Огляд антивірусу Касперського 2016 року

Ще один антивірус із сильною репутацією, здобутий за багато років, Антивірус Касперського обіцяє багато.

Чи доставляє це??

Мінімальні системні вимоги – чи буде вона працювати на вашому пристрої?

У якості мінімальних системних вимог для запуску програми Касперський перераховує:

 • Операційна система: Windows Vista, XP, 7, 8, 8.1 і 10, 32- та 64-розрядні
 • Процесор: 1 ГГц або краще одноядерний процесор (800 МГц буде працювати в Windows XP)
 • Пам’ять (оперативна пам’ять): 1 Гб оперативної пам’яті з 32-бітними операційними системами, 2 ГБ на 64-бітних встановленнях (512 МБ оперативної пам’яті для всіх версій Windows XP)
 • Доступна безкоштовна спеція на жорсткому диску: 480 Мб або більше

У моєму тестуванні Антивірус Касперського 2016 використовував дуже невелику кількість оперативної пам’яті, тому біг близько до вітру за цією специфікацією може не викликати у вас занадто багато проблем.

З точки зору загального впливу на систему, програма не була такою доброю на процесорі i3, який працює на 1,8 ГГц, тому я б закликав бути обережним, якщо ви думаєте запускати цю програму на більш старій машині.

Встановлення та налаштування

Установка антивірусу Касперського 2016 – це просто і швидко.

На відміну від деяких інших антивірусних програм, програмне забезпечення російської фірми може бути у вашій системі та готове запустити протягом 3 хвилин після натискання на посилання для завантаження.

Чому установка настільки швидка?

Все просто, тому що Касперський вирішив не запускати швидке сканування або завантажувати будь-які оновлення в рамках процесу налаштування..

Незалежно від того, чи це добре, чи ні, це питання думки – моє тремтіння до більш своєчасного процесу встановлення, який закінчується корисним антивірусним рішенням, яке вже перевірило ключові області системи на наявність зловмисного програмного забезпечення.

Інший підхід, застосований Касперським, може залишити вас вразливими, якщо ви вирішите не оновлювати базу даних визначень вірусів або запустити сканування незабаром після встановлення.

Рішення Касперського не застосовувати оновлення та сканування в процесі встановлення здається ще більш дивним, якщо врахувати, наскільки швидко він може виконати обидва – ваш час може змінюватись, залежно від кількості оновлень, які потрібно завантажити та файлів для сканування, але мій взяв 90, а потім 50 секунд відповідно.

Точно чому це не могло бути вбудовано в процедуру встановлення та налаштування, я не знаю.

Kaspersky-AV-інтерфейс

Інтерфейс

Інтерфейс, обраний російською охоронною фірмою, непоганий – сіра, біла та аква кольорова схема працює досить добре, а інтерфейс дає зрозуміти, чи ваш комп’ютер повністю захищений повідомленням у верхній частині екрана – але він містить деякі дивні дизайнерські рішення.

На головній сторінці Лабораторії Касперського гордо відображаються чотири великі прямокутні кнопки. Одне з них – функція сканування, яка є досить справедливою, тому що це головна особливість цього типу програмного забезпечення.

Інші очевидні посилання дозволяють оновлювати програму, залучати віртуальну клавіатуру та читати звіти.

Хоча останнє може бути цікавим, я не можу уявити, що багато людей витрачають на них занадто багато часу.

Як не дивно, деякі інші цікавіші функції, такі як сканер вразливості, можна виявити лише натиснувши на текстове посилання під вищезазначеними та сильно рекламованими функціями.

Навіть тому, що те та інші функції, здається, витягнуті з поля зору, здається, принаймні цікавими.

Касперський-скан

Особливості безпеки

Будучи антивірусною програмою, головна особливість, яку ви могли б очікувати, – це, звичайно, двигун сканування, і Касперський пропонує кілька варіантів у цьому плані:

 • Повне сканування – охоплює всі файли, папки та інші області комп’ютера
 • Швидке сканування – розглядає загальні та критичні місця
 • Спеціальне сканування – папки, файли та інші визначені вами області
 • Сканування знімних дисків – для USB-накопичувачів тощо.

Існує також вкладка «Диспетчер завдань», яка підсумовує раніше виконані сканування або показує хід будь-якого сканування, який зараз триває.

Знову ж таки, внизу сторінки є ще одне посилання, на цей раз до налаштувань програми та функцій планування програми.

Хоча це не зовсім непомітно, його можна було б пропустити, принаймні користувачам першого разу, що було б більше ганьбою, ніж проблемою.

Окрім надання можливості планувати майбутні сканування, функція налаштувань надає в іншому випадку неясний доступ до деяких цікавих функцій, таких як можливість вибору, чи запускається програма при запуску Windows, або сканування електронних повідомлень.

Хоча типово налаштовані переваги безпеки над зручністю, прикро, що на сторінці налаштувань не надається більше гравітів в інтерфейсі.

