Jak trwale usunąć swoje konto Pokémon Go

Przesuń się, Candy Crush: Pokémon Go jest oficjalnie królem gier mobilnych. Przy ponad 20 milionach użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych nie brakuje trenerów Pokémon, aby złapać ich wszystkich.

Ale dla tych, którzy martwią się, że Pokémon Go naruszy ich prywatność w Internecie, ten przewodnik pokaże jak usunąć swój profil Pokémon Go.

Uwaga: Po usunięciu profilu stracisz wszystkie dane gry powiązane z kontem gry. Żądania usunięcia profilu są nieodwracalne, więc pomyśl dwa razy, zanim przejdziesz dalej!

Skocz do…

Pokémon Go i twoja prywatność
Jak usunąć swój profil Pokémon Go
Zrób więcej, aby chronić swoją prywatność w Internecie

Pokémon Go i twoja prywatność

Zanim złapiesz ich wszystkich, powinieneś dowiedzieć się o rodzajach informacji, które Pokémon Go zbiera od ciebie. Obejmują one:

  • Podstawowe informacje o koncie: Twoje imię i nazwisko, urodziny oraz adres e-mail Pokémon Trainer Club, adres e-mail Google lub adres e-mail na Facebooku. Jeśli tworzysz konto dla dziecka, Pokémon GO zbierze powyższe informacje również dla tego dziecka.
  • Informacje o użyciu: Pliki cookie i podobne technologie mogą być używane do identyfikacji użytkownika i monitorowania sposobu korzystania z Pokémon GO. Oprócz Niantic (twórcy Pokémon GO) osoby trzecie współpracujące z Niantic mogą również umieszczać pliki cookie na twoim urządzeniu.
  • Informacje o urządzeniu: Niantic może używać „identyfikatorów urządzeń”, aby dowiedzieć się o typie urządzenia i ustawieniach urządzenia używanych do uzyskania dostępu do gry.
  • Informacje lokalne: podczas gry w Pokémon GO twoja nazwa użytkownika i dane dotyczące fizycznej lokalizacji będą gromadzone i przechowywane.

W jaki sposób Pokémon GO wykorzystuje moje informacje?

Po zebraniu informacji Niantic może je zachować i udostępnić następującym stronom:

  • Firma Pokémon: wszelkie informacje, które udostępniasz podczas rejestracji / gry w Pokémon GO, mogą być przekazywane do TPC. Niantic nie ponosi odpowiedzialności za to, co TPC robi z twoimi danymi.
  • Osoby trzecie: Niantic współpracuje z zewnętrznymi dostawcami usług, aby zapewnić Ci Pokémon GO. Wszelkie informacje udostępniane podczas gry mogą być przekazywane tym firmom w celach badawczych i analitycznych.
  • Inne firmy: w przypadku, gdy Niantic zaangażuje się w transakcje biznesowe i / lub zostanie przejęty przez inną firmę, Twoje dane mogą zostać ujawnione lub przekazane w ramach transakcji.
  • Władze prawne: Niantic może ujawnić informacje, które zbiera od ciebie, gdy jest to prawnie wymagane do celów dochodzeniowych.

Czy mogę zrezygnować z udostępniania informacji w Pokémon GO?

Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji Pokémon GO, musisz wyrazić zgodę na udostępnienie wyżej wymienionych informacji.

Możesz jednak złożyć wniosek o zmianę / usunięcie informacji lub zrezygnować z udostępniania informacji o sobie lub swoim upoważnionym dziecku, wysyłając wiadomość e-mail na [email protected]

Czy gra Pokémon GO jest bezpieczna??

Pokémon GO jest świetną zabawą i jest w porządku, jeśli użytkownicy zachowują czujność. Nawet wtedy użytkownicy muszą być świadomi ogromnej ilości informacji gromadzonych podczas gry.

Na przykład zdarzały się przypadki napadania graczy przez złodziei udających rzadkie Pokemony. Zagrożenia fizyczne są zawsze możliwe podczas gry, która gromadzi i udostępnia informacje o Twojej lokalizacji.

Mając to na uwadze, unikaj grania w pojedynkę, zawsze męcz się otoczeniem i rozważ użycie pseudonimowych informacji na koncie gry. Nie porzucaj zdrowego rozsądku … nawet jeśli przed tobą jest Charizard!

Jak usunąć swój profil Pokémon Go

Krok 1: Uzyskaj dostęp do formularza żądania usunięcia profilu Pokémon Go na oficjalnej stronie pomocy technicznej Pokémon Go.

Krok 2: Wypełnij wszystkie pytania i zaznacz wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką (*). Są to obowiązkowe pytania dotyczące danych konta.

wypełnij formularz usuwania profilu

Krok 3: Jeśli usuwasz konto osoby, która nie ukończyła 13 lat, zaznacz pole poniżej Wybierz, jeśli wysyłasz tę prośbę w imieniu dziecka, które nie ukończyło 13 lat.

zaznacz to pole wieku dla osób poniżej 13 roku życia

Krok 4: Przed przesłaniem formularza zaznacz pole poniżej Sprawdź, czy jesteś człowiekiem. Nie pozwól, aby Pokémon usunął Twoje konto za Ciebie!

kliknij pole, aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem

Krok 5: Trafienie Zatwierdź. Twoja prośba o usunięcie profilu zostanie złożona i sprawdzona.

Zrób więcej, aby chronić swoją prywatność w Internecie

Teraz, gdy nie korzystasz już z Pokémon Go, co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić swoją prywatność w Internecie? Oto kilka kroków, które możesz podjąć.

  1. Użyj ExpressVPN. Podczas „wstrzymywania” Google Web & Historia aplikacji uniemożliwia Google gromadzenie danych o tobie, nie uniemożliwia twojemu dostawcy usług internetowych śledzenia twoich działań online i potencjalnego udostępniania ich korporacjom i rządom. Aby ukryć swoją aktywność online przed usługodawcą internetowym, użyj VPN, takiego jak ExpressVPN.
  2. Użyj przeglądarki Tor. Tor ukrywa twoją lokalizację i działania online przed osobami nadzorującymi sieć lub analizującymi ruch, więc twoja aktywność internetowa jest trudna do odnalezienia. To jeden z najlepszych zakładów na zachowanie anonimowości w Internecie. Aby zmaksymalizować skuteczność Tora, przeczytaj poniższe wskazówki: Chcesz, aby Tor naprawdę działał?

Bezpieczne przeglądanie, wszyscy!

Chcesz więcej pomocy w uporządkowaniu swojego życia w Internecie? Sprawdź przewodniki ExpressVPN na:

> Usuwanie rozszerzeń Chrome

> Usuwanie Dropbox

> Usuwanie konta na Facebooku

> Usuwanie Facebook Messenger

> Usuwanie funkcji Znajdź mój iPhone, Znajdź mój iPad i Znajdź mój Mac

> Usuwanie konta Gmail

> Usuwam historię Google

> Usuwam twoje zdjęcia Google

> Usuwanie historii przeglądania dysku twardego

> Usuwanie konta na Instagramie

> Usuwanie historii przeglądarki Internet Explorer

> Usuwanie Safari

> Usuwanie konta Snapchat

> Usuwanie konta Tinder

> Usuwanie konta na Twitterze

> Usuwanie WhatsApp Messenger

> Usuwanie konta Yahoo Mail

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me