Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to innowacyjna sieć płatności i nowy rodzaj pieniędzy.

Bitcoin to rodzaj cyfrowej waluty, która jest tworzona i utrzymywana elektronicznie i może być przenoszona między ludźmi bez pośrednika, jak bank. Został stworzony przez podmiot posługujący się pseudonimem Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Od tego czasu jego popularność wzrosła, a dziś za pomocą Bitcoin można płacić za prawie wszystko!


Całkowicie open source, Bitcoin jest własnością i nie jest kontrolowany przez nikogo, wszystkie jego systemy są publiczne i każdy może w nim uczestniczyć.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoin jest przesyłany bezpośrednio przez osobę przez Internet. Każda osoba ma przypisany cyfrowy portfel, w którym może przechowywać swoje Bitcoiny.

Jak powstaje Bitcoin?

Bitcoiny są generowane przez ludzi na całym świecie, którzy uruchamiają programy oparte na matematycznej formule produkującej bitcoiny. Ci ludzie są nazywani górniczy. Górnicy mają za zadanie weryfikować transakcje, za które są nagradzani nowo wygenerowanymi bitcoinami.

Czym różni się Bitcoin od tradycyjnej waluty?

Podczas gdy tradycyjna waluta jest powiązana z bankiem lub krajem, Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany. Podczas gdy tradycyjna waluta opiera się na złocie i srebrze, Bitcoin opiera się na matematyce, dzięki czemu jest formą kryptowaluty.

Podobnie jak złoto i srebro, bitcoiny są trudne do wydobycia i mają ograniczoną podaż. Tylko 21 milionów bitcoinów może zostać wyprodukowanych przez górników, po czym więcej bitcoinów przestanie być tworzone.

Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

Dla zwykłych ludzi, takich jak my, Bitcoin jest tańszy w użyciu niż wiele innych metod płatności, szczególnie jeśli chodzi o dokonywanie transakcji międzynarodowych. Eliminuje wszelkie dodatkowe opłaty związane z transakcjami kartami kredytowymi, przelewami, przekazami pieniężnymi i przetwarzaniem czeków. Kolejną dużą zaletą Bitcoin jest to, że możesz go używać do płacenia za towary i usługi bez podawania swojego imienia i nazwiska lub adresu, dzięki czemu możesz zachować swoją prywatność.

Jak zdobyć bitcoiny?

Najpierw musisz utworzyć portfel bitcoin. Po otrzymaniu portfela bitcoin otrzymasz adres bitcoin, którego będziesz używać do otrzymywania płatności. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie Bitcoin.

Od innych osób – Możesz otrzymywać bitcoiny od innych osób w zamian za towary i usługi. Lub twój przyjaciel może wysłać ci bitcoiny w zamian za nic, jeśli na przykład są to twoje urodziny.

Poprzez wymianę waluty – Możesz kupić bitcoiny za pomocą portfela bitcoinów w lokalnej walucie. Możesz także kupić bitcoiny poza portfelem bitcoin, korzystając z tej witryny, aby znaleźć alternatywne strony wymiany walut.

Stając się górnikiem – Jeśli masz ambicję, możesz samodzielnie wydobywać bitcoiny, korzystając z tego przewodnika na początek.

W bankomacie Bitcoin – Możesz także kupować bitcoiny w bankomatach Bitcoin. Pierwszy bankomat Bitcoin został otwarty w październiku 2013 r. W kawiarni Waves w Vancouver w Kanadzie. Od tego czasu pojawiło się więcej bankomatów Bitcoin na całym świecie!

Jak popularna jest Bitcoin?

Bitcoin z pewnością zyskuje na popularności. Chociaż początkowo decentralizacja uczyniła z niego metodę płatności za zakup nielegalnych towarów i usług (myślę o narkotykach i hitmenach …), bardziej rozwinięte firmy pozwalają teraz swoim użytkownikom i klientom na płacenie za pomocą Bitcoin.

(Psst! ExpressVPN akceptuje Bitcoiny od czerwca 2014!)

Wiele osób gromadzi bitcoiny jako inwestycję. Jednak podobnie jak w przypadku większości innych inwestycji, czy jego wartość wzrośnie, czy spadnie, okaże się…

Co sprawia, że ​​bitcoin kryptowaluty?

Zgodnie z ofertami na coinmarketcap.com, istnieje obecnie sześć głównych kryptowalut, które twierdzą, że są Bitcoinami, a kolejne są w przygotowaniu.

