Przewodnik dla początkujących po Tor

 • Co to jest Tor?
 • Historia Tora
 • Jak działa Tor
 • Jak korzystać z Tora
 • Szybki start do Tora
 • Przeczytaj więcej o Tor

Co to jest Tor?

Słup (pierwotnie nazywany Router z cebulą ponieważ rozkłada ruch jak cebula) to darmowa sieć serwerów lub „węzłów”, które losowo kierują ruch internetowy między sobą w celu zaciemnienia źródła danych. Przeglądarka Tor może znacznie zwiększyć prywatność i anonimowość użytkownika w Internecie. W wewnętrznych dokumentach NSA określa nawet Tor jako „króla anonimowości internetowej o wysokim poziomie bezpieczeństwa i niskim opóźnieniu”.


zdjęcie czerwonej cebuli pokrojonej na pół

Tor to skrót od „The Onion Router”.

Tor jest często negatywnie postrzegany przez prasę i organy ścigania, ale ma wiele pozytywnych korzyści. Dziennikarze i ich źródła polegają na tym, aby komunikować się bezpiecznie i anonimowo, bez obawy przed ingerencją rządu. Bezpieczna komunikacja jest niezbędna w przypadkach zgłaszania nieprawidłowości, takich jak rewelacje Edwarda Snowdena. Podobnie Tor jest ważny dla organów ścigania, ponieważ pozwala na tajne operacje i dochodzenia online. Obecnie Tor ma około dwóch milionów użytkowników na całym świecie, z których większość pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Rosji.

Możesz użyć Tora, aby ukryć swój adres IP, przeglądać ciemną sieć i anonimowo uruchomić serwer.

Tor nie zastępuje twojej sieci VPN, ponieważ tylko anonimizuje twoje przeglądanie i kilka innych wybranych usług (które muszą być specjalnie skonfigurowane).

Łączenie się z Torem przez połączenie VPN to świetny sposób na utrzymanie prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Nie tylko ukryje twoje dane przeglądania przed twoją firmą VPN, ale także ukryje twój domowy adres IP przed węzłem wejściowym Tora.

Dowiedz się więcej o Tor

szalę sprawiedliwości

Mało prawdopodobna historia Tora

Router z cebulą wystartował w ostatnim oczekiwanym miejscu. Jak Tor stał się popularnym narzędziem anonimowości w Internecie? Przeczytaj historię Tor.

jak działa tor

Jak Tor naprawdę działa

Tor dla początkujących! Jasne i proste wyjaśnienie, w jaki sposób Tor przekierowuje Twój ruch przez sieć węzłów, aby chronić twoją prywatność. Dowiedz się, jak działa Tor.

jak korzystać z Tora

Jak korzystać z Tora, aby chronić swoją prywatność

Ten obszerny przewodnik nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o korzystaniu z Tora, w tym konfigurowania serwera proxy, udostępniania plików i innych. Dowiedz się, jak korzystać z Tora teraz.

przeglądarka tor

Szybki start do Tora

Rozpoczęcie pracy z Torem jest tak proste jak 1-2-3. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem Szybki start i skonfiguruj się teraz.

czytaj więcej na tor

Przeczytaj więcej o Tor

Chcesz dowiedzieć się więcej o Tor? Przeczytaj kolekcję artykułów ExpressVPN tutaj.

Powrót do góry

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map