10 Shërbimet më të mira të VPN: Të Besuar, të Sigurt dhe të Shpejtë (Përditësimi i 2020)


Gjetja e VPN më e mirë për t’ju mbajtur të sigurt në internet ndjehet e pamundur. Ka qindra VPN atje, dhe secila pretendon se është më e mira.

Në vpnMentor, deri tani kemi testuar më shumë se 300 VPN për shpejtësinë, sigurinë, mbështetjen dhe veçoritë. Ne kemi analizuar rafte të të dhënave dhe kemi anashkaluar rishikimet e njëanshme. Përkundrazi, ne i testuam vetë testet tona për t’ju sjellë një listë të 10 shërbimeve më të mira.

Ne madje bëmë disa thirrje në Google dhe PayPal për të hetuar thashethemet që rrethojnë disa VPN. Ne gjithashtu kemi fshirë disa VPN me hije: ndërsa ata nuk ishin kapur akoma duke ndarë të dhënat e përdoruesit, ne jemi të shqetësuar se së shpejti, ata do ta bëjnë.

E gjetëm se ndërsa disa VPN të vogla u mungojnë buxhetet e marketingut nga disa prej markave më të mëdha, ata ishin në gjendje të tejkalojnë disa nga djemtë e mëdhenj.

Nga ana tjetër, kemi zbuluar se disa nga më shumë VPN-të e njohura në të vërtetë janë mjaft të pavlefshmedhe madje edhe e rrezikshme – kur të vihet në provë rigoroze.

Sinqerisht mund të themi se pas këtij procesi të testimit, ne jemi të sigurt se 10 VPN-të tona më të mira do t’ju mbajnë të sigurta, do të mbrojnë të dhënat tuaja dhe do t’ju japin shpejtësi të shpejtë rrufeje.

Nëse doni të dini se si i testuam dhe renditëm këto VPN, klikoni këtu.

Me kohë të shkurtër? Këtu është një përmbledhje e VPN-ve më të mira:

  1. NordVPN – # 1 VPN në vitin 2020
  2. ExpressVPN – # 1 për shpejtësi
  3. Cyberghost – VPN më e mirë për fillestarët
  4. Surfshark – VPN më e mirë për familjet ose bizneset e vogla
  5. PrivateVPN – Buxheti më i mirë VPN Plus 5 VPN më të shkëlqyera që nuk duhet t’i humbisni!
 • Tabela e Krahasimit të Karakteristikave VPN
 • Si u renditëm & Krahasuar këto VPN

Këtu janë ofruesit më të mirë të VPN të vitit 2020 – Rishikuar & krahasuar

1. NordVPN

Renditur si # 1 VPN në vitin 2020

 • Profili i përkushtuar përrua: Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Android TV, Chrome, Firefox
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

NordVPN është rekomandimi ynë # 1 VPN. Ajo siguron një vlerë të jashtëzakonshme gjithëpërfshirëse, me karakteristika dhe performancë të shkëlqyeshme me një çmim që disa mund t’i mposhtin.

Kriptimi dhe mbështetja AES-256 për protokollet OpenVPN dhe IKEv2 / IPSec mbajnë trafikun tuaj të sigurt dhe të fshehur. Meqenëse është e regjistruar në Panama, NordVPN është gjithashtu shumë larg Mbikëqyrja e katërmbëdhjetë syve dhe ligje shqetësuese për ruajtjen e të dhënave. Kjo e lejon atë të mbledhë shkrimet zero të ndjeshme të përdoruesit – lajm i shkëlqyeshëm për intimitetin.

Rrjeti masiv NordVPN ka mbi 5.400 servera në 60+ vende, me shtesa të rregullta të reja. Ajo ofron servera specialiteti për P2P, enkriptim të dyfishtë, IP të dedikuar dhe Qepë mbi VPN për përdoruesit e Tor.

Rrjedha e sigurt dhe përrua janë detyra me një klikim me NordVPN. Falë cilësimeve të pronarit SmartPlay DNS, klienti NordVPN siguron automatikisht qasje të besueshme dhe shpejtësi të shpejtë kur hapni Netflix dhe shërbime të tjera streaming.

Suite CyberSec është një tjetër veçori unike NordVPN. Ajo siguron adblocking dhe mbrojtje ekstra malware. i përparuar cilësimet e bllokimit siguroni që VPN të funksionojë në vendet me censurë të rëndë siç është Kina. Plus, nuk duhet të shqetësoheni për rrjedhjet e VPN siç ofron NordVPN dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes dhe cilësimet e personalizuara të DNS për t’i parandaluar.

Nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë, mund të mbështeteni në 24/7 Mbështetje e klientit në chat live për t’ju ndihmuar. Për më tepër, NordVPN ka një bazë e madhe e njohurive plot me informacione të dobishme për konfigurimin dhe serverat.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju dëshironi të paguani me PayPal.

Në fund të fundit? Ne mendojmë NordVPN është VPN përfundimtar me shumë qëllime, por ne ishim të zhgënjyer që nuk mund të paguani me PayPal. Ju mund të provoni aplikacionet e tij intuitive dhe veçoritë e shkëlqyera në gjashtë pajisje me një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Kokat lart – NordVPN po kryen disa marrëveshje të shkëlqyera! Merrni deri në 70% zbritje në planin tuaj NordVPN me këto kuponë mbresëlënës.

Provoni tani NordVPN!

Për më shumë informacion, lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

2. ExpressVPN

Renditur si # 2 në përgjithësi, por # 1 për shpejtësi

shprehin imazhin e shitësit

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo (por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P)
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC-së, DAZN, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Chrome, Firefox, Safari, PlayStation, Xbox, Apple TV, Nintendo Switch, Amazon Fire TV, Samsung Smart TV, Roku, Chromecast, Nvidia Shield
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Ne testuam dhjetëra VPN në vende të shumta për shpejtësi, dhe ExpressVPN doli në krye.

ExpressVPN ka 3,000+ serverë me shpejtësi të lartë në 160 vende globale. Alsoshtë gjithashtu VPN më e shpejtë që kemi testuar, duke e bërë atë ideal për transmetim dhe përrua.

tipar tunelizimi i ndarë ju lejon të përshtatni ExpressVPN për nevojat tuaja duke zgjedhur cilat aplikacione dhe shërbime janë të koduara. Kjo është shumë e dobishme nëse doni të keni qasje në përmbajtje lokale dhe të huaj në të njëjtën pajisje.

Ka edhe më shumë: ExpressVPN mund t’ju ndihmojë të qaseni në përmbajtjen tuaj të preferuar edhe në platformat që nuk mbështesin VPN. Faleminderit për MediaStreamer tipar, ju mund të shikoni lirshëm në Smart TV tuaj, Amazon Fire TV, Apple TV dhe tastierat e lojrave.

ExpressVPN mbështet lidhjet P2P në të gjithë serverët, kështu që ju nuk keni nevojë për një profil përrua. Karakteristika e Vendndodhjes së zgjuar të aplikacionit zgjedh serverin më të mirë për ju.

ExpressVPN ofron Kriptimi 256-bit dhe Mbështetje OpenVPN në të gjitha platformat, sigurimi i një mbrojtje të fortë. Për më tepër, ju merrni Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe a Bllokimi i rrjetit vendosja – me fjalë të tjera, një çelës vrasës për lidhjen tuaj.

ExpressVPN është inovative Teknologji e besuarServer garanton që çdo server ExpressVPN gjithmonë ngarkon të njëjtin softuer të saktë, të azhurnuar, duke zvogëluar në masë të madhe rreziqet e sigurisë. TrustedServer gjithashtu lejon serverët ExpressVPN të funksionojnë duke përdorur vetëm RAM. Sepse serverat asnjëherë nuk shkruajnë në hard disk, është e pamundur që çdo e dhënë të ruhet në server pas një rindezje – edhe rastësisht. Kjo ofron nivele të pashembullt të sigurisë.

ExpressVPN vazhdimisht anashkalon Firewall-in e Madh të Kinës, kështu që është një zgjedhje kryesore për rajone me censurë të rëndë, gjithashtu.

Shërbimi ndaj klientit është gjithashtu në pikën, me mbështetje e dobishme 24/7 chat live dhe udhëzues të detajuar të konfigurimit për shumë platforma të mbështetura.

Mos e përdorni nëse:

 • Po kërkoni një VPN të lirë. ExpressVPN mund të jetë dy herë më i kushtueshëm se disa nga VPN-të e tjera në këtë listë.

ExpressVPN ofron një kombinim fitues të performancës dhe intimitetit që sigurisht ia vlen paratë. Ju gjithashtu mund ta merrni atë për një provë pa rrezik nga tre pajisje, mirësjellje e 30 ditë garanci për kthimin e parave. Me pak fjalë, ky VPN lehtë mund të plotësojë edhe më të kërkuarit e përdoruesve.

Mos harroni në marrëveshjet më të mira ExpressVPN përreth. Merrni VPN-në më të shpejtë me 49% zbritje me kuponat tanë.

Provoni ExpressVPN Tani!

Lexoni të plotë Shqyrtimi i ExpressVPN për të parë se çfarë thonë përdoruesit e vërtetë.

3. CyberGhost

VPN më e mirë për fillestarët

 • Profili i përkushtuar përrua: po
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, DAZN, HBO GO, Amazon Prime Video, Sky Go
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Raspberry Pi, Chrome
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Nëse vlerësoni një ndërfaqe të lehtë për t’u lundruar me një dizajn miqësor për përdoruesit, CyberGhost mund të jetë VPN perfekte për ju.

Ky ofrues me bazë në Rumani vjen me të gjitha gjërat thelbësore – enkriptim i ngurtë, prerje zero dhe një rrjet mbresëlënës që mburret me 5,700 serverë në 90 vende. me aplikacione të provës së rrjedhjes dhe një shtesë vrasin kaloni për masë të mirë, ky VPN është i qëndrueshëm dhe i sigurt.

CyberGhost krenohet me një klikim me një klikim dhe përdorim. Si dhe lidhjen automatike me serverin më të shpejtë, ajo i ka kushtuar servera për transmetim dhe përrua të cilat ju ndihmojnë të hyni në Netflix SH.B.A., Hulu dhe shërbime të tjera të njohura.

Alsoshtë gjithashtu e thjeshtë për të lundruar në aplikacionin cilësimet themelore dhe të përparuara. Mund të vendosni rregulla të zgjuara dhe të rregulloni tiparet e lidhjes suaj.

Ndërsa nuk është aq shpejt sa NordVPN ose ExpressVPN, CyberGhost ofron shpejtësi të mjaftueshme të mjaftueshme për transmetime pa përleshje dhe përrua. Nëse keni probleme, gjithmonë mund të merrni ndihmë përmes chat live.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju duhet një VPN që funksionon në Kinë. Për momentin, CyberGhost nuk është në gjendje të anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës.

Ne mendojmë se CyberGhost është një VPN e thjeshtë që bën një punë të shkëlqyeshme në të gjitha frontet. Kjo e bën atë një zgjedhje tjetër më të mirë, dhe e fiton atë një vend të tretë të merituar në renditjen tonë të përgjithshme. Provojeni vetë deri në 7 pajisje me gjykim falas 24-orësh dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Provoni CyberGhost Tani!

Shikoni tonë Rishikim në Cyber për më shumë detaje.

4. Surfshark

VPN më e mirë për familjet ose bizneset e vogla

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo (P2P lejohet në të gjithë serverët)
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer në BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, ESPN
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Surfshark është një shërbim relativisht i ri VPN, por ai tashmë po bën një emër për vete.

Si një ofrues i ri, Surfshark ofron një bonus shumë të rrallë – lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Nëse doni të mbroni të gjithë familjen tuaj (ose të përdorni shumë pajisje vetë), nuk do të gjeni një marrëveshje më të mirë.

Sigurisht, kjo nuk do të kishte rëndësi nëse Surfshark nuk do të ofronte një shërbim të mirë – por ashtu. Karakteristikat e tij përfshijnë tunele të ndara, kriptim të dyfishtë, vrasin mbrojtjen e ndërprerës dhe një suitë sigurie të quajtur CleanWeb që bllokon reklamat dhe parandalon malware. Ju gjithashtu do të gjeni Cilësimet shtesë të bllokimit me modalitetin NoBorder, derisa Mënyra e kamuflimit parandalon që edhe ISP-ja juaj të shohë që jeni lidhur me një VPN.

Rrjeti në rritje i Surfshark përfshin mbi 1041 serverë në 61 vende. Kjo do të thotë që gjithmonë do të keni qasje të shpejtë dhe të besueshme në përmbajtjen tuaj të dëshiruar.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju duhet të instaloni VPN tuaj në një ruter – Surfshark nuk ka një program të veçantë të ruterit.

Në përgjithësi, Surfshark është një VPN mbresëlënëse me vlerë premium dhe aplikacione të thjeshta, elegant. Ata ofrojnë pazare të mëdha me zbritje të mëdha për planet afatgjata dhe a periudha e rimbursimit njëmujor.

Provoni Tani Surfshark!

Lexoni tonë rishikim i plotë i Surfshark-ut dhe shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë.

5. PrivateVPN

Buxheti më i mirë VPN

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo, por trafiku P2P lejohet në të gjithë serverët
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, HBO GO, Amazon Prime Video
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

PrivateVPN është një shërbim i përballueshëm me një reputacion të shkëlqyeshëm. Ajo menaxhon një rrjet kompakt të 150+ serverë vetë-pronarë në 59 vende në më shumë se 80 lokacione të ndryshme.

Ky ofrues me qendër në Suedi është i përkushtuar të sigurojë privatësinë dhe sigurinë e përdoruesve të tij. Edhe pse i nënshtrohet juridiksionit 14-Sytë, PrivateVPN nuk mund t’i kthejë të dhënat tuaja pasi nuk regjistron asnjë. aplikacione të thjeshta, të thjeshta për t’u përdorur vijnë me Kriptimi AES-256 dhe mbështetje për protokolle të shumta, përfshirë standardin e industrisë OpenVPN.

Si dhe një ndërprerës vrasës, PrivateVPN ofron mbrojtje nga rrjedhja IPv6 dhe DNS. Ajo gjithashtu ka një modë vjedhurazi të dizajnuar për të anashkaluar blloqet VPN dhe firewalls DPI, duke ju dhënë qasje e pakufizuar në përmbajtje globale.

Ndërsa nuk ka mijëra servera dhe karakteristika të ndezura, PrivateVPN mbetet një zgjedhje e shkëlqyeshme për të hyrë në përmbajtjen tuaj të preferuar të bllokuar. ajo lejon lidhje P2P në të gjithë serverët dhe ofertat serverë të specializuar për Netflix dhe kanale të tjera të preferuara të transmetimit. Shpejtësitë mbresëlënëse të PrivateVPN do të thotë që nuk do të duhet të prisni për buffering ose prapambetje: zgjidhni profilin tuaj dhe filloni të shikoni!

Mos e përdorni nëse:

 • Ju dëshironi një VPN me një numër të madh të serverëve.

Nëse jeni duke kërkuar një ofrues të buxhetit me çmime të ulëta për planet afatshkurtra dhe ato afatgjata, PrivateVPN mund të jetë ajo që ju nevojitet. 30 ditë garanci për kthimin e parave ju jep kohë të mjaftueshme për ta provuar vetë këtë VPN.

Provoni PrivateVPN Tani!

Për më shumë informacion, lexoni në tonë rishikim i plotë i PrivateVPN.

6. IPVanish

Aplikacione të shkëlqyera dhe shpejtësi të qëndrueshme

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Punon me: Netflix, iPlayer i BBC
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, Routers, Chromebook, Amazon Fire TV
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Balanca midis sigurisë dhe performancës e bën IPVanish një zgjedhje tjetër më të mirë të VPN. me 1200 servera, fuqi të mirë zhbllokimi dhe mbrojtje të besueshme, ky ofrues ka shumë për të ofruar.

Kriptimi 256-bit dhe a shumëllojshmëri e protokolleve VPN – përfshirë OpenVPN – e bëjnë të sigurt IPVanish. A vrasin kaloni dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 sigurohuni që të jeni gjithmonë të mbrojtur.

Shpejtësitë janë të shpejta dhe të besueshme, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për rënie të bezdisshme të lidhjes ose çështje të stabilitetit. Cfare ka me shume, IPVanish kohët e fundit përmirësoi serverat e tij Netflix, duke e bërë atë të besueshëm për transmetim.

IPVanish mbështet lidhjet P2P dhe proxies SOCKS5 për shkarkime të shpejta përrua. Edhe pse IPVanish është me qendër në SH.B.A. (e cila zakonisht do t’i nënshtrohej kërkesave të DMCA), ajo operon një politikë legjitime të prerjeve zero – kështu që juridiksioni i SH.B.A.-së nuk duhet të jetë çështje për tirret e tifozëve.

IPVanish gjithashtu siguron Cilësimet shtesë të konfuzionit dhe konfigurim shtesë IP si rivendosja e intervalit. Këto tipare, së bashku me Mbështetje 24/7 e klientit dhe 10 lidhje të njëkohshme, e bëjnë atë të dalë nga shumë shërbime të tjera VPN. Ne dëshirojmë që periudha e rimbursimit të ishte pak më e gjatë, por a Garanci 7-ditore e kthimit të parave është akoma më mirë se asgjë.

Mos e përdorni nëse:

 • Po kërkoni një VPN të lirë.

IPVanish nuk është ofruesi më i lirë përreth, por çmimi është i duhur për vlerën e madhe që ofron ky VPN.

Provoni IPVanish Tani!

Shikoni se çfarë thonë përdoruesit e vërtetë në tonë Shqyrtimi IPVanish.

7. Mburoja e pikave të nxehta

Mbrojtje e besueshme dhe transmetim i lehtë

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, Chrome
 • Regjistrimi i të dhënave: Po (mban regjistrat e lidhjeve për kohëzgjatjen e seancave të VPN, si dhe të dhënat për qëllime të marketingut)

VPN e paguar e Hotspot Shield – e njohur si Hotspot Shield Premium – përfshin qasjen në më shumë se 2.500 serverë në të gjithë botën, si dhe aplikacione elegante dhe shpejtësi të shpejtë. A e bën atë që ia vlen të kushtojë?

Ne do të thoshim kështu Ky VPN është një zgjedhje solide për përdoruesit e rastësishëm dhe ata të energjisë, duke siguruar siguri të shkëlqyeshme Kriptimi 128-bit / 256-bit dhe Protokoll pronësie Catapult Hydra (bazuar në OpenSSL).

Hotspot Shield kompreson të dhënat gjatë transmetimit për hyrja e optimizuar e Netflix dhe transmetim pa tampon.

Për tiparet, ju merrni thelbësore vrasin kaloni dhe jo shumë më tepër. Ju nuk do të gjeni cilësimet DNS me porosi ose ndihmë shtesë për përrua. Megjithëse trafiku P2P është i lejuar, do të jeni më mirë me një VPN tjetër në këtë listë nëse përrua është një përparësi për ju.

Kjo sepse, përkundër performancës së shkëlqyeshme të përgjithshme, Hotspot Shield nuk është një shërbim pa logs VPN. Kombinuar me juridiksionin e SH.B.A.-së, kjo mund të ju bëjë një objektiv të lehtë për trolls për të drejtat e autorit ose kërkesat e DMCA – veçanërisht nëse jeni banor i SH.B.A..

Mos e përdorni nëse:

 • Ju duhet një VPN për përrua.

Edhe pse Hotspot Shield ka të metat e saj, ai mbetet një shërbim popullor, i fuqishëm dhe i përballueshëm VPN. Ne ju rekomandojmë ta merrni atë për një test provë me Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Provoni Mburojën e Hotspot Tani!

Lexoni tonë Shqyrtimi i mburojës së Hotspot për të parë se çfarë mendojnë ekspertët.

8. UltraVPN

# 1 për mbështetjen e klientit

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Punon me: Netflix, Hulu, HBO GO
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, TV Fire
 • Regjistrimi i të dhënave: Po (mbledh adresën e IP, vendndodhjen dhe informacionin e pajisjes, por jo regjistrat e aktivitetit)

UltraVPN është një shërbim me kosto të ulët dhe shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit. Ju madje mund të kontaktoni ekipin e tij mbështetës përmes telefonit!

Ajo operon 100+ serverë në 55+ vende globale. Gjatë provave tona, ajo ishte në gjendje të zhbllokojë Netflix, Hulu dhe HBO GO. Serverët e tij janë të shpejtë dhe ne kemi provuar minimale buffering.

UltraVPN ofron siguri të fortë me mbështetjen e OpenVPN dhe encryption 256-bit. Fatkeqësisht, ai ka të njëjtin problem me Hotspot Shield – ai mban disa shkrime. Ajo gjithashtu operon në SH.B.A., kështu që i nënshtrohet juridiksionit 14-Sytë. Rezultati? Ky VPN nuk duhet të jetë zgjidhja juaj e parë nëse doni anonimitet të plotë.

Në kokë, UltraVPN është i thjeshtë për tu instaluar dhe përdorur me aplikacione të shkëlqyera për desktop dhe celular.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju duhet një VPN për të hyrë në iPlayer në BBC jashtë MB.

Në fund të fundit? Nëse keni nevojë për një VPN të shpejtë për transmetim, merrni parasysh UltraVPN. Ju mund ta provoni atë pa rrezikshmëri me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave.

Provoni UltraVPN Tani!

Për gjithçka që përdoruesit janë duke thënë në lidhje me UltraVPN, shikoni vlerësimin tonë.

9. VyprVPN

Një VPN mbresëlënëse për desktop – për një çmim

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer në BBC
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox
 • Regjistrimi i të dhënave: Politikë e rreptë e mos-prerjeve

VyprVPN u ofron klientëve dy versione të ndryshme, por nëse jeni përdorues i Windows ose Mac, do të doni planin Premium.

Përveç kësaj 700+ serverë dhe a politika me shkrime zero, VyprVPN Premium ju jep veçorinë për të cilën është i famshëm: i saj protokoll pronësie kameleoni.

Një version i përmirësuar i OpenVPN, Chameleon ofron mbrojtje shtesë dhe muskuj shtesë për të anashkaluar geoblocks. Kjo e bën VyprVPN një zgjedhje të besueshme për të hyrë në Netflix SHBA dhe prurje të tjera të njohura.

Mjerisht, Kameleoni aktualisht është i disponueshëm vetëm në aplikacionet e desktopit. Megjithatë, paketa bazë e VyprVPN ofron intimitet dhe performancë të jashtëzakonshme në celular. Softueri është rrjedhje-provë, me stil, dhe më e rëndësishmja – i lehtë për t’u përdorur.

VyprVPN nuk është aspak një shërbim buxheti, por ju merrni zbritje të shkëlqyera nëse vendosni për një plan më të gjatë. VyprVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave, në mënyrë që të provoni shërbimin pa rrezik.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju dëshironi të paguani me Bitcoin ose monedha të tjera cryptocurrency
 • Ju dëshironi një VPN me shërbim të përgjegjshëm 24/7 të klientit

VyprVPN e ka dëshmuar veten si një ofrues i besueshëm që vlerëson privatësinë e përdoruesit.

Provoni VyprVPN Tani!

Lexoni tonë rishikim i plotë i VyprVPN për më shumë informacion.

10. ZenMate

Një VPN e thjeshtë që e kryen punën

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo (lejon trafikun P2P)
 • Punon me: Netflix
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, Chrome, Firefox, Opera
 • Regjistrimi i të dhënave: Politikë e rreptë e mos-prerjeve

Ne e përfundojmë krahasimin tonë me një ofrues që qëndron në bazat. ZenMate nuk dallon aq sa shërbimet e tjera që e bënë listën tonë, por ka një arsye shumë të mirë që është këtu.

Për një çmim modest, ZenMate ju jep Kriptimi i OpenVPN, një politikë e ngushtë e prerjeve zero, dhe mbi 290 servera në 30 vende. Trafiku P2P është i lejuar, edhe nëse nuk ka një profil të veçantë për përrua, dhe shpejtësitë janë mjaft të shpejta për transmetimin HD pa çështje.

Ekziston edhe një vrasin kaloni, kështu që ju nuk do të zbuloni të dhëna të ndjeshme nëse lidhja juaj prishet. Kjo ndodhte shpesh – por pas disa përmirësimeve, ZenMate është më i qëndrueshëm se kurrë.

Nëse mbështetja e bisedës live ka rëndësi për ju, ZenMate VPN ndoshta do të zhgënjehet pasi ofron vetëm një sistemi i biletave. Megjithatë, mund të presësh përgjigje në kohë dhe të hollësishme nga stafi miqësor.

Ne na pëlqen t’i shohim ofruesit e VPN-së duke u bërë më të mirë. ZenMate është një nga ata ofruesit – me përmirësime masive në shërbimin e përgjithshëm, ky VPN është rritur sa duhet për të merituar një vend midis më të mirëve të vitit 2020.

Mos e përdorni nëse:

 • Ju duhet një VPN për transmetim. Zenmate vetëm ju lejon të keni qasje në Netflix.

Shikoni se çfarë ka të bëjë me ZenMate me të lirë Gjyq 7-ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Provoni Zenmate VPN Tani!

Shikoni se çfarë mendojnë ekspertët dhe përdoruesit ZenMate në rishikimin tonë.

