Кращі постачальники Usenet 2018 року

Огляд Usenet

Задовго до Reddit і BitTorrent існував Usenet. Подумайте про це як про оригінальну соціальну мережу в Інтернеті. Створений на початку 1980-х років Usenet був перехрестям електронної пошти та веб-форумів, які використовувались для обміну текстовими файлами між користувачами.
Швидко вперед до 90-х років Usenet отримує оновлення для завантаження та обміну великими бінарними файлами, такими як відео, музика та зображення. Але коли з’явилися форуми BBS, такі як Reddit і протокол BitTorrent, Usenet значною мірою залишився позаду.


Однак ця 36-річна технологія далеко не мертва. Насправді, багато хто вважає його вищим за торрентінг для спільного використання та завантаження великих файлів, включаючи вміст, захищений авторським правом та комерційне програмне забезпечення. То чому ви не багато про це чули? Тому що перше правило Usenet – це не розмова про Usenet. Провайдери Usenet та користувачі не хочуть привертати до себе зайву увагу, щоб не зазнати такої ж долі, як служби обміну файлами, такі як Napster, Limewire та ThePirateBay. Але індустрія розваг зараз добре усвідомлює Usenet, тому прикидаючись, що ми захищаємо це, тримаючи губи запечатаними, не послужило б маленькій меті.

Що таке Usenet?

Usenet – це глобальна розподілена система обговорень, хоча в наші дні мова йде більше про обмін файлами, ніж надсилання повідомлень. Він містить два типи файлів: текстовий та двійковий. Якщо ви читаєте це, ви, ймовірно, більше цікавитеся останнім. Бінарні файли включають фільми, музику, програмне забезпечення, ігри та інші великі файли. Ці файли індексуються у форматі .NZB, що дозволяє користувачеві завантажувати всі фрагменти фільму чи гри з різних серверів.
Користувачі підписуються на постачальника Usenet, який розміщує файли за щомісячну або щорічну плату. Абонент може шукати файл NZB, подібний до файлу торрента, що дозволяє йому або їй завантажувати вміст на персональний комп’ютер через додаток «читач новин».

Usenet проти торрентів

Навіщо ви платите за Usenet, коли ви можете просто торрент? Причин кілька. Перш за все, завантаження Usenet відбувається набагато, набагато швидше, оскільки вони надходять із централізованих серверів замість інших людей. Замість однолітків Usenet може підключатися одночасно до десятків серверів, а це означає, що ви можете завантажувати з такою швидкістю, як і ваш Інтернет-провайдер..

По-друге, Usenet є приватним. Підключення відбуваються між вами та серверами провайдера, і більшість постачальників пропонують з’єднання, зашифроване SSL. Деякі навіть кидають VPN-мережі для гарної міри. Торренти, з іншого боку, вимагають поділитися хоч якоюсь ідентифікаційною інформацією, щоб підключитися до трекера та однолітків.

По-третє, завантаження Usenet-файлу не означає, що після цього потрібно його передати іншим користувачам. Юридично це робить вас меншими, ніж ціль, оскільки ви не надаєте іншим користувачам вміст, захищений авторським правом, і він споживає менше комп’ютерних ресурсів та пропускної здатності Інтернету.

Провайдери Usenet надають файли доступними протягом певної кількості днів. Скільки залежить від постачальника, але стандарт проходить через шість років після первинної публікації. Поки цей час не закінчується, користувачі мають повний доступ до цього файлу. Торренти залишаються в режимі спокою лише до тих пір, поки люди висівають файл.

Юридичні ризики

Євангелісти Usenet, якби вони були схильні говорити про це, напевно, скажуть вам, що ніхто не був заарештований у результаті завантаження Usenet. Це може бути правдою, але вперше є все, тому ми рекомендуємо вам використовувати VPN або принаймні завантажувати через зашифроване з’єднання SSL. Жодні арешти на записі не означають, що сектор Usenet не піддавався ретельній увазі. Основні постачальники та індексатори (див. Пошукові системи) в минулому були закриті через судові позови. А те, що окремі користувачі не зверталися до суду, не означає, що вони не були націлені на правоохоронців або розлючених адвокатів.

