.

Ndërsa nuk mund t’ju them se sa palë çorape dhe të brendshme për të paketuar (megjithëse ka një aplikacion për këtë), unë mund t’ju them se vegël, gizmos dhe aplikacione do t’ju japin siguri dhe komoditet në udhëtimin tuaj.

1. ExpressVPN 

Lidhja me WiFi publik është shpesh një domosdoshmëri kur jeni me pushime. Hakerët dhe kriminelët në internet janë të vetëdijshëm për këtë dhe shpesh mund të zbulohen që varen nëpër kafene duke provuar të vjedhin informacionin privat nga telefoni juaj. ExpressVPN është një nga VPN-të kryesore në treg dhe do të shifrojë të dhënat tuaja, duke i bërë ato pranë pamundur që telefoni juaj të hakohet.

Një nga aftësitë e mëdha të ExpressVPN është se ata nuk kanë bërë asnjë pyetje, Garancia e kthimit të parave 30-ditore. Kjo do të thotë që nëse jeni duke planifikuar një udhëtim që do të zgjasë më pak se një muaj ju shijoni të gjithë sigurinë e ExpressVPN falas.

2. Aplikacione për smartphone

Ka me qindra fjalë për fjalë që mund të jenë të dobishme kur shkoni me pushime. Meqenëse ne nuk mund t’i rendisim të gjitha, këtu janë tre duhet të keni aplikacione që nëse nuk i keni tashmë, duhet t’i shkarkoni tani.

   1. PackPoint – Nuk jam i sigurt se çfarë duhet të paketoni ose sa palë pantallona të shkurtra ju nevojiten? PackPoint do të kërkojë destinacionin tuaj, numrin e netëve dhe disa nga aktivitetet që ju po planifikoni të bëni dhe atë do të krijojë një listë paketimi për ju.
   2. Waze – Me Waze jo vetëm që do të shmangni humbjen, por këtë GPS bazuar në komunitet do t’ju ndihmojë gjithashtu të shmangni trafikun me azhurnime në kohë reale dhe ndryshime në rrugë. Tani mundesh zbres rruges dhe shijoni pushimet sa me shpejt te jete e mundur.
   3. WhatsApp – Përveç që është një shërbim falas SMS, WhatsApp gjithashtu ju lejon të bëni thirrje falas video dhe audio për çdo përdorues tjetër të WhatsApp në botë. E përkryer për të qëndruar në kontakt me familjen dhe miqtë ndërsa jeni larg.

 3. GoPro 

Pavarësisht se sa i mirë është kamera video e smartphone-ve tuaj, një GoPro mund regjistroni ato momente të veçanta pushimesh në një mënyrë që telefoni juaj mund të ëndërrojë vetëm. Mbërthejeni në helmetën tuaj ndërsa hipni me biçikletë ose merrni atë në ujë ndërsa notoni dhe kapni ato momente të mrekullueshme brenda definicion i lartë kristal i qartë.

4. Apexel 5 në 1 Kit për lente kamerash

Ndërsa telefonat inteligjentë më të mirë mund të kenë deri në 20 kamera megapixel, veçoria e zmadhimit shpesh është mjaft e dobët. Kjo është ajo ku Komplet për lente kamera Apexel për Android ose iPhone vjen në ndihmë Do të marrë fotografitë tuaja në nivelin tjetër. Apexel Kit përfshin një Lentet e zmadhimit të telefonit 15x, lente me kënd të gjerë, fisheye, lente makro, dhe një trekëmbësh që të mund të ktheheni në shtëpi nga pushimet me fotografi të qarta dhe mbresëlënëse.

5. Kartë memorie SanDisk 128 GB

Duke folur për kartat e kujtesës, mos dilni nga shtëpia pa një kartë memorie 128 GB nga SanDisk. Nuk ka asgjë më zhgënjyese sesa vendosja e figurës perfekte vetëm për të marrë një njoftim se nuk ka më hapësirë ​​në telefonin tuaj për fotografinë (më besoni nga përvoja). 128 GB do t’ju japë liria për të marrë sa më shumë fotografi dhe video siç dëshironi gjatë gjithë pushimeve tuaja.