VPN-të më të mira: Tabela e Krahasimit të Shpejtë

Prove falasGarancia e kthimit të paraveShërbime të përputhshme të transmetimit
NordVPN30 dite440+ përfshirë Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV
ExpressVPN30 diteNetflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC
Cyberghost24 ore45 ditëNetflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe më shumë.
Surfshark30 diteNetflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe më shumë.
PrivateVPN7 dite30 diteNetflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.
IPVanish7 diteNetflix, iPlayer i BBC
Mburoja e nxehtë7 dite45 ditëNetflix (megjithëse nuk është katalogu amerikan), iPlayer i BBC
UltraVPN30 diteNetflix, Hulu, dhe HBO GO
VyprVPN30 diteIPlayer Netflix dhe BBC Hulu dhe Amazon Prime Video, dhe më shumë.
ZenMate7 dite30 diteNetflix

Zgjedhja e Shërbimit më të mirë VPN: Si Ne Renditëm & Krahasuar këto VPN

Ka qindra shërbime VPN në dispozicion, dhe secila pretendon të jetë e përkryer për nevojat tuaja. Zgjedhja e VPN më e mirë mund të jetë e vështirë. Rekomandimet tona të thella marrin parasysh kriteret më të rëndësishme, duke ju dhënë të gjitha informacionet që ju nevojiten për të bërë zgjedhjen e duhur.

siguri

Dy aspekte thelbësore të një VPN të lartë janë intimitet dhe siguri. Do të shtypeni fort për të gjetur një ofrues që nuk i ofron ata në letër – por gjërat mund të jenë të ndryshme në realitet.

A VPN me një politikë të verifikuar të mos logve siguron që gjurma juaj dixhitale të jetë e sigurt. Politikat e mos-logs nuk do të thotë që asnjë nga të dhënat tuaja nuk është mbledhur, ruajtur ose ndarë ndërsa jeni duke kërkuar. Ju mbron nga sytë e këqij dhe ruan intimitetin tuaj, duke e bërë atë një nga kriteret kryesore në renditjen tonë të VPN.

shpejtësi

Një përbërës tjetër që duhet të ketë në recetën për VPN më të mirë është shpejtësi. Përdorimi i një VPN do të thotë që trafiku juaj dërgohet përmes serverëve shtesë, duke ndikuar në shpejtësinë tuaj. Vdo VPN do t’ju ngadalësojë në një farë mënyre; pyetja e vërtetë është se sa. Shërbimet më të shpejta VPN kanë ndikimin më të vogël në cilësinë e lidhjes suaj. Ata do t’ju lejojnë të shfletoni, përroni dhe transmetoni pa vonesa të bezdisshme ose buffering.

Një VPN me të vërtetë e shpejtë mund të ju ndihmojë gjithashtu të kapërceni ISP-në. Ju mund të përfundoni me shpejtësi më të shpejtë se sa filluat.

streaming

Duke folur për kullim, VPN-të janë një zgjidhje popullore për të hyrë në gamën e plotë të përmbajtjes në platforma si Netflix, Hulu, IPlayer BBC, dhe DAZN. Platforma të tilla kufizojnë shërbimin e tyre në varësi të rajonit tuaj, por lidhja me serverin e duhur VPN mund të hap derën e shfaqjeve tuaja të preferuara.

torrenting

VPN-të janë gjithashtu të dobishme për tifozët e përroit – veçanërisht në vendet ku ndalohen përrallat. Edhe nëse respektoni rregullat (ne ju rekomandojmë të bëni), përrua pa mbrojtje shtesë mund t’ju ekspozojë për trollet e babëzitur të së drejtës së autorit dhe hakerat.

Lidhjet P2P nuk janë të sigurta, por ju mund ta ndryshoni atë me një VPN e mirë për përrua. nga maskimi i adresës suaj të vërtetë IP dhe fshehja e trafikut tuaj pas një shtrese të kriptimit, do të shmangni të gjitha kërcënimet që vijnë me shkarkimin e torrenteve ndërsa shijoni përfitimet. Në krahasimin tonë VPN, ne kontrolluam tipare torrenting si Profilet P2P, proxies SOCKS5 dhe konfigurimi i lehtë me klientë përrua.

censurim

Së fundmi, le të flasim censurim. E dini që keni zbritur në një ofrues të besueshëm kur VPN juaj punon në një vend që përpiqet në mënyrë aktive ta bllokojë atë. Gjatë hulumtimit tonë, ne shikuam karakteristika të veçanta dhe cilësimet për bllokime shtesë. Shërbimet më të larta VPN në listën tonë të përgjithshme kanë provuar veten e tyre brenda rajone të censuruara të rënda si Kinë, Iran, dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Shumë faktorë të tjerë luajtën një rol të rëndësishëm në renditjen tonë përfundimtare. Kjo perfshin madhësia e rrjetit të serverit, enkriptimi, veçoritë e sigurisë, lehtësia e përdorimit, sigurisht – çmim. Ne nuk kemi kursyer asnjë shpenzim në eksplorimin e çdo detaji për rishikimet dhe testet tona VPN.