Касперський-Хмара-Захист

Інші інструменти

Як уже згадувалося, антивірус Касперського 2016 пакує кілька додаткових інструментів, до яких можна отримати, натиснувши посилання в правому нижньому куті інтерфейсу. Вони є:

 • Захист від хмар, який відображає статистику щодо мережі безпеки Kaspersky, “негайної глобальної розвідки про загрози”, яка надсилає дані всіх учасників до лабораторії вірусів компанії, тим самим сприяючи швидкому реагуванню на нововиявлені загрози.
 • Карантин створює захищену зону на вашому жорсткому диску, куди програма буде розміщувати будь-які заражені або невідомі файли. Ви можете вирішити, чи витягти все, що зберігається тут, або назавжди видалити.
 • Сканування вразливості шукає вразливості як у ваших програмах, так і в операційній системі. У моїй тестовій системі він виявив декілька проблем із Internet Explorer (не хвилюйтесь, я ніколи не користуюся ним), а також запропонував вимкнути Autorun на мережевих та зовнішніх жорстких дисках. На щастя, у мене не було проблем з операційною системою (усі оновлення безпеки вже встановлені), але, знаючи, що програма позначила б будь-які гарантії певного відчуття безпеки.
 • Конфігурація браузера перевіряє основні веб-переглядачі (Internet Explorer, Chrome і Firefox), якщо вони встановлені, і даватиме рекомендації на основі їх налаштувань. Деякі області, на які він звертається, – це налаштування, які дозволяють програмам запускати рекламу або показувати рекламу та змінювати домашню сторінку.
 • Очисник конфіденційності запропонує, а потім, за бажанням, виконати кілька змін, які допоможуть вам зберегти свою конфіденційність в Інтернеті та від усіх інших, хто користується тією ж машиною. Приклади того, що може зробити цей інструмент, – це очищення історії веб-переглядача, видалення папки TEMP та видалення файлів cookie.
 • Диск Kaspersky Rescue – це посилання на Інтернет, з якого ви можете завантажити завантажувальний диск компанії, який слід перенести на компакт-диск, DVD або USB-накопичувач. Якщо ваш ПК колись заразиться, ви можете використовувати зображення диска для завантаження з-за меж Windows та очистити інфекцію.

Також є посилання на власного майстра усунення несправностей Microsoft, а також окреме посилання на включену віртуальну клавіатуру, яка може бути використана для запобігання програмному забезпеченню журналів реєстрації брелоків..

Kaspersky-Virtual-Keyboard

Загалом, це досить вражаючий перелік додаткових функцій того, що продається як окрема антивірусна програма.

Хоча не настільки обширний, як екстри, пропоновані аналогічним продуктом Bitdefender, список все ще має значно більше можливостей, ніж ті, які пропонують інші постачальники безпеки..

Ефективність як безпечне рішення

Настільки вражаючими, як і додаткові інструменти, які постачає Касперський, саме антивірусна робота буде найбільш важливою увагою для більшості людей.

У цьому відношенні програма працює досить чудово, набираючи 100% у трьох з чотирьох тестів, проведених незалежною лабораторією AV-Test.

Єдиною областю, в якій вона впала, була захист від реальних атак зловмисних програм 0-денного дня.

Що стосується захисту, продуктивності та зручності використання, програма набрала найкращі оцінки, подвиг, відповідний лише Bitdefender.

В іншій незалежній тестовій лабораторії AV-Comparatives оцінка відповідала кращому продукту, а не найкращому.

Антивірус Касперського 2015 року відібрав срібні нагороди за активний захист, захист у реальному світі та видалення зловмисного програмного забезпечення, а версія 2016 року, ймовірно, отримає подібні відзнаки. Він також отримав дві золоті нагороди – за виявлення та ефективність файлів – а також найкращу рекомендацію щодо продукту.

Загалом, дуже вражаючий рейтинг, який, безсумнівно, залишає Касперського на другому місці за Бітдефендером.

Касперський-Уразливість-Ска

Системний вплив

Спосіб роботи сканування на Антивірус Касперського 2015 трохи відрізняється від деяких інших антивірусних програм.

У той час як деякі миттєво збільшують максимальну кількість ядер і ниток процесора, наскільки вони можуть знайти, і зберігатимуть їх за все сканування, ця програма використовувала змінний рівень ресурсів протягом всього процесу..

Теоретично це мені сказало, що продуктивність системи, ймовірно, буде кращою, ніж конкуренція через не завжди 100% навантаження на процесор, але насправді навпаки було інше.

Я, безумовно, помітив незначний елемент млявості в моїй системі, і, на мою думку, просто відкриття Chrome на його домашню сторінку було злегка відсталим. Зважаючи на низьке використання пам’яті під час сканування – для більшості скану було використано лише 50 Мбайт оперативної пам’яті, але на півдорозі тимчасово було помічено стрибок ще на 500 МБ – це здається дивним та несподіваним результатом.

Зважаючи на те, що повне сканування зайняло 25 хвилин у моїй відносно невикористаній системі, існує ймовірність, що процес сканування Касперського з часом може стати м’яко роздратованим.

Якщо говорити про повне сканування, ще однією химерністю було те, що смужка прогресу оцінювала залишок часу протягом усього процесу. Зрозуміло, ви можете подумати, і справді це могло б бути, якби це було точно – мій сканування говорив, що це займе цілу годину аж до 25 хвилин, коли раптом проскочить до завершення.

Дивно, так?

Загальне враження

Антивірус Касперського 2016 – це дуже хороша програма, яка оцінюється незалежними лабораторіями та забезпечена додатковими функціями, які багатьом з вас можуть бути справді корисними.

Що це не так високо оцінено, як Bitdefender Antivirus Plus 2016, це зауважимо, але гранична величина між ними є чудовою, особливо зважаючи на той факт, що пропозиція Касперського, як правило, коштує дешевше.

Яке з них краще відповідає вам, можливо, є особистим вибором – функціонально вони майже однакові, хоча деякі можуть вважати Bