Comparació entre ExpressVPN i IPVanish: què és el que és millor per al 2020?

ExpressVPN i IPVanish tenen molt en comú, almenys a la superfície. Tots dos serveis asseguren oferir algunes de les velocitats més ràpides al voltant, juntament amb una seguretat fiable, milers de servidors i excel·lents aplicacions.

Trobareu ExpressVPNaconseguint els tres primers llocs en moltes llistes, incloses els nostres millors rànquings generals de VPN. Però amb IPVanishrespirant el coll, hi ha una resposta evident que cal respondre.

Com s’acumulen aquestes dues VPN premium entre elles en una comparació directa? Amb arguments forts per ambdues parts, es tracta de fer una mirada més profunda.

Si teniu una estona aproximada per triar el vostre favorit, tenim tota la informació que necessiteu aquí mateix. Mireu com funcionen ExpressVPN i IPVanish mentre els testem en diverses categories crucials, i esbrina tot sobre els seus punts forts i febles.

Tingueu en compte que no podem cobrir tot en només una comparació. Si voleu aprofundir en aquests serveis VPN populars, consulteu la secció Revisió ExpressVPN i Revisió IPVanish pels nostres experts.

Taula de continguts

  1. Reproducció
  2. Torrent
  3. Cost
  4. Facilitat d’ús
  5. Compatibilitat
  6. Velocitat
  7. Servidors i Xarxa
  8. Privacitat i seguretat
  9. Veredicte final

ExpressVPN vs IPVanish: les categories

Per a aquesta comparació ExpressVPN vs IPVanish, es va mirar vuit criteris importants de VPN.

Com a conseqüència, veurem com cada VPN tracta les restriccions geogràfiques i el protocol BitTorrent mentre les comparem a la streaming i torrent categories.

El proper són preus i facilitat d’ús, on esbrineu quin proveïdor ofereix el servei més barat i / o la millor interfície d’usuari.

No us preocupeu, no ens n’hem oblidat suport de la plataforma i velocitat. Amb ExpressVPN i IPVanish, que ofereixen una gran varietat de plataformes i servidors seriosament ràpids, aquestes comparacions són interessants.

Finalment, comparem xarxes de servidors, privadesa, i funcions de seguretat en detall.

Enganxeu-vos per saber on, i com, ExpressVPN i IPVanish surten a la part superior!

1. Reproducció

Posem-ho bé: les restriccions geogràfiques al contingut favorit poden ser molt frustrants. ExpressVPN ho entén, i és per això que probablement sigui una de les VPN millors per transmetre fans.

La combinació de 3.000 servidors més, 160 ubicacions i moltes funcions útils són enormes. ExpressVPN té un rendiment excepcional les nostres proves Netflix, concedint accés fiable als catàlegs de Netflix als EUA, Regne Unit, Canadà, França i Japó.

A més, no hauria de tenir cap problema amb Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video. ExpressVPN també ho és un dels pocs serveis que funcionen amb DAZN – alguna cosa que IPVanish no proporciona.

De fet, IPVanish sembla que lluita a l’hora de fer streaming. Malgrat la xarxa relativament gran, la majoria dels seus servidors han caigut en els blocs implacables de Netflix. Això no vol dir que no pugueu veure Netflix en cap cas amb aquesta VPN – alguns servidors IPVanish als EUA encara haurien de funcionar, però no tindreu sort amb els catàlegs de Netflix d’altres països. BBC iPlayer també va romandre bloquejada durant les nostres proves.

ExpressVPN té un avantatge més sobre IPVanish per streaming. Si veureu dispositius sense suport VPN natiu, en podeu fer servir Funció MediaStreamer, que proporciona servidors DNS especials per accedir fàcilment al contingut que esteu rebent.

Malauradament, IPVanish no ofereix un equivalent a MediaStreamer, cosa que fa més lluny la multitud de consoles Apple TV / smart TV / consola multimèdia.

Guanyador de Streaming: ExpressVPN

ExpressVPN és una opció lliure de problemes per streaming de Netflix (i qualsevol altra cosa) gràcies als seus servidors capaços i una utilitat addicional de la funció MediaStreamer. IPVanish és ràpid, però l’accés als fluxos populars és tremolor en el millor dels casos i trobar un servidor que funciona pot convertir-se ràpidament en mal de cap.

Prova la reproducció amb ExpressVPN!

2. Torrenting

Tant ExpressVPN com IPVanish comencen fort aquí. Trobareu suport obert al trànsit P2P com a característica notable de qualsevol VPN – i una funcionalitat addicional per a la multitud del torrent.

Les dues VPN permeten connexions P2P a tots els servidors, que elimina la necessitat d’un perfil de torrenting dedicat. Així que si esteu a punt de descarregar alguns torrents, tot el que heu de fer és connectar la VPN tal com ho faríeu normalment.

ExpressVPN també es pot personalitzar per a torrents amb la funció de túnel dividit. Essencialment, podeu configurar l’aplicació per xifrar el trànsit de BitTorrent, molt útil si no voleu que tota la vostra connexió passi pel túnel VPN.

IPVanish té una característica perfecta amb els seus proxies SOCKS5. Aquests són independents de les aplicacions IPVanish i s’inclouen a la vostra subscripció. Els proxies SOCKS5 no ofereixen xifratge, però proporcionen una capa addicional de seguretat i (normalment) velocitats de descàrrega més ràpides. Tot i així, haureu de configurar el proxy al vostre client BitTorrent.

Hi ha una cosa més que els seguidors torrents haurien de saber sobre IPVanish – és a Estats Units. Ho abordarem en detall més endavant, però pel que fa als torrents, IPVanish és susceptible als avisos DMCA (Digital Millennium Copyright Act) com a servei americà.

Una VPN amb una política DMCA rarament és una bona notícia per al descarregador de torrent àvid. Ara, no estem dient que IPVanish és dolent per això, el torrenting il·legal és, al final, il·legal, però és possible que tingueu problemes amb els trolls de copyright, fins i tot si seguiu les regles. Els avisos DMCA repetits produiran la suspensió del vostre compte IPVanish, de manera que haureu d’anar amb compte.

Guanyador de Torrenting: ExpressVPN

Les funcions excel·lents i el suport complet de P2P us ofereixen torrents i tranquil·litat anònims mentre feu servir ExpressVPN. IPVanish també aporta un valor addicional, però es queda enrere, ja que està obligat a complir les sol·licituds de DMCA.

Proveu Torrenting amb ExpressVPN!

3. Cost

ExpressVPN i IPVanish són dues VPN amb etiquetes de preu relativament altes. Raonable, tenint en compte que obté molt valor pels teus diners. Tot i això, cap dels dos serveis és barat, així que diguem-ho així, que és menys car?

Per als plans mensuals, la vostra cartera sensació de ExpressVPN. IPVanish té una opció a curt termini una mica millor per als usuaris amb un pressupost, encara que sigui només una diferència del 8%. Si teniu sort, podeu obtenir un dels descomptes IPVanish en els plans mensuals, el més recent s’afaita el 17% a la subscripció.

Els plans d’un any són on és interessant, ja que és en aquest cas que ambdues VPN ofereixen les millors ofertes. Actualment, ExpressVPN és el líder té un bon 49% de descompte (a més de tres mesos gratis). Fes-ho aquí amb el nostre cupó especial.

IPVanish no queda enrere, amb plans anuals amb regularitat en un 46% de descompte. Tot i això, no va superar l’excel·lent oferta de ExpressVPN.

A més de les subscripcions mensuals i anuals, ExpressVPN també té un pla de sis mesos. Si esteu en un lloc estrany on un mes és massa curt i sis són massa llargs, potser us interessa la subscripció IPVanish de tres mesos, no és un problema amb un descompte freqüent del 25%.

Les dues VPN ofereixen les mateixes funcions per a tots els plans disponibles.

Guanyador de cost: ExpressVPN

Tot i que aquí no hi ha cap líder clar, l’oferta d’un any d’ExpressVPN és massa bona per passar. Si encara no esteu llest per comprometre’s amb un servei a llarg termini, IPVanish té algunes excel·lents alternatives per a períodes més curts..

Proveu ExpressVPN!

4. Facilitat d’ús

Com a dues de les millors VPN premium que hi ha, s’espera una interfície senzilla i intuïtiva tant per ExpressVPN com per IPVanish. Quin proporciona als usuaris un temps més fàcil?