Comparitech не потурає і не заохочує будь-яке порушення обмежень авторських прав. Будь ласка, врахуйте закон, жертви та ризики піратства, перш ніж завантажувати захищені авторським правом матеріали без дозволу.

Фактори, які слід враховувати при виборі постачальника Usenet

Період зберігання, ліміти передачі, з’єднання з сервером, передача SSL, тип рахунку та розташування сервера повинні бути зваженими при виборі постачальника Usenet. Ви можете знайти більш детальне керівництво по всіх наших критеріях Usenet тут.

Що потрібно для початку використання Usenet

Щоб розпочати роботу з Usenet, вам знадобляться три речі: підписка на провайдера, клієнт з читання новин та індексатор / пошукова система. Деякі постачальники загортають усі три речі в один акуратний пакет. Якщо це не так, в Інтернеті доступні безкоштовні читачі новин та індексатори.

У нас є посібник, який допоможе вам ознайомитись із повним процесом налаштування Usenet тут.

Історія Usenet

історія

Сьогодні Usenet майже не впізнаваний порівняно з тим, коли він був створений в 1980 році. Сьогодні це одна з найпопулярніших технологій завантаження відео та інших цифрових носіїв інформації від інших користувачів, поступаючись лише BitTorrent. Але він розпочався як засіб для університетів та експертів у галузі технологій для читання та розміщення повідомлень у своїй громаді.

Usenet був спільнотою для найяскравіших умів у галузі техніки. До розповсюдження комерційного Інтернету для дому та бізнесу, багато хто з найбільших досягнень Інтернет-технологій були вперше розміщені на Usenet. Тім Бернерс-Лі оголосив про запуск всесвітньої павутини в 1991 році. Лінус Торвальдс представив проект Linux в тому ж році. А в 1993 році Марк Андрісен оприлюднив браузер Mosaic, який популяризував всесвітню павутину і дав можливість додавати зображення на веб-сторінки.

Usenet також був батьківщиною багатьох сьогоднішніх онлайн-недуг, зокрема спаму та тролів. Пізніше він став популярним місцем розповсюдження піратського та незаконного контенту, починаючи від популярних фільмів та телевізійних шоу до дитячої порнографії.

Ця стаття надасть доступну для простого населення хронологію основних подій Usenet та її ролі поряд із сучасниками, включаючи ARPANET та World Wide Web.

Пов’язані: Коротка історія Інтернету

Ця стаття передбачає, що ви маєте принаймні деякі знання поверхневого рівня про Usenet та як він працює. Якщо ви вперше чуєте про Usenet, радимо прочитати наш огляд.

UUCP та A News

Джим Елліс та Том Трускотт вперше задумали Usenet у 1979 році під час відвідування аспірантури в університеті Дюка. Він був створений для заміни програми оголошень BBS та створення зв’язку з неподалік університетом Північної Кароліни. Перша хвиля з близько 50 членів відбулася з конференції USENIX, що відбулася в Університеті Делавер у червні 1980 року, де герцог Стів Даніель представив Usenet і запросив присутніх приєднатися.

Перші повідомлення були надіслані через A News, оригінальну програму для читання та обслуговування груп новин Usenet. Новини, відомі тоді як “новини”, розширили функцію “повідомлення дня” Unix, яка дозволила системним операторам відображати повідомлення користувачам під час входу. Новини взяли це і поєднали його з UUCP (Unix-to-Unix Копія) – новий протокол, який дозволив віддалено переносити файли та повідомлення між комп’ютерами.

Новини отримали свою назву, оскільки кожне повідомлення, що розміщується, починається з літери “А” як маркера. Користувачі читають повідомлення прямо з командного рядка або під час входу в систему. Вони могли додати повідомлення для розміщення або на локальній машині, щоб інші користувачі бачили, коли вони входили в систему, або в черзі, щоб його надсилали по всій мережі кому-небудь підписалися на певну групу новин. Спочатку Usenet в основному використовувався для створення повідомлень, і повідомлення виглядали приблизно так:

A-News-msg-форматМалюнок Г. Андрука 08 січня 2005 р., Випущений за ліцензією GNU Free Documentation. – Скріншот

Через обмеження пропускної здатності модемів комутованого доступу 1980-х років, A News було розроблено стислішим, а не надійним. Читачі новин не могли відповісти через Usenet. Натомість використовувались відповіді електронної пошти. Користувачі не могли пропускати повідомлення, а публікації не передавались нитками. “Шлях”, зазначений на зображенні вище, показує маршрут, через який повідомлення пройшло, щоб прибути до місця призначення. “Шляхи вибуху” проходили дуже повільно, іноді потрібно було до тижня, щоб надсилати новини, і не рідко було повідомлення про те, щоб втратити повідомлення. Ці ранні ітерації електронних адрес пізніше були замінені символом “@”, про який ми знаємо сьогодні.

