Co to jest sieć zaufanych dostawców i jak działają?

„Zaufany” to na ogół subiektywna wartość, którą przykładamy do ludzi i rzeczy, na których naszym zdaniem możemy polegać. Zaufanie opieramy na tym, co wiemy lub zakładamy, o tym, jak prawdopodobne jest, że nas zawiodą.


Dotyczy to w dużej mierze również zaufanych sieci dostawczych. Jednak termin ten definiuje również specyficzny typ sieci, który jest odrębny bezpieczne sieci dostawcze. ZA zaufany połączenia sieci dostawczej są fizycznie zabezpieczone przed zakłóceniami. Bezpieczna sieć nie jest fizycznie bezpieczna, dlatego zwykle wykorzystuje szyfrowanie do ochrony danych.

W tym poście omówiono, czym jest zaufana sieć dostarczania, jak działają i jak różni się od bezpiecznych sieci, takich jak bezpieczne sieci VPN.

Zaufane sieci dostaw są fizycznie bezpieczne

Jedną z zaufanych sieci dostawczych, z których już korzystasz, jest sieć biurowa lub domowa. Możesz mu zaufać, ponieważ masz pewność:

 •         Nikt nie zhakował routera z zewnątrz. Dzięki dziennikom zapory i bezprzewodowym systemom bezpieczeństwa wiesz, że hakerzy nie uzyskali dostępu do Twojej sieci.
 •         Firmy zewnętrzne nie umieszczały złośliwych urządzeń w sieci. Jeśli nie włamano się do twojego budynku, wiesz, że Twoja sieć nie została naruszona.
 •         Wszystkie komputery w sieci są aktualne i bezpieczne. Jeśli Ty lub Twój menedżer IT regularnie utrzymujesz swoje systemy, możesz być pewien, że wszystkie znane luki zostały usunięte.

Innymi słowy, zaufana sieć dostawcza to murowana, fizycznie bezpieczna sieć, która jest całkowicie pod twoją kontrolą. To fizyczne bezpieczeństwo definiuje je jako „zaufane”.

… Ale internet nie jest fizycznie bezpieczny

Co dzieje się, gdy dane opuszczają zaufaną sieć dostawczą i są przesyłane przez Internet?

Połączenie internetowe Twojego usługodawcy internetowego nie jest zaufaną siecią dostarczania. Korzystając z Internetu, wiesz, kiedy Twoje dane dotarły do ​​miejsca docelowego: żądana strona internetowa ładuje się lub przesłany film pojawia się na YouTube.

Ale nie wiesz: jak się tam dostały pakiety danych? Dane prawdopodobnie zostały skierowane przez wiele sieci dostarczających. Oznacza to, że inni ludzie mogli to zobaczyć i zrobić kopię.

Zaufane sieci VPN nie szyfrują danych

Jeśli chcesz utworzyć zaufaną (fizycznie bezpieczną) sieć dostawczą w wielu witrynach, korzystanie z Internetu nie jest opcją.

Aby Twoja sieć rozległa była „zaufana”, musi:

 •         Wykorzystaj prywatne, fizycznie bezpieczne połączenie sieciowe między wszystkimi stronami
 •         Połącz tylko z zaufanymi witrynami, takimi jak sieć domowa lub biurowa opisana powyżej
 •         Zarządzaj i uwierzytelniaj połączenia za pomocą VPN

Ponieważ działają w sieciach, w których podstawowa sieć dostarczania jest fizycznie bezpieczna, zaufana sieć VPN nie wykorzystuje kryptografii ani tunelowania w celu zabezpieczenia danych. Dlaczego miałbyś to robić, jeśli ufasz, że hakerzy nie mogą się w to włamać?

Różnica między „zaufanym” a „bezpiecznym”

Tymczasem bezpieczne sieci VPN nie działają w zaufanych sieciach dostawczych. Wymagają uwierzytelnienia, połączeń tunelowanych i szyfrowania, aby osoby trzecie nie widziały Twoich danych.

Zaufane sieci dostaw są fizycznie bezpieczne, ale w związku z tym mają ograniczony zakres. Bezpieczne sieci VPN zapewniają bezpieczeństwo w Internecie.

Aby powrócić do powyższej oryginalnej definicji, to, jak „zaufana” uważasz za każdą sieć, powinna zależeć od tego, co wiesz o niej – i jak prawdopodobne jest, że Cię zawiedzie.

Kliknij tutaj, aby wrócić do przewodników po prywatności ExpressVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map