Dlaczego aplikacja VPN jest zwykle lepsza niż wtyczka VPN

Jeśli chcesz korzystać z Internetu prywatnie i bezpiecznie, potrzebujesz VPN. Ale przy wszystkich dostępnych typach VPNów, jak wybierać między aplikacją VPN a wtyczką VPN (lub przeglądarką VPN)?


Na pierwszy rzut oka wydaje się, że lepszym wyborem jest użycie wtyczki VPN. W końcu są prawie zawsze bezpłatne i stosunkowo łatwe w instalacji. W przypadku przeglądarek VPN VPN jest już wstępnie zainstalowany w przeglądarce internetowej. Czego nie lubić w usłudze VPN, która nie wymaga płatności, konta subskrypcyjnego i tylko kilka kliknięć, aby zainstalować?

Zanim zdecydujesz się powierzyć prywatność i bezpieczeństwo online wtyczkom i przeglądarkom VPN, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

Większość wtyczek lub przeglądarek VPN chroni tylko ruch przeglądarki

W większości przypadków zainstalowanie wtyczki VPN w przeglądarce internetowej lub korzystanie z przeglądarki VPN chroni wszystkie Twoje ruch w przeglądarce i nic więcej. Jeśli więc masz wtyczkę VPN w Chrome, cały Twój ruch w Chrome jest szyfrowany i chroniony przed wścibskimi oczami. Jeśli jednak korzystasz z programu Outlook, Skype lub innego narzędzia służącego do wymiany informacji online, ruch ten nie będzie chroniony przez wtyczkę VPN ani przeglądarkę (które i tak mogą wyciec twój adres IP).

Zasadniczo nie ma dużej różnicy technicznej między wtyczką VPN a zaszyfrowanym serwerem proxy HTTP. Chociaż podczas sprawdzania witryny „Jaki jest mój adres IP” zobaczysz zmianę adresu IP, inne aplikacje nadal będą korzystać z twojego domowego adresu IP, skutecznie de-anonimizując cię i pozostawiając ruch podatny na szpiegowanie przez dostawców usług internetowych.

Aby całkowicie zabezpieczyć cały ruch sieciowy, potrzebujesz aplikacji VPN.

Korzystanie z bezpłatnej wtyczki lub przeglądarki oznacza, że ​​prawdopodobnie płacisz za swoją prywatność

Praktycznie wszystkie wtyczki VPN i przeglądarki na rynku są bezpłatne, co powinno być powodem do ostrożności zamiast świętowania. Jest tak, ponieważ utrzymanie serwerów wymaganych do zasilania usługi VPN jest kosztowne. Jeśli więc dostawcy nie otrzymują dochodów od klientów, prawie na pewno czerpią je z innych środków.

Na przykład niektórzy dostawcy mogą zdecydować się na użycie taniej infrastruktury w celu zaoszczędzenia pieniędzy, co powoduje powolne i niestabilne połączenia. Inni mogą zdecydować o ograniczeniu aktualizacji technologii i wsparcia klienta w celu obniżenia kosztów. Co gorsza, niektórzy dostawcy mogą sprzedawać dzienniki użytkowników i adresy IP stronom trzecim, co przede wszystkim niweczy cel VPN.

Dlaczego rozszerzenie przeglądarki ExpressVPN jest inne?

Rozszerzenia ExpressVPN dla Chrome i Firefox oferują to, co najlepsze z obu światów, ponieważ w przeciwieństwie do rozszerzeń samodzielnych, współpracują one z aplikacją ExpressVPN, aby chronić całe urządzenie, a nie tylko przeglądarkę. Dostępne dla komputerów Mac, Windows i Linux rozszerzenia sfałszują również Twoją lokalizację, blokują WebRTC i obejmują HTTPS Wszędzie. Nasze opłaty abonamentowe zapewniają również, że możemy stale inwestować w aktualizację naszej technologii i konserwację naszego sprzętu. Rezultatem jest zwiększona prywatność, kompleksowe bezpieczeństwo i nieograniczona swoboda online. I za to warto zapłacić.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map