Recenzje antywirusów: czy Kaspersky i Norton Internet Security naprawdę Cię chronią?

Nie tak dawno temu byłeś głupcem, że nie masz oprogramowania antywirusowego innej firmy na twoim komputerze. Minęło wiele czasu, zanim systemy operacyjne, takie jak Windows, miały własną ochronę antywirusową, zanim zapory zostały wbudowane w prawie każde urządzenie sieciowe… i zanim zabezpieczenia VPN stały się dostępne dla wszystkich.

Wielkie hity w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie zostały wtedy stworzone przez Nortona i Kaspersky, i nadal są dwoma najpopularniejszymi pakietami premium dzisiaj. Ale jak dobrze Norton i Kaspersky naprawdę cię chronią?

Co jest w pudełku?

Norton Security i Kaspersky Internet Security to w dużej mierze podobne pakiety, z wyjątkiem kilku drobnych funkcji unikatowych dla każdego z nich. Oba obejmują:

  • Funkcje antywirusowe które skanują pliki lokalne i internetowe w celu wykrycia zagrożeń
  • Ostrzeżenia „Bezpieczna sieć” przed potencjalnie niebezpiecznymi witrynami i plikami do pobrania
  • Dwukierunkowe zapory ogniowe zaprojektowany, aby zapobiec wtargnięciu do sieci domowych
  • Technologia antyphishingowa który blokuje znane fałszywe strony internetowe
  • Kontrola rodzicielska zaprojektowany, aby chronić dzieci przed nieodpowiednimi materiałami online

Zarówno Norton, jak i Kaspersky otrzymały również pozytywne recenzje z dużych witryn na komputery PC, a obie są w tej samej cenie za roczną licencję.

To wszystko brzmi świetnie, ale czy to oznacza, że ​​Kaspersky i Norton zapewnią ci ochronę bezpieczeństwa, której potrzebujesz? Rzućmy okiem na niektóre zalety i wady.

Dobrze: najnowsze definicje

Cały czas pojawiają się nowe zagrożenia online. W przeszłości mieliśmy błąd Heartbleed i Shellshock Bash. Aby cię chronić, każda usługa bezpieczeństwa online musi być stale aktualizowana o rozwiązania najnowszych problemów.

  Co to jest oprogramowanie reklamowe?

Pod warunkiem opłacenia rocznej licencji Norton i Kaspersky będą na bieżąco z najnowszymi definicjami. Znane wirusy i złośliwe oprogramowanie są wykrywane przed atakiem, a wszystkie znalezione w systemie są usuwane.

Źle: Chwile wrażliwości

Norton i Kaspersky szybko radzą sobie z nowymi zagrożeniami, ale nadal są reaktywnymi rozwiązaniami. Gdy zagrożenie zostanie poznane, programiści tworzą poprawkę, a następnie zostaje wydana aktualizacja oprogramowania.

Ale zawsze będzie okres podatności między pojawieniem się zagrożenia a aktualizacją ochrony. Do czasu poznania i usunięcia zagrożenia Kaspersky i Norton nie mogą Ci pomóc.

Dobrze: Bezpieczniejsze przeglądanie

Kaspersky i Norton przyjmują bardziej proaktywne podejście do bezpiecznego przeglądania stron internetowych. Często myślimy o przeglądarkach jako o naszym oknie w Internecie – możemy spojrzeć na dowolną witrynę internetową, ale nie możemy jej zobaczyć.

Niestety tak nie jest. Złośliwe i zhakowane witryny mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem. Konie trojańskie ukrywają się jako pliki do pobrania odtwarzacza wideo, które szkodliwe strony mówią, że musisz je pobrać, aby obejrzeć ten słodki kot wideo. Skrócone linki prowadzą do ciemnych miejsc, do których nigdy nie chciałeś się udać. I tak dalej.

Kaspersky i Norton integrują funkcje przeglądarki, które ostrzegają o tych zagrożeniach. Obie firmy prowadzą ogromną bazę szkodliwych witryn i informują, kiedy masz zamiar je odwiedzić.

Należy pamiętać, że oprogramowanie antywirusowe nie szyfruje ani nie anonimizuje połączenia internetowego. Jeśli chcesz szyfrować i anonimizować połączenie internetowe, musisz użyć sieci VPN.

Źle: spowalnianie komputera

Minusem całego tego sprawdzania łączy w przeglądarce jest potrzebna moc obliczeniowa i przepustowość. Szczególnie na starszych systemach Norton i Kaspersky mogą naprawdę spowolnić.

To nie tylko funkcje bezpieczeństwa w sieci, które zwiększają moc. Lifehacker.com nazwał Norton jako „wyjątkowo powolny i wzdęty”.

Czy to oznacza, że ​​programy cię nie chronią? Nie. Ale czy wpływa to na ich przydatność podczas ochrony? Niestety tak..

  Jak Tor naprawdę działa

Dobrze: Obejmuje to, co najważniejsze

Przynajmniej dzięki Norton i Kaspersky masz szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa w jednym pudełku. Jak wspomniano powyżej, otrzymujesz ochronę antywirusową, zaporę ogniową, funkcje antyphishingowe i wiele innych.

Jest tylko jedna instalacja, a ustawienia są wystarczająco łatwe dla wszystkich. Jeśli więc szukasz łatwego i kompleksowego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, Norton i Kaspersky dobrze pokrywają większość niezbędnych elementów.

Złe: kluczowe funkcje dostępne za darmo gdzie indziej

Należy jednak pamiętać, że Norton i Kaspersky nie są jedynymi firmami, które zauważają, że te funkcje są niezbędne.

Nowy system Windows 10 jest wyposażony w zaporę ogniową, narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania i częste aktualizacje zabezpieczeń. Apple OS X oferuje prawie to samo. Wszystko bez dodatkowych kosztów. A ponieważ te funkcje są integralne z systemem operacyjnym, są mniej wymagające zasobów niż Norton i Kaspersky.

Te wbudowane funkcje nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony jak Norton i Kaspersky, ale zdecydowanie są opcją dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Istnieje również kilka bezpłatnych opcji, które warto rozważyć.

Ostatecznie, najlepsze rozwiązanie do utrzymania czystości komputera łączy rozwiązania programowe i zdrowy rozsądek. Brak klikania podejrzanych linków i aktualizowanie oprogramowania może znacznie pomóc w utrzymaniu czystości komputera.

Kliknij tutaj, aby wrócić do przewodników po prywatności ExpressVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me