Shërbimet më të mira të VPN: Pyetjet e bëra më shpesh

Falas vs VPN e paguar: Janë të sigurta VPN?

Legalshtë një legal i përdorur për VPN?

A është e sigurt të përdorni një VPN?

Si ta përdor një VPN?

Sa kushton një VPN? A mund të marr një VPN të mirë të lirë?

A mund të përdor Tor ose një Proxy Në vend të një VPN?

Cili është VPN më i mirë për pajisjen / programin / sistemin operativ tim?

Falas vs VPN e paguar: Janë të sigurta VPN?

Dikush mund të argumentojë se nuk është e nevojshme të blini të drejtën tuaj për privatësi në internet. Ndërsa ne jemi dakord me këtë në teori, gjithashtu duhet të përballemi me realitetin.

Ofruesit VPN ofrojnë një shërbim në këmbim të diçkaje. Dhe kur diçka nuk është para, zakonisht është shumë më keq. Nuk ka diçka të tillë si vërtet të lirë: shanset janë, nëse nuk paguani për një produkt, ju jeni produkti.

Mjerisht, shumica e VPN-ve falas kanë kufizime serioze dhe paraqesin kërcënime serioze për privatësinë dhe sigurinë e përdoruesit. Nga shpejtësia e ngadaltë dhe kufizimet e gjerësisë së bandës deri tek reklamat e bezdisshme dhe madje edhe shitja e të dhënave tuaja, ka shumë arsye të vlefshme për të shmangur VPN falas.

Merrni për shembull Holën. Ky shërbim falas VPN është në thelb një përfaqësues i lavdëruar që përdor shkëmbimin e skedarëve nga kolegët me kolegë për të rivotuar trafikun e përdoruesve. Jo vetëm që është duke përdorur bandën tuaj, por Hola mbledh dhe regjistron pothuajse të gjitha të dhënat nga seanca juaj e shfletimit. “Politika e tyre e privatësisë” madje e specifikon atë ajo do të ndajë të dhënat tuaja me palët e treta, bashkëpunëtorët dhe partnerët.

Jo të gjithë VPN-të e lirë janë të këqija. Ne testuam rigorozisht dhjetëra shërbime falas dhe gjetëm disa VPN falas që janë të sigurta për t’u përdorur. Por a mjafton kaq?

Kur shikon ofrojnë VPN me vlerë shtesë të paguar, ju ndoshta nuk do të dëshironi një shërbim falas. Është e thjeshtë – nëse doni një ofrues që do garantoni privatësinë tuaj dhe ju japin serverat dhe veçoritë që ju nevojiten, është më mirë të paguani disa dollarë sesa të përfundoni të zhgënjyer nga një VPN falas.

Mbani në mend se ju mund të ulni në mënyrë të konsiderueshme koston e përgjithshme të një VPN të paguar duke përfituar nga marrëveshje zbritje dhe kodet e kuponit. Në atë mënyrë, ju mund të merrni një shërbim premium për ndryshimin e xhepit – një situatë e favorshme!

Shumë shërbime të larta VPN gjithashtu ofrojnë prova falas, kështu që të mundeni provoni falas shërbimin e tyre. Shumica ofrojnë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund të keni një periudhë provë pa rrezik për të siguruar që jeni të kënaqur me shërbimin.

Legalshtë një legal i përdorur për VPN?

Për shkak se VPN-të mund të përdoren për të lehtësuar aktivitetet e paligjshme, shumë besojnë se vetë softueri është kundër ligjit. Kjo nuk është e vërtetë.

Shtë e ligjshme të përdorni një VPN në 95.9% të vendeve. Përdorimi i një VPN është i paligjshëm (ose bie në një zonë gri) në:

 • Kinë
 • Irak
 • Iran
 • Rusi
 • Bjellorusi
 • Turqi
 • Oman
 • Emiratet e Bashkuara Arabe

Përdorimi i një VPN është një praktikë e zakonshme. Shumë kompani i përdorin ato për të mbrojtur të dhëna të ndjeshme, për të zvogëluar rrezikun e hakimit dhe për të kryer hulumtime të tregut në vende të ndryshme.

Fshehja pas një VPN gjatë përfshirjes në akte kriminale është e paligjshme. Por ky nuk është problem me vetë VPN – veçanërisht kur miliona njerëz po përdorin këto shërbime për siguri dhe intimitet.

A është e sigurt të përdorni një VPN?

VPN-të janë të sigurta për t’u përdorur në shumicën e vendeve. Sidoqoftë, është përgjegjësia juaj të siguroheni që të ndiqni rregullat dhe të mos keni probleme.

Sidoqoftë, mund të keni një rrezik nëse:

 • Ju përdorni një VPN të lejuar nga qeveria në një vend ku qeveria mandaton të cilat lejohen VPN
 • Ju torrentoni materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit me një VPN që mban regjistrat ose nuk ka një ndërprerës vrasjeje.

Si ta përdor një VPN?

në ditët tona, përdorimi i një VPN është aq i thjeshtë sa shkarkimi i softverit nga faqja e internetit e ofruesit tuaj dhe instalimi i tij. Vendosja zakonisht zgjat vetëm disa minuta.