6. Shkalla e bagazheve dixhitale të Pocket Travelon

Nëse jeni si unë, me siguri keni peshuar bagazhin tuaj duke qëndruar në një shkallë me çantat tuaja në dorë dhe më pas zbritni peshën tuaj. Vetëm për të arritur në aeroport dhe për të zbuluar se keni humbur mrekullisht disa kile gjatë rrugës, dhe tani çantat tuaja janë mbipeshë dhe ju duhet të paguani një tarifë.

Me një shkallë bagazhesh dixhitale të bagazheve Travelon, nuk do të duhet të hipni përsëri në shkallë me bagazhe përsëri. vetëm rripeni atë në dorezën e çantës suaj, ngrini lart dhe do të merrni një peshë të saktë në sekonda.

7. ndezni

Librat shtohen në peshë dhe shumicë. Nëse jeni një lexues i etur, një Kindle është një domosdoshmëri për udhëtimin tuaj. Kjo pajisje e hollë mund të mbajë qindra libra menjëherë, duke e bërë atë  mënyra më e mirë për të lexuar gjatë pushimeve. Nëse keni një kartë bibliotekare të vlefshme, madje mund të nxirrni libra të rinj nga biblioteka drejtpërdrejt në Kindle tuaj, kështu që gjithmonë do të lexoni diçka.

8. Chromecast 

Në fund të një dite të gjatë, ju mund të dëshironi të filloni përsëri dhe të shikoni TV. Sidoqoftë, jo gjithmonë është diçka e mirë, apo edhe e mirë, në TV. Kjo është arsyeja pse ju duhet të sillni këtë dongle të vogël Chromecast e cila mund të jetë i lidhur me çdo TV me një port HDMI. Duhet një sekondë për tu lidhur dhe më pas mund të filloni përsëri dhe të transmetoni Netflix nga telefoni ose laptopi në TV ose të shikoni fotot dhe videot që keni marrë nga më herët atë ditë.  

9. Shpinës kundër vjedhjes

Paketa e shpinës kundër vjedhjes ishte ndërtuar në rrahin kutitë që duan të prejnë turistët. Designedshtë projektuar me zinxhirë të fshehur, pëlhurë që nuk mund të priten, xhepa të fshehur dhe shumë shtresa të tjera mbrojtjeje. Ndërsa gjithçka që është interesante, arsyeja pse e bën listën tonë të paketimit dixhital është e integruar Porti i karikimit USB që ndodhet në shpinës. Me të, kurrë nuk do të shqetësoheni për baterinë e telefonit tuaj që po vdes ndërsa jeni jashtë.

10. Ring.com

Ndërsa shumica e pajisjeve janë gjëra që duhet të sjellin me vete në pushime, Unaza është një pajisje që qëndron në shtëpi. kjo videot e shkëlqyera transmetojnë video të aktivizuara nga lëvizja vendosur në derën tuaj të përparme dhe rreth pronës tuaj të drejtën e telefonit tuaj, kështu që ju e dini se shtëpia juaj është e mbrojtur ndërsa jeni larg. 

Nëse dikush ju bie ziles ose troket në derën tuaj, ju mund të flisni me ta dhe ata kurrë nuk do ta dinë se në vend që të jeni në shtëpi, jeni me milje duke shijuar pushimet e ëndrrave tuaja.

Tani që jeni paketuar në mënyrë digjitale – Shkoni Pushime të shkëlqyera

Sigurimi se jeni paketuar si duhet do t’ju lejojë të filloni pushimet tuaja në këmbën e djathtë. Unë kam bërë gjithçka mundem për t’ju ndihmuar të ju dërgoj me të gjitha pajisjet dhe pajisjet që ju nevojiten për t’i bërë këto pushime të paharrueshme (dhe mbrojtur shtëpinë tuaj). Pjesa tjetër varet nga ju.

Po kërkoni këshilla të tjera udhëtimi? Ne kemi kuptuar se si të kurseni para në fluturime dhe hotele me një VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map