Les diferències de disseny són més evidents en els dispositius d’escriptori. ExpressVPN s’esforça per mantenir una aplicació compacta i similar al mòbil, fins i tot a Windows i Mac. Amb un botó gran i el botó Ubicació intel·ligent una funció per saludar-vos, la seguretat de les vostres dades és una tasca d’un clic.

L’accés a la configuració és fàcil també. L’aplicació ExpressVPN és perfectament capaç fins i tot amb la seva configuració predeterminada, però tens moltes coses per personalitzar, en cas de sentir-ne la necessitat.

La llista de servidors expandida també és un goig d’utilitzar, completada amb eines útils i informació com càrregues del servidor i proves de velocitat integrades.

Per altra banda, l’aplicació d’escriptori IPVanish és sensiblement més gran a la pantalla. Sabem que és subjectiu, però també sembla més elegant. No és que hagi d’importar-ne massa, sempre que s’acabi la feina?

Assegureu-vos que IPVanish no posa estil sobre substància. Hem trobat la funció de connexió ràpida per estar més polit del que ExpressVPN ofereix, aquí també podeu connectar-vos a la millor ciutat o servidor d’un país concret, sense haver d’obrir el menú del servidor.

Tot i així, definitivament hauríeu de consultar la llista completa del servidor. IPVanish permet ordenar els servidors ràpidament per país, temps de resposta i càrrega del servidor. També podeu posar els vostres servidors preferits a l’avantguarda. Dit això, hem trobat que els menús de mapes i filtres són poc redundants, sinó que no aporten cap utilitat addicional.

Pel que fa a la configuració, IPVanish és igual a ExpressVPN. No aporta res de nou a la taula, però és tan fàcil arribar als menús i adaptar la VPN a les vostres preferències.

La configuració manual també és senzilla. Podeu obtenir els fitxers necessaris amb facilitat al lloc web de VPN i executar-los a la interfície de tercers d’OpenVPN. No hi ha sorpreses aquí.

Guanyador per la facilitat d’ús: IPVanish

IPVanish ens va guanyar amb la seva impressionant classificació de servidors i una gran mirada. Tot i així, ExpressVPN té el seu propi encant i pot ser la millor opció si voleu una aplicació neta amb connexions simples d’un clic. En general, Les dues VPN són exemples de serveis fàcils d’utilitzar, i els vostres gustos personals seran el factor decisiu aquí.

Proveu IPVanish!

5. Compatibilitat

ExpressVPN i IPVanish són compatibles amb moltes plataformes diferents: des dels sistemes operatius més populars fins a routers i dispositius nínxols. Anem a veure què revela una mirada més profunda.

Windows

Windows és el sistema operatiu que tria la majoria d’usuaris VPN i tots dos proveïdors ofereixen una àmplia assistència.

Dit això, ExpressVPN té un avantatge lleuger. Podeu executar les seves aplicacions des de qualsevol de Windows XP fins a l’últim Windows 10, mentre que el suport d’aplicacions IPVanish s’inicia des de Windows 7, sense XP ni Vista inclòs.

És probable que sigui una bona idea actualitzar-la si encara utilitzeu XP o Vista, a causa de les vulnerabilitats de seguretat conegudes. Però no som els que jutgem. al final, si la actualització no és una opció per a vosaltres, ExpressVPN us pot ajudar allà on no es pot IPVanish.

Mac

Podeu executar ExpressVPN en diverses versions de macOS, a partir de Snow Leopard (10.6). IPVanish no és tan flexible – la versió més antiga que es dóna suport aquí és Yosemite (10.10).

Android

ExpressVPN canvia de lloc amb IPVanish aquí. Si bé ambdues VPNs cobreixen moltes versions d’Android, les aplicacions ExpressVPN requereixen almenys Android 5. IPVanish és la milla addicional, amb suport per a Android 4.0.3 i versions posteriors..

iOS

ExpressVPN torna a formar-se, oferint aplicacions natives per a iOS 8.0 i versions posteriors. Haureu de tenir almenys iOS 9.0 per executar l’aplicació IPVanish al vostre iPhone o iPad.