Шляхи вибуху все ще використовуються в повідомленнях Usenet сьогодні, але не для цілей маршрутизації.

До кінця свого першого року роботи Usenet представив 50 сайтів-членів з Bell Labs та університетів, таких як Reed College та University of Oklahoma.

Новини NNTP та B

Приблизно в той же час, коли вперше з’явився Usenet, ARPANET почав розширювати доступ до інших протоколів, включаючи TCP / IP, що є основою сьогоднішнього Інтернету та всесвітньої павутини. Але він також надав доступ до інших протоколів, включаючи протокол UUCP, який використовує Usenet. До 1983 року тисячі людей приєдналися до Usenet, а понад 500 хостів UUCP розповсюджували контент через мережу.

У 1983 році його наступник, B News, був застарілий. B Новини були швидшими та надійнішими, дозволяючи розміщувати до 50 статей на день, а не лише одну чи дві. Його винайшли студент Берклі Марк Хортон та учень середньої школи Метт Глікман.

До 1984 року, лише через рік, кількість хостів майже вдвічі збільшилася до 940, і понад 100 різних груп новин було створено та працює.

У 1986 році два інженери Каліфорнійського університету створили протокол NNTP. NNTP використовується спеціально для транспортування статей Usenet між серверами новин, щоб кінцеві користувачі могли читати та розміщувати новини. Це дозволило програмам для читання новин запускатись на персональних комп’ютерах, підключених до локальних мереж замість самого сервера. Сьогодні NNTP все ще використовується більшістю серверів Usenet. NNTP дозволяє поширювати статті Usenet за допомогою TCP / IP, які ARPANET також прийняв.

Велике перейменування

По мірі того, як Usenet зростала популярність, нинішня структура, за якою організовувались групи новин, не набрала масштабів. Усі групи новин були класифіковані в одну з трьох категорій: * net. ** для немодерованих дискусій, * мод. ** для модерованих дискусій, або * fa. ** для груп, що перебувають на шлюзі від ARPANET. NNTP та B News зняли деякі програмні обмеження, завдяки чому було практично реорганізовано групи новин.

Реформацією в значній мірі керувала неофіційна група адміністраторів великих сайтів, відома як основна кабала. Розпочата в 1983 році, ця група надала свої сервери новин доступними 24 години на день замість нічних операцій своїх менших колег. Usenet в цілому був децентралізованим і, таким чином, не мав офіційних лідерів, але основна кабала виступала як шановний авторитет в іначе хаотичній громаді.

У той час багато хто сумнівався в існуванні кабалу, але його вплив дозволив їй здійснити Велике Перейменування в 1987 році. Це кардинально змінило б категорії до комп. * (Комп’ютери), інше. * (Інше), новини. * (Usenet та групи новин), рек. * (Відпочинок та розваги), sci * (наука), соц. * (Соціальні) та розмови. * (Релігія, політика та інші суперечливі теми).

Нові категорії стали відомі як «Велика сімка», і вони були відкриті для всіх, крім деяких модерованих груп новин всередині них. У 1995 році, після того, як Інтернет-провайдери почали пропонувати доступ Usenet широкій публіці, і Usenet став більш популярним серед науковців,. Людство * було внесено до списку, перетворивши Велику Сімку на Велику Вісімку. Згідно з новою системою, перед тим, як створити будь-яку групу новин, від творця потрібно було подати запит на обговорення (RFD) у групу новин news.announce.newsgroups. Потім це було розглянуто в групі новин news.groups.proposals. Нарешті, Правління Big 8 (B8M8) схвалило цю пропозицію.

