Konieczność podróżowania za granicę

Podróżowanie za granicę to świetny sposób, aby zobaczyć nowe zabytki, spróbować nowych rzeczy i poznać różne kultury. Oto kilka potrzebnych rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą podczas eksploracji świata!

Dokumenty podróżne

Bez względu na to, do którego kraju podróżujesz, będziesz potrzebować dokumentów tożsamości i innych dokumentów podczas podróży, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i wygody. Nie wychodź z domu bez nich!

Identyfikacja

Niezależnie od tego, czy przechodzisz odprawę celną na lotnisku, czy po prostu przekraczasz granice samochodem, powinieneś mieć aktualny paszport i wizę lub inny dokument tożsamości, taki jak akt urodzenia lub prawo jazdy. Niektóre kraje wymagają noszenia ich przez cały czas, aby w przypadku zatrzymania lub przesłuchania można było udowodnić, kim jesteś i gdzie jesteś obywatelem.

Inne dokumenty, które powinieneś przynieść to:

 • Bilety lotnicze i inne środki transportu
 • Mapy obszarów, które będziesz odwiedzać
 • Przewodniki informacyjne

Niezbędne rzeczy na co dzień

Dla wygody podróżowania rozsądnie jest spakować lekko, ale także przygotować się na nowe możliwości. Pomyśl o potencjalnych działaniach, w których możesz uczestniczyć podczas podróży i odpowiednio się spakuj.

Odzież

Jeśli wiesz, że będziesz uczestniczyć w fantazyjnej kolacji lub w tańcu, przynieś jeden strój, który pasuje do bardziej formalnych warunków. Podobnie, jeśli wybierasz się na piesze wędrówki lub inne intensywne zajęcia, weź ze sobą odpowiednią odzież i obuwie.

Aby zachować lekkość torby, weź ze sobą tylko jeden strój na nieregularną okazję i kilka paczek detergentów do jednorazowego użytku, a także wypierz ubrania w razie potrzeby w hotelu. Na stroje dzienne lub na co dzień weź ze sobą o połowę mniej strojów niż dni, w których będziesz. Na przykład, jeśli wybierasz się na ośmiodniową wycieczkę, weź ze sobą cztery swobodne stroje, których przedmioty można wymieniać. Przekonasz się, że twój wybór jest szerszy niż myślisz!

Wskazówki dla prawie wszędzie:

 • Weź ze sobą wystarczającą liczbę skarpet i bielizny na każdy dzień (lub dodatkowe, na wypadek, gdybyś wpadł w ulewę lub poczuł potrzebę skakania do basenu w ubraniu).
 • Lekka kurtka przyda się wszędzie, gdziekolwiek jesteś.

Artykuły toaletowe i leki

Hotele zwykle zapewniają podróżne butelki mydła, szamponu, odżywki, a nawet balsamu do ciała i zastępują je w razie potrzeby przy każdej wizycie w domu. Trzymaj torbę lekką i zabierz ze sobą tylko specjalne lub specjalne przybory toaletowe, a także inne niezbędne produkty, takie jak mała szczotka do włosów, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, dezodorant i inne przedmioty osobiste (panie, nie zapomnij o makijażu!).

Trzymaj leki szczelnie zamknięte w plastikowej torbie i upewnij się, że są wyraźnie oznakowane. Jeśli używasz niektórych leków na receptę, możesz mieć przy sobie kopię recepty na wypadek zatrzymania się na lotnisku.

Produkty specyficzne dla klimatu

Jeśli odwiedzasz Irlandię w marcu, na pewno nie zabrałbyś sandałów i sukienek. Sprawdź pogodę w miejscu docelowym i zabierz odpowiednie ubrania, abyś nie drżał (ani nie pocił się), podczas gdy wszyscy inni czują się komfortowo.

Niektóre sugestie obejmują:

 • Krem do opalania
 • Spray na owady
 • Kapelusz przeciwsłoneczny lub przeciwdeszczowy
 • Płaszcz przeciwdeszczowy
 • buty
 • Stroje kąpielowe

Technologia

Bez względu na to, czy używasz komputera, tabletu lub telefonu do surfowania po Internecie, wykonywania połączeń lub wysyłania e-maili, potrzebujesz szybkiego, bezpiecznego i prywatnego połączenia.

Roaming telefonu komórkowego

Możesz zadzwonić do domu, aby sprawdzić dzieci, napisać miłych mieszkańców, aby się z nimi spotkać, lub skontaktować się z towarzyszami podróży, jeśli się rozdzielisz – ale nie powinieneś borykać się z ogromnym rachunkiem. Zabranie telefonu komórkowego w podróż międzynarodową nie musi oznaczać horroru z rachunkami za 3000 $, którego wszyscy się obawiamy. Porozmawiaj ze swoją siecią bezprzewodową, aby sprawdzić, czy oferuje ona roaming międzynarodowy w Twoim abonamencie i kraju, w którym będziesz odwiedzać.

Podróżuj VPN

Aby przejść do trybu online na laptopie, tablecie lub innym urządzeniu, potrzebujesz VPN. Wirtualne sieci prywatne są pomocne, szczególnie podczas podróży, ponieważ umożliwiają:

 • Omiń zapory ogniowe i cenzurę ustanowione przez rządy
 • Przeglądaj anonimowo za pomocą zaszyfrowanego adresu IP
 • Zapobiegaj śledzeniu witryn przez Internet lub instalowaniu plików cookie na Twoim komputerze
 • Chroń wszystkie wysłane i otrzymane informacje przed wścibskimi oczami
 • Połącz się ze zdalnym centrum danych (na przykład Twoja firma)

Choć nowe lokalizacje są ekscytujące, mogą być również niebezpieczne. Przebywanie w nieznanym miejscu i korzystanie z nieznanej i niezabezpieczonej sieci do przeglądania może narazić Twoją tożsamość i inne informacje. Chroń siebie i wszystkie swoje urządzenia, inwestując w VPN do podróży.

Te wskazówki pomogą Ci być przygotowanym, wygodnym i gotowym na wszystko podczas podróży po świecie!

Kliknij tutaj, aby wrócić do przewodników po prywatności ExpressVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me