Linux

ExpressVPN es pot executar amb diverses distros de Linux, incloent Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, Raspbian i Arch.. Es tracta d’una demostració molt més forta en comparació amb IPVanish, que garanteix el suport només per a Ubuntu.

Encaminadors

Tant ExpressVPN com IPVanish es troben fàcilment disponibles en encaminadors previats. A més, podeu trobar tutorials senzills i ben escrits per a firmware DD-WRT i Tomato als llocs web ExpressVPN i IPVanish.

Si aneu ruta del router VPN pràctica, també podeu beneficiar-vos dels ExpressVPN aplicació de router dedicada si teniu el dispositiu adequat. Actualment, l’aplicació està disponible per a alguns models Asus, Linksys i Netgear.

IPVanish no ofereix una aplicació d’encaminador.

Altres plataformes

ExpressVPN funciona en les següents plataformes addicionals:

  • Extensions del navegador (Chrome, Firefox)
  • Chromebook
  • Lectors de llibres electrònics (Amazon Kindle Fire, Nook HD)
  • Windows Phone (versions 8.1 i 10)
  • Consoles de suports i jocs (Amazon Fire TV, Apple TV, Roku, Boxee Box, Chromecast, Nintendo Switch, Nvidia Shield, PlayStation, Xbox i molt més)
  • BlackBerry
  • Kodi
  • Televisors intel·ligents

IPVanish admet les següents plataformes addicionals:

  • Chromebook
  • Telèfon Windows

Guanyador per la compatibilitat: ExpressVPN

Per a les plataformes principals, probablement no tindreu cap problema amb la VPN. malgrat això, ExpressVPN es mostra versàtil amb una compatibilitat general molt millor. Tingueu en compte IPVanish si necessiteu connexions simultànies addicionals, però, amb fins a 10, alhora, superen els cinc dispositius de ExpressVPN..

Proveu ExpressVPN!

6. Velocitat

El xifrat és la clau (sense cap intenció) de la vostra seguretat quan s’utilitza una VPN. Però també alenteix la connexió.

La solució? Cerqueu un proveïdor que no us permeti notar la diferència.

A ExpressVPN li agrada fer publicitat de les seves velocitats.

I també fa IPVanish.

Aquests dos proveïdors fan una còpia de seguretat de les seves reclamacions amb resultats. Totes dues tenen la reputació de VPN seriosament ràpides amb molts clients feliços. Però volem saber quin és millor.

Vam realitzar algunes proves amb el propòsit principal d’esbrinar quina VPN era més ràpida i coherent. A continuació, trobareu el rendiment de ExpressVPN i IPVanish a 10 dels seus servidors de tot el món.

Les nostres proves es van realitzar des d’un lloc de l’Europa de l’Est. Aquests són els nostres resultats de referència (sense VPN):

I aquí es mostren els resultats de les dues VPN:

ServidorVelocitat de descàrrega (Mbps)Velocitat de càrrega (Mbps)
ExpressVPNIPVanishExpressVPNIPVanish
Auto (el més proper)71,8169,5431,3632,63
Romania67,7964,3836,7130,81
Alemanya67,7269,3334,7930,90
Regne Unit63,4168,2528,9635,67
Portugal61.1550,5425,5324.13
Israel39,9953,1424.1531.09
Estats Units (Nova York)59,1443,4422.4822.91
Estats Units (Los Angeles)23,5921.3912,9515.21
Japó51,950,531,661,16
Austràlia31,3810,670,760,35

En general, ExpressVPN i IPVanish proporcionen velocitats increïbles a la majoria de servidors. També aconsegueixen mantenir-se bastant a prop, o ho fan?

IPVanish té un avantatge convincent en la prova d’Israel i funciona millor al servidor del Regne Unit. Tot i això, realment cau la pilota a les proves del Japó i Austràlia – amb velocitats de descàrrega inferiors a 1 Mbps al Japó, fins i tot la navegació lleugera era un repte important.

Sospitem que aquests resultats es van deure a problemes lamentables del servidor durant les nostres proves, però ho vam intentar diverses vegades i no va ser millor. L’estabilitat també era un problema als servidors del Japó i d’Austràlia Breu història curta, ens vam trobar amb caigudes de connexió regular.