Не всі старі ієрархії були скасовані; багато таких, як ієрархія, орієнтована на освіту .k12 *, залишилися на місці.

Деякі міркували, що перейменування відбулося для заспокоєння європейських мереж, які відмовилися платити за розміщення новинних груп з великим обсягом, але з низьким вмістом, обговорюючи суперечливі теми, такі як релігія та расизм. Ці групи новин були згруповані під .talk *. Це спростило мережам виключити небажані групи новин зі своїх серверів Usenet. Це було не дуже добре з багатьма відвертими користувачами Usenet, які вважали, що Велике Перейменування обмежить їхню свободу вираження поглядів. Багато тем досі були поза межами, включаючи групи новин про рекреаційне вживання наркотиків та секс.

Незабаром після того, як Велика Сімка стала новим статусом, була створена ще одна популярна ієрархія: .alt * (альтернатива). Хоча він ніколи не був частиною Великої вісімки, .alt * став місцем для менш академічних та більш екстремальних дискусій, до яких, можливо, не потерпають провайдери в .talk *. Це було вільно від обмежень і централізованого контролю формальних ієрархій у Великій Вісімці. Будь-хто міг створити іншу групу новин. Один популярний FAQ на цю тему пожартував, що «alt» означає анархістів, лунатиків та терористів. Сьогодні це, мабуть, найвідоміша ієрархія для більшості користувачів Usenet, багато в чому завдяки розділам alt.binaries та alt.sex. Детальніше про них пізніше.

Термін “alt right”, що використовується для опису облямових груп із консервативними ідеологіями, не походить від Usenet. Прийняття цієї основної фрази, швидше за все, було прискорено, хоча завдяки її знайомості серед ветеранів Usenet, які розглядають це як натяк на теоретиків змови та груп ненависті, які зібралися на Usenet задовго до того, як 4Chan коли-небудь був задуманий.

C News та InterNetNews

У 1987 році співробітники університету Торонто створили пакет серверів C News. Вони повністю переписали B News, щоб зробити це швидше і менш глючно. C News продовжували використовуватись до середини 1990-х.

У 1991 році C News замінено InterNetNews, ще одним пакетом серверів новин, який повністю інтегрував функціональність NNTP. Зараз INN – це найбільш розповсюджений серверний пакет і все ще активно підтримується.

Провайдери приєднуються

До 1990-х років Usenet був областю коледжів, університетів та лабораторій з наукових досліджень. Щорічно у вересні магістранти отримують свій перший смак, в результаті чого щорічна хвиля нових користувачів Usenet. Вони або навчаться любити Usenet, або ненавидять його, і цифри з часом зменшаться протягом решти 11 місяців року.

Тоді у вересні 1993 року America Online (AOL) став першим великим постачальником Інтернет-послуг, який запропонував Usenet доступ своїм користувачам. Usenet став частиною більшої маркетингової кампанії AOL з призову нових абонентів. Цього разу цифри не скорочувалися, а Usenet став значно популярнішим. Приплив став відомий у спільноті Usenet як “Вічний вересень”. Групи новин виникли аналогічно сьогоднішнім підредактирам для кожної групи людей, які мають злісність, достатньо кмітливих та терплячих, щоб навчитися Usenet.

До середини 90-х розміщення серверів Usenet стало нормою для американських провайдерів, або вони, принаймні, пропонують абонентам обліковий запис у стороннього постачальника. Кожен хост синхронізував свій вміст з усіма іншими, створюючи єдину надлишкову мережу.

Usenet досі майже повністю використовувався для текстової взаємодії. Групи новин були попередниками сьогоднішніх форумів BBS (читайте: reddit), блогів, RSS-каналів та інформаційних бюлетенів.

Секс та двійкові матеріали

Ієрархія .alt * породила широкий спектр груп новин, включаючи групи, присвячені конкретним знаменитостям та іншим аспектам поп-культури. Але зростання двох розділів, зокрема, в середині 1990-х, свідчив про зміну парадигми, яка принципово змінила Usenet назавжди, на краще чи гірше.

“Двійковий” файл відноситься до будь-якого нетекстового файлу. У контексті Usenet, двійкові зазвичай стосуються аудіовізуальних засобів масової інформації, включаючи фільми, телевізійні шоу, відеоігри, програмне забезпечення та музику. Оскільки Інтернет-провайдери, такі як AOL, що тепер розміщує файли Usenet, можливість мережі передавати велику кількість даних стала здійсненною. Це в поєднанні з раннім розповсюдженням домашніх широкосмугових мереж та домашніх комп’ютерів, підключених до Інтернету, призвело до перетворення Usenet з агрегатора новин та обговорень у мережу обміну файлами.

Пізніше Alt.sex та alt.binaries стали двома найпопулярнішими розділами Usenet. До жовтня 1993 року 8 відсотків усіх користувачів Usenet – 3,3 мільйона людей – читали новини з alt.sex. У новинних групах розміщені фотографії, починаючи від натур в стилі Playboy, до більш нішевих фетишів і менш соціально прийнятних тем, включаючи скотості та ґвалтування.

Нові програми дозволяють кодувати бінарні файли сумісним із Usenet способом, що робить більш практичним розподіл бінарних файлів. Файли на Usenet часто обмежують кількість символів, дозволених у публікації. Щоб подолати це обмеження, нові програми розділили двійкові файли на кілька менших файлів, які згодом повторно збираються новинкою. У 2001 році було введено кодування файлів yEnc, що зменшило передачу даних на 30 відсотків. Сьогоднішні користувачі Usenet, без сумніву, розпізнають кодування, яке зараз є звичайним явищем для бінарних файлів.

Alt.binaries поширював широкий спектр іншого вмісту, але був особливо відомий піратськими, захищеними авторським правом матеріалами, такими як фільми, телешоу, програмне забезпечення та музика. Незважаючи на те, що пропускна здатність та серверний простір швидко зростали, хости Usenet намагалися не відставати від великого обсягу завантажуваних та завантажених даних із своїх серверів. Таким чином, були введені бінарні обмеження збереження, які видаляли б файли після досягнення певного віку, щоб звільнити місце для нових файлів.

За роки до винайдення BitTorrent, Usenet перейшов з платформи для обговорення на децентралізовану вогнище піратства та порно.

Спад

До середини-кінця 1990-х років Usenet досяг переломної точки, за якою багато хто з найзапекліших користувачів погодився, що почав тривалий спад. Ті, хто пам’ятає це, наводять кілька різних причин, але, мабуть, це поєднання факторів призвело колись зростаючу технологію до відносної незрозумілості.

Зростання активних користувачів досяг свого піку і почав скорочуватися, але витрати на роботу мережі продовжували зростати через приплив великих бінарних файлів, багато з яких були або піратськими ЗМІ, або порнографією. Коли провайдери Інтернет-послуг зрозуміли, що їхні абоненти можуть обійтися без Usenet, вони почали скорочувати бінарні терміни зберігання і, зрештою, користуватися Usenet взагалі. Відмова від Usenet стала вигідною для провайдерів, які не хотіли нести відповідальність за незаконний вміст на своїх серверах, але хотіли заощадити гроші.

Ще одна популярна теорія полягає в тому, що Usenet просто програв світовій павутині. Деякий час вони змагалися за стандартами. Браузери Mosaic та Netscape пропонували мирянам набагато простіший та графічно приємний носій для доступу до вмісту в Інтернеті. Usenet вперто стояв за своїм текстовим інтерфейсом, не маючи такого графічного інтерфейсу, який би колись утримувався серед більшої спільноти. Як виявляється, командні рядки не для всіх.

Usenet та NNTP не мають механізму аутентифікації ідентичності. Це надзвичайно важко усувало спам, фішинг, зловмисне програмне забезпечення, підроблені заголовки та загальні зловживання.

На початку 2000-х нерегульована мережа Usenet почала залучати розповсюджувачів дитячої порнографії. Постачальники працювали з правоохоронними органами і дозволяли користувачам позначати такий вміст, але це було занадто мало, занадто пізно, щоб уже хиткий публічний образ Usenet. AOL, перший провайдер, який ввів Usenet в основну складку, перестав пропонувати доступ у 2005 році.