Oprócz Bitcoin Cash (który przy kapitalizacji rynkowej przekraczającej 20 miliardów USD jest prawdopodobnie największym konkurentem Bitcoin), Bitcoin Gold, Diamond, Private i Dark w jakiś sposób próbują nałożyć na poplamioną, ale jasną markę Bitcoin.

Określenie, co czyni Bitcoin, a nawet co definiuje pieniądze, jest trudne. Chociaż Bitcoin można opisać jako gotówkę elektroniczną peer-to-peer (z naciskiem na peer-to-peer lub gotówkę), ta definicja ma również zastosowanie do szerokiej gamy kryptowalut, z których niektóre są względnie niezwiązane z Bitcoin.

Przyglądając się bliżej, łatwo jest zdefiniować pożądane cechy Bitcoin, takie jak niskie opłaty, krótkie czasy rozliczeń lub mechanizm sprawdzania poprawności działania wykorzystywany do sprawdzania i generowania Bitcoin. Ale jednocześnie nie definiują one cech – nie każda kryptowaluta z niskimi opłatami, 10-minutowym czasem blokowania i algorytmem wydobywania opartym na SHA-256 jest automatycznie Bitcoin.

Jak możemy stwierdzić, który jest prawdziwym bitcoinem?

Jedną rzeczą, z którą wszyscy się zgadzamy, jest to, że Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin. Nakamoto wybił blok Genesis, co oznacza, że ​​każda definicja, którą chcemy wymyślić, prawdopodobnie musi zawierać odniesienie do tego bloku.

Początki w Księdze Rodzaju nie ułatwiają jednak definicji, ponieważ wiele łańcuchów może zrootować się z powrotem do tego pojedynczego bloku. Charakterystyka „najdłuższego” lub „najbardziej pracującego” łańcucha (praca łańcucha jest równa liczbie skrótów potrzebnych do odtworzenia łańcucha o tej samej liczbie bloków i tych samych stopniach trudności) może również nie być bardzo przydatna, ponieważ pozwoliłoby górnikom jednostronnie zdefiniować, czym jest Bitcoin jednostronnie.

Bardziej poprawna definicja obejmowałaby „prawidłowy większość łańcucha pracy”, ale jakie reguły są prawidłowe, a które nie? Z pewnością zasady mogą ulec zmianie w przyszłości, ale pod jakimi warunkami „zmodernizowany” Bitcoin byłby „prawdziwym” Bitcoinem? Nie można znaleźć definicji, która działa nie tylko z mocą wsteczną, ale także proaktywnie.

W rzeczywistości jedyna definicja, którą możemy wymyślić, która odpowiednio definiuje Bitcoin, jest bardzo niezadowalająca, ale ściśle pasuje do tego, jak ludzie widzą i używają pieniędzy w ogóle:

Bitcoin jest tym, co myśli każdy w twoim otoczeniu.

Bitcoin to…

Wszystko, a przynajmniej kryptowaluta, teoretycznie można uznać za Bitcoin. W ten sam sposób wiele rzeczy może zarobić na przydatne pieniądze – to, co akceptujemy jako pieniądze, zależy głównie od tego, co wszyscy uważają za pieniądze.

Dobrym przykładem tego jest Testnet, identyczny klon kodu Bitcoin i wdrożony jako osobna kryptowaluta. Oszałamiający szczegół dotyczący Testnetu polega na tym, że jest on całkowicie bezwartościowy. Bezwartościowa kryptowaluta jest używana przez programistów do testowania swoich produktów bez ryzyka utraty pieniędzy i wydobywana przez wolontariuszy, którzy rozdają ją za darmo.

Podobnie, to, czy posiadasz klucze do Bitcoin, czy jednego z jego oszustów, zależy głównie od tego, co ludzie wokół ciebie uważają za Bitcoin. Już używając terminów takich jak „prawdziwy Bitcoin” lub „oryginalna wersja Bitcoin”, subtelnie, ale co ważne, sygnalizujesz, że możesz odnosić się do czegoś innego.

Dowiedz się wszystkiego o Bitcoin

Chcesz wiedzieć wszystko na temat Bitcoin? Sprawdź obszerny przewodnik ExpressVPN dla Bitcoin!

Kliknij tutaj, aby wrócić do przewodników po prywatności ExpressVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map