Mentrestant, ExpressVPN roman ràpid i sense problemes en els 10 servidors. La qualitat de la connexió és impressionant, fins i tot quan la distància es va acumulant. No hi ha molt a dir aquí: ExpressVPN sens dubte segueix la seva reputació.

El mateix fa IPVanish, però només en part. Tot i que no hem trobat cap problema a la majoria de servidors, aquesta VPN no era tan coherent com esperàvem.

Guanyador per la velocitat: ExpressVPN

Tant si us connecteu amb el vostre país veí com en algun altre lloc del món, ExpressVPN Ha cobert amb velocitats veritables. IPVanish fa un argument fort, però entre la poca estabilitat d’alguns servidors i el potencial de streaming severament limitat, aquesta opció resta.

Proveu ExpressVPN!

7. Servidors i Xarxa

En comparació amb altres VPN del mercat, ExpressVPN i IPVanish us ofereixen un gran nombre de servidors per gaudir. En comparació entre si, però, un d’ells té un avantatge clar.

ExpressVPN us permet triar 3.000 servidors més, centenars d’ubicacions i més de 90 països al voltant del món.

A l’altre cantó amb IPVanish 1.300 servidors més, més de 70 ubicacions VPN i 50 països a tot el món.

Els números parlen per si sols. Amb una diferència de més de 30 països, ExpressVPN és molt més flexible. I mentre ambdues VPN són fortes a Europa i Amèrica, ExpressVPN ofereix una millor varietat a l’Orient Mitjà, el sud-est asiàtic i l’Àfrica. Aquestes regions rarament estan cobertes pels serveis VPN, no ens estranyaria que això inclinés les escales cap a ExpressVPN per als usuaris que hi viuen.

A jutjar per les nostres proves de velocitat, ExpressVPN també sembla ser més estable que IPVanish en ubicacions menys populars. Sempre és bo quan una VPN ofereix la mateixa capacitat i qualitat del servidor a tota la seva xarxa.

Guanyador per a servidors i xarxa: ExpressVPN

ExpressVPN no deixa cap lloc perquè IPVanish brille en aquesta categoria. Amb una millor cobertura en tots els paràmetres, aquesta és la VPN que tria si busqueu varietat de servidors. Dit això, IPVanish segueix sent una alternativa raonable per als servidors d’Europa i Amèrica, fins i tot si es troba per darrere de ExpressVPN en altres continents.

Proveu ExpressVPN!

8. Privacitat i seguretat

Tant ExpressVPN com IPVanish fan aquí una primera impressió forta. La privadesa i la seguretat estan garantides per robust xifrat de 256 bits, polítiques estrictes de registre sense registre, i totes les característiques essencials per a un temps més segur en línia.

Però hi ha un aspecte curiós en què una VPN brilla sobre l’altra.

Aquí us volem dir.

Política de registre

La reclamació de registre zero es comparteix a les polítiques de privadesa de ExpressVPN i IPVanish. A més, ambdues VPN han hagut de demostrar aquesta afirmació en el passat, però una d’elles no ha fallat.

ExpressVPN va haver de respondre a les autoritats turques el 2016 quan un dels seus servidors es va utilitzar per eliminar proves en una investigació d’assassinat en curs. El resultat? No es va poder obtenir cap informació del proveïdor VPN perquè, legítimament, no hi havia registres d’usuaris. La reputació de ExpressVPN és un servei amb privadesa impecable.

ExpressVPN està registrat a les Illes Verges Britàniques, cosa que significa que no hi ha cap legislació sobre la retenció de dades. Ja que les Illes Verges Britàniques no formen part 5/9/14-Aliances de vigilància dels ulls, les vostres dades també queden fora de l’espiació generalitzada del govern.

IPVanish també va tenir un pinzell amb el govern el 2016. Malauradament, es va convertir en un debacle de registre de dades quan la VPN va lliurar informació sensible als usuaris al Departament de Seguretat Nacional dels Estats Units.. Sí, aquesta informació va ajudar les autoritats a investigar sobre maltractament infantil i pornografia, però també va atrapar IPVanish en una mentida greu.