У 2008 році штат Нью-Йорк відкрив розслідування щодо дитячих порнографів на Usenet. Тоді мер міста Нью-Йорка Ендрю Куомо об’єднався з Verizon Communications, Time Warner Cable та Sprint, щоб розпочати громадську кампанію з припинення джерел дитячої порнографії. Їх рішенням було обмеження доступу до всієї ієрархії .alt *, яка зручно включала розділ alt.binaries, що замикає ресурси. Десятки мільйонів користувачів Інтернету одним махом втратили доступ до Usenet, і за ними пішло багато інших Інтернет-провайдерів. Як тільки Usenet став асоціюватися з дитячим порно, ніхто не торкнеться його 10-футовим стовпом.

У 2010 році Родина Університету Дьюка – Usenet – вийшла з експлуатації сервер Usenet, посилаючись на високі витрати та низьке використання.

Незалежні служби новин

По мірі зростання популярності alt.binaries незалежні служби новин почали з’являтися, щоб задовольнити попит користувачів. Вони пропонують і надалі пропонують високу якість обслуговування, швидке завантаження та набагато довші терміни зберігання, ніж ті, які пропонують Інтернет-провайдери. До них належать преміальні постачальники Usenet, які працюють і сьогодні, в тому числі EasyNews та Giganews серед інших.

Коли провайдери та університети почали стрибати, ці послуги зростали, щоб заповнити прогалину. На відміну від традиційних хостів, які пропонували Usenet доступ у рамках більшого пакету, незалежні постачальники Usenet зосереджувались виключно на Usenet. Хоча вони надають користувачам доступ до всієї мережі, вони зазвичай використовуються для завантаження файлів з alt.binaries та інших розділів обміну файлами ієрархії alt..

До середини 2000-х років незалежні постачальники Usenet були найпопулярнішим засобом доступу до Usenet. Але це був виграш за замовчуванням; Інтернет-провайдери та університети більше нічого не хотіли.

Постачальники Premium Usenet продовжували вдосконалювати свою гру за допомогою клієнтів-читачів новин, приватного зашифрованого доступу та постійно зростаючих термінів зберігання.

Usenet сьогодні

Usenet досі живий і активний, але це лише тінь його колишньої слави. Кілька активних дискусійних груп все ще сильні, але переважна більшість підписників Usenet використовують його для завантаження бінарних файлів. Більшість серверів Usenet розташовані у США.

Сервери Usenet також досить поширені в країнах, які не дотримуються Закону про захист авторських прав у цифрове тисячоліття. Це означає, що їм не потрібно видаляти файли за запитом власника авторських прав. Хоча такі країни, як Нідерланди та Німеччина, мають свої версії цих законів, постачальники Usenet там не мають автоматизованих механізмів зняття DMCA, і запити рідше.

Середній щоденний об’єм даних, переданих на Usenet, фактично більший, ніж будь-коли, за даними постачальника послуг Altopia. Однак у Usenet немає більше користувачів або активних груп новин. Збільшення складається з все більших та більших розмірів бінарних файлів, які завантажуються та завантажуються, а також величезна кількість автоматизованого спаму.

Піратський вміст з alt.binaries та порнографія з alt.sex залишаються найпопулярнішими ієрархіями. Дитяча порнографія все ще є проблемою, з якою бореться Usenet.

Архів небінарних публікацій Usenet до 1981 року доступний у групах Google. Deja News почала архівувати пости Usenet в 1995 році, створивши величезну базу даних, яку можна шукати. Google придбав базу даних у 2001 році, потім додав до 1995 р. Публікації, які були пожертвовані кількома університетами та компаніями. Google продовжує архівувати публікації Usenet та надавати їм спільний шлюз, проте деякі з них, як іронічно, критикують Групи Google за погану функціональність пошуку..

Звіти Altopia станом на січень 2017 року користувачі Usenet публікують 64,55 мільйона разів на день, загалом 27,8 ТБ щоденного обсягу, але незрозуміло, наскільки це спам. Загальна кількість груп новин наразі становить близько 120 000, але лише 20 000 вважаються активними.

Незважаючи на довгу спіраль вниз, Usenet живе далі. І оскільки всесвітня павутина стає все більш фрагментарною та централізованою з боку великих корпорацій, деякі все ще бачать в Usenet потенціал перевтілення у децентралізований, безкоштовний та відкритий Інтернет, який виробляють користувачі, для користувачів.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map