Shumica e shërbimeve VPN janë miqësore për përdoruesit, me ndërfaqe intuitive dhe udhëzime të drejtpërdrejta. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një server të sigurt nga lista – ose lejoni aplikacionin VPN të zgjedhë një vendndodhje optimale nëse ka një quick-connect tipar.

Nëse nuk keni ndonjë përvojë me VPN, mos u shqetësoni! Muchshtë shumë më lehtë sesa tingëllonveçanërisht nëse merrni udhëzuesin tonë të hollësishëm të fillestarit.

Sa kushton një VPN? A mund të marr një VPN të mirë të lirë?

Fatmirësisht, VPN premium nuk vijnë me çmime premium. Ndërsa abonimet mujore janë të shtrenjta, investimi në një plan afatgjatë do të thotë që ju me siguri do të paguani ekuivalentin prej 3 – 7 $ në muaj.

Në fakt, në të vërtetë mund të merrni një shërbim me cilësi të lartë VPN për më pak se 3 dollarë në muaj!

Vlen gjithashtu të përmendet se shumë VPN ofrojnë prova falas, kështu që ju mund të provoni nëse shërbimi i tyre i plotëson nevojat tuaja të sigurisë dhe transmetimit.

Shumica gjithashtu kanë politika të kthimit të garancive për kthimin e parave. Në varësi të shërbimit që ju zgjidhni, do të keni midis 7 – 45 ditë për të anulluar shërbimin tuaj pa rrezik, nëse nuk jeni i lumtur.

Ju gjithashtu mund të kurseni në pajtimin tuaj duke përdorur marrëveshjet tona dhe kodet kupon.

A mund të përdor Tor ose një Proxy Në vend të një VPN?

Tor, proxies dhe VPN janë tre lloje softuerësh krejtësisht të ndryshëm që ndonjëherë shërbejnë për përdorim të njëjtë. Le të shohim më nga afër.

shkëmb (shkurt per Ruteri qepë) përdor një rrjet anonimizues që lejon lidhjen tuaj përmes disa serverave vullnetarë. Ndërsa ky proces ju bën (dhe të dhënat tuaja) shumë më të vështira për t’u gjetur, do t’ju ​​ngadalësojë. Tor është një temë shumë e ndërlikuar, kështu që shikoni udhëzuesin tonë përfundimtar për Tor nëse jeni kurioz për më shumë informacion dhe këshilla.

Në krahasim me VPN-të, Tor ka të metat e saj. Ndërsa është i lirë për t’u përdorur, ai siguron kriptim më të dobët dhe lidhje më të ngadalta. Masa më e mirë është të përdorni së bashku Tor dhe një VPN dhe korr të gjitha përfitimet. Një VPN i qëndrueshëm largon dobësitë e Tor, ndërsa Tor përmirëson edhe më shumë privatësinë tuaj.

Që ka thënë, jo të gjithë VPN-të janë në përputhje me Tor. Për ta bërë atë të funksionojë, ju duhet një VPN si NordVPN e cila ofron specializuar në serverat mbi VPN.

Shërbime të përfaqësuesit kanë një avantazh ndaj VPN: ato ofrojnë shpejtësi të shpejtë (dhe fshehin adresën tuaj IP). Sidoqoftë, ata nuk kanë veçori të tjera të sigurisë, mos i kodoni të dhënat tuaja dhe as nuk ofrojnë një ndërfaqe.

Këto karakteristika do të thotë që proxies nuk janë të sigurt ose të lehtë për t’u përdorur. Sidoqoftë, ata mund të përmirësojnë shpejtësinë e lidhjes suaj nëse privatësia nuk është shqetësuese për ju.

Janë qindra proxjanë atje, kështu që është e rëndësishme të zgjidhni atë të duhurin. Me mire akoma, investoni në një VPN të shpejtë dhe të lirë dhe përfitoni nga mbrojtja dhe intimiteti shtesë, mbi shpejtësinë e madhe.

Shënim: Ne në vpnMentor sigurojmë një mjet proxy falas! Mos ngurroni ta përdorni nëse jeni me nxitim dhe nuk keni kohë për të zgjedhur dhe zgjedhur.

Cili është VPN më i mirë për pajisjen / programin / sistemin operativ tim?

I njëjti shërbim VPN mund të ketë disa versione të ndryshme në varësi të cilës platformë është për të cilën është krijuar. Për shembull, edhe nëse VPN juaj është i përsosur në Windows, aplikacioni i tij celular mund të jetë i prishur dhe i paqëndrueshëm në telefonin tuaj.

Ne te vertete, nuk ka një ofrues VPN që është universalisht më i miri për çdo pajisje, softuer ose sistem operativ. Në mënyrë që të bëni zgjedhjen e duhur, do t’ju duhet të bëni disa hulumtime dhe të gjeni VPN-të më të vlerësuara për nevojat tuaja.

Më poshtë mund të gjeni mbledhjet tona të azhurnuara rregullisht të të gjitha platformave kryesore:

 • Windows
 • mushama
 • iOS, iPhone, iPad
 • android
 • krom
 • Firefox
 • ekspeditë gjuetine
 • Apple TV
 • TV të zgjuar
 • Kodi
 • Zjarri TV Stick
 • PS4
 • routers
 • roku
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map