Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa mobilnego, które musisz znać

Możesz zrobić prawie wszystko dzięki nowemu smartfonowi i tabletowi. W tym kradzież danych.


Tak. Dzisiejsze iPhone’y, iPady, urządzenia z Androidem i telefony z systemem Windows są tak potężne i zaawansowane, że posiadanie jednego z nich jest jak posiadanie mini PC w kieszeni. Niestety oznacza to, że mają one te same rodzaje luk w zabezpieczeniach, co komputery.

Telefony i tablety są również wystarczająco małe, aby łatwo je ukraść. Często łączysz je z Internetem za pośrednictwem publicznych sieci 3G, 4G i Wi-Fi. Możesz więc zobaczyć, dlaczego warto podjąć kroki, aby zachować bezpieczeństwo na urządzeniach mobilnych.

Oto wskazówki, które musisz znać.

Ustaw hasło

Twoje urządzenie mobilne ma zapisane wszystkie prywatne rozmowy, kontakty i wiele innych. Jeśli ktoś go ukradnie – a nawet jeśli ktoś, kogo znasz, chce się węszyć – z łatwością zobaczy wszystkie te rzeczy. Chyba, że ​​to zablokujesz.

Ustaw urządzenie tak, aby wymagało tajnego hasła za każdym razem, gdy zaczniesz go używać. Każde urządzenie ma te ustawienia i mogą zapisywać twoje prywatne dane przed złodziejem lub szpiegiem.

Wiele telefonów pozwala odblokować telefon za pomocą odcisku palca lub twarzy. Może to być wygodne, ale może również powodować dodatkowe luki w zabezpieczeniach i pozwala organom ścigania na wymuszenie odblokowania telefonu.

Szyfruj swoje dane internetowe

Publiczne sieci Wi-Fi są niezwykle łatwe do podsłuchu. Nie wszystkim dostawcom mobilnego internetu można ufać.

Użyj usługi VPN, aby zaszyfrować mobilne dane internetowe i zabezpieczyć je przed osobami trzecimi.

Uważaj, które aplikacje mogą uzyskać dostęp do twoich danych

Jedną z wielkich zalet telefonu komórkowego są wszystkie aplikacje, które można pobrać. Prawie każdy może stworzyć aplikację i umieścić ją w sklepie – ale co to mówi o jakości i bezpieczeństwie niektórych z tych aplikacji?

W szczególności Android jest znany z tego, że pozwala aplikacjom połączonym z Internetem działać w tle, które mogą następnie uzyskiwać dostęp i przesyłać dane, takie jak Twoje lokalizacje i zdjęcia. Oprócz zagrożeń bezpieczeństwa marnują miesięczny limit danych!

Korzystaj z renomowanych aplikacji i regularnie sprawdzaj ich uprawnienia, aby mieć pewność, że mają dostęp tylko do tych danych, których oczekujesz.

Chroń przed złośliwym oprogramowaniem

Wzrasta złośliwe oprogramowanie atakujące urządzenia mobilne w celu kradzieży danych. Mobilne złośliwe oprogramowanie często jest maskowane jako klony popularnych i zaufanych aplikacji. Może wtedy ukraść dane logowania do konta, zainstalować inne aplikacje bez pozwolenia lub wykonać inną niechcianą akcję.

Uważaj, które aplikacje instalujesz i kto ma dostęp do Twojego telefonu. W razie wątpliwości przywróć ustawienia fabryczne, aby przywrócić system operacyjny telefonu do pierwotnego stanu.

Nie zostawiaj włączonego Bluetooth

Każda dodatkowa funkcja może stanowić potencjalną lukę w zabezpieczeniach, zwłaszcza jeśli umożliwia zdalne połączenia z telefonem. Włączaj Bluetooth tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
Pomaga także oszczędzać energię baterii!

Nie rootuj swojego urządzenia

Rootowanie lub jailbreak twojego telefonu usuwa domyślne funkcje bezpieczeństwa, które mogą pozwolić aplikacjom na dostęp do prywatnych danych, takich jak dane karty SIM i do których anten podłączasz się.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map