Najlepszy sposób na zabezpieczenie urządzeń Apple

Bezpieczeństwo w Internecie nie jest już tylko dla twojego komputera. Większość użytkowników Apple zbiera, przechowuje i przesyła dane za pomocą wielu urządzeń, w szczególności iPhone’a, iPada i iPoda Touch. Na szczęście ExpressVPN ma aplikacje do ochrony połączenia między tymi wszystkimi urządzeniami a resztą Internetu, ale warto mieć kilka dodatkowych sztuczek, aby chronić te produkty Apple i zawarte w nich dane osobowe.


Czytaj dalej, aby uzyskać przewodnik na temat zabezpieczania urządzeń Apple.

Apple ma twoje plecy

Jeśli jesteś klientem Apple, większość pracy związanej z zabezpieczaniem danych została już dla Ciebie wykonana. Polityka prywatności Apple nie ma sobie równych, zdobywając ją 5 na 5 gwiazdek w corocznym filmie EFF Who Has Your Back? raport. Apple ma jasność co do tego, jak daleko zajdzie spełnienie żądań organów ścigania w odniesieniu do danych jego klienta, i otwarcie mówi o odrzuceniu przez rząd tylnych drzwi do swoich produktów.

Co więcej, w najnowszych wersjach urządzeń iOS domyślne aplikacje komunikacyjne (iMessage i FaceTime) oraz aplikacja do tworzenia kopii zapasowych iCloud domyślnie szyfrują wszystkie dane. To daje urządzeniom Apple przyzwoity podstawowy poziom bezpieczeństwa od razu po wyjęciu z pudełka.

Poniżej znajduje się kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zabezpieczyć bezpieczeństwo mobilne.

Ustaw hasło

Może się to wydawać oczywiste, ale przy całej gadaniu o bezpieczeństwie cyfrowym łatwo jest zapomnieć: czasami najłatwiejszym sposobem, aby ktoś ukradł dane z twojego telefonu, jest dosłownie ukraść telefon. Skonfigurowanie kodu dostępu rozwiązuje ten problem, wymagając wprowadzenia 4-cyfrowego kodu numerycznego w celu uzyskania dostępu do urządzenia (lub, jeśli wolisz, dłuższego kodu numerycznego lub kodu alfanumerycznego, a nawet odcisku palca z Touch ID).

Ale większość ludzi nie wie, że od iOS 8 ustawienie hasła również automatycznie szyfruje wszystkie dane na twoim urządzeniu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś spróbuje ominąć kod, fizycznie otwierając telefon, aby uzyskać dostęp do jego pamięci, dane w nim nadal będą nieczytelne *. Najlepsza część? Klucz szyfrujący jest matematycznie powiązany z hasłem, które znasz tylko Ty, co oznacza, że ​​nawet Apple nie może go złamać. Jeśli więc Twój iPhone trafi w ręce rządu i zwróci się do Apple z nakazem odszyfrowania telefonu, Apple nie byłby w stanie tego zrobić, nawet gdyby tego chciał. To nie jest kwestia polityczna; jest to po prostu niemożliwe obliczeniowo.

* Chcesz tę funkcjonalność na komputerze stacjonarnym lub laptopie Mac? Użyj FileVault.

Użyj weryfikacji dwuetapowej

Weryfikacja dwuetapowa jest doskonałym narzędziem bezpieczeństwa zapewnianym przez usługi takie jak Google i Dropbox, a także można ją uzyskać dla usług Apple, takich jak iCloud i iTunes. Aby z niego skorzystać, zarejestruj swój telefon (lub inne zaufane urządzenie) na swoim Apple ID. Następnie za każdym razem, gdy logujesz się przy użyciu tego identyfikatora Apple ID, będziesz proszony o podanie hasła i kodu weryfikacyjnego SMS w celu uzyskania dostępu. Oznacza to, że nawet jeśli intruz ukradnie twoje hasło Apple ID, nadal nie będzie mógł uzyskać dostępu do twoich danych iCloud ani kupić treści iTunes, chyba że fizycznie ukradnie twój telefon i skradzi hasło ustawione w poprzednim kroku. To więcej niż wystarczające, aby powstrzymać złodziei danych z wyjątkiem najbardziej zmotywowanych.

Zaszyfruj kopie zapasowe iTunes

Jeśli masz osobistą zawartość w iTunes i tworzysz kopię zapasową za pomocą iCloud, dane te są już zaszyfrowane przy użyciu co najmniej 128-AES (uwaga: zakupione treści nie są szyfrowane). Ale może nie wiesz, że możesz ustawić iTunes do szyfrowania lokalnej kopii również na iPhonie, iPodzie lub iPadzie. W tym celu podłącz urządzenie do komputera i wybierz „Szyfruj kopię zapasową iPhone / iPad / iPod” w panelu preferencji Kopie zapasowe.

Użyj Find My iPhone / iPad

Znajdź mój iPhone to kolejne świetne narzędzie bezpieczeństwa dla twojego urządzenia iOS. Jest niezwykle przydatny, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione. Aby z niego skorzystać, wystarczy zalogować się do iCloud z innego komputera. Jeśli urządzenie zgubiło się gdzieś w domu, możesz zmusić urządzenie do odtworzenia dźwięku, aby go wyśledzić. Jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, możesz zlokalizować skradzione urządzenie na mapie, zablokować je lub zdalnie usunąć. Nawet jeśli urządzenie jest wyłączone lub niepodłączone, wszystko, co zrobisz za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone, zacznie obowiązywać, gdy urządzenie przejdzie w tryb online.

Mówiąc o usuwaniu danych z urządzeń mobilnych *, nie jest to zły pierwszy krok, jeśli planujesz wkrótce sprzedać lub oddać iPhone’a, iPoda lub iPada. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby usunąć dane z urządzenia, zanim opuści ono ręce.

* Aby bezpiecznie usunąć dane z komputera stacjonarnego lub laptopa Mac, użyj opcji „Bezpieczne opróżnianie kosza”. W przeciwieństwie do „Opróżnij kosz”, który po prostu oznacza obszar, w którym przechowywane są twoje dane, jako dostępne do użycia, „Bezpieczny pusty kosz” faktycznie zapisuje losowe dane na tym obszarze, aby zapobiec odzyskiwaniu danych. Jeśli potrzebujesz jeszcze większej ochrony, Narzędzie dyskowe (wbudowana aplikacja na komputer Mac) może zapisywać zawartość pamięci nawet 7 razy.

Zarządzaj swoją prywatnością

Jak wspomniano wcześniej, godna podziwu historia bezpieczeństwa Apple oznacza, że ​​twoje iPhone’y, iPody, iPady i komputery Mac są domyślnie odpowiednio dobrze chronione, ale jeśli kiedykolwiek martwisz się o dane, które urządzenie może wysyłać do iCloud, iTunes lub jakiejkolwiek innej aplikacji na telefonie, przeczytaj przewodnik Apple, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zarządzać ustawieniami prywatności.

Przeczytaj więcej internetowych przewodników dotyczących prywatności ExpressVPN tutaj

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map