Jak ładowanie telefonu komórkowego naraża go na ryzyko

Smartfony zwykle mają wspólną wtyczkę do ładowania i ładowania danych. Zmniejsza to liczbę kabli, które musimy zabrać ze sobą, ale może być również niebezpieczne, ponieważ możemy przypadkowo podłączyć nasz telefon do komputera, któremu nie ufamy, co z kolei może próbować uzyskać dostęp do naszego urządzenia bez naszej zgody.

Znajdujemy gniazda USB w wielu miejscach, takich jak autobusy, dworce kolejowe, a nawet wtyczki ścienne. Za każdym z nich może znajdować się komputer. Samoloty pozwalają na przykład ładować urządzenia na pokładzie, ale komputer pokładowy samolotu często próbuje uzyskać dostęp do Twojego urządzenia. Jest to świetne, jeśli chcesz odtwarzać multimedia na ekranie przed sobą, ale czy naprawdę możemy ufać tym komputerom?

Aby się przed tym bronić, weź ze sobą własną ładowarkę i podłącz ją do gniazdka elektrycznego zamiast gniazdka USB. Możesz także znaleźć kabel, który przewodzi tylko prąd, ale nie ma danych. Istnieją również urządzenia zwane „prezerwatywami USB”, które zapewniają ładowanie urządzenia bez przesyłania danych.

Dalsza lektura

Dowiedz się więcej o zagrożeniach związanych z mobilnym Wi-Fi dzięki tym artykułom:

 • Jakie informacje są przekazywane za pośrednictwem sieci komórkowych
 • Ustawienia mobilne, które mają wpływ na Twoją prywatność
 • Niebezpieczeństwa wynikające z triangulacji Twojej lokalizacji, przechwytywania połączeń, SMS-ów
 • Blokowanie urządzenia
 • Jak zabezpieczyć aplikacje mobilne
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map