Hi ha hagut alguns canvis des de llavors: IPVanish és propietat nova des del 2017 i StackPath (la nova empresa matriu) garanteix que actualment no es mantinguin cap registre.. Tot i així, IPVanish és un servei VPN basat en Estats Units i està subjecte a la vigilància dels 5/9/14-Eyes, potser no sigui la elecció perfecta per a la privadesa.

Xifrat i Protocols

El xifratge AES-256 és estàndard tant per ExpressVPN com per IPVanish. Aquest tipus de xifratge es considera a prova de bales, però ExpressVPN té un altre avantatge aquí. També implementa Perfecte secret secret endavant, és a dir, utilitza claus de xifrat dinàmic per a cada sessió VPN per obtenir més seguretat.

El protocol OpenVPN està disponible en aplicacions d’escriptori i Android. Una gran notícia, ja que aquest protocol ofereix el millor equilibri entre seguretat i rendiment.

ExpressVPN també ofereix assistència nativa d’OpenVPN a iOS, cosa que és relativament rara. IPVanish no ho fa: la seva aplicació iOS es presenta IKEv2 / IPSec, i haureu d’optar per una configuració manual d’OpenVPN amb programari de tercers si voleu aquest protocol al dispositiu iOS.

Pel que fa a protocols addicionals, tots dos VPN són compatibles PPTP i L2TP / IPSec.

Funcions de seguretat

A primera vista, no hi ha moltes diferències entre ExpressVPN i IPVanish quan es tracta de funcions de seguretat.

ExpressVPN arriba amb un interruptor de matar (anomenat bloqueig de xarxa), així com Protecció contra filtracions DNS i IPv6. Podeu activar o desactivar l ‘interruptor de matança al General pestanya de configuració: la resta es troba a la secció Avançat menú.

IPVanish us ofereix un conjunt d’eines similar – Protecció contra filtracions DNS, protecció contra filtracions IPv6, i a interruptor de matar. Tot està configurat en un sol lloc: el Connexió pestanya de configuració. En general, una mica més organitzat que ExpressVPN.

A més, podeu configurar IPVanish per obusar el trànsit d’OpenVPN amb un clic. Això pot ser extremadament útil si esteu a un país amb forta censura a Internet. Dit això, Actualment, IPVanish està bloquejat a la Xina.

No és el cas ExpressVPN, que continua obviant el gran tallafoc amb facilitat. Gràcies a l’especial configuració furtiva, podeu utilitzar aquesta VPN per obtenir una capa addicional de seguretat i accedir als vostres continguts favorits d’aquest país i d’altres, com Iran, Rússia i els Emirats Àrabs Units.

Guanyador de seguretat i privacitat: ExpressVPN

Ambdues VPN tenen les característiques, els protocols i el xifratge necessaris per obtenir una seguretat excel·lent, però ExpressVPN es torna a mostrar més flexible. A més, es beneficia d’un lloc d’inscripció favorable i té un registre sòlid a l’hora de preservar la privadesa dels usuaris. L’historial anterior i la jurisdicció actual d’IPVanish són inconvenients que no es poden ignorar.

Proveu ExpressVPN!

9. Verdicte final

ExpressVPN és el vencedor en set de les vuit categories, amb victòries convincents a la streaming, xarxa de servidors, i privadesa comparacions. En comparació amb IPVanish, aquesta VPN té molts més servidors, un potencial de transmissió molt més elevat i una política de registres zero registrats..

IPVanish no aconsegueix batre ExpressVPN en la majoria de les coincidències, i la categoria on guanya un punt pot variar fàcilment a l’altra banda. Això fa que IPVanish sigui una VPN terrible?

No del tot.

Amb excel·lents velocitats comparables a les de ExpressVPN (a la majoria de servidors), Característiques fantàstiques P2P, i xifrat estret, aquest proveïdor ofereix un servei impressionant que és allà amb els millors. Si sovint utilitzeu una VPN en diversos dispositius i aprecieu una interfície molt maca, definitivament considereu IPVanish.

Però si necessiteu cinc connexions simultànies, ExpressVPN és la millor opció indiscutible. Ràpida, estable i, sobretot, privada, aquesta VPN no us decebrà si busqueu la millor combinació de seguretat i rendiment al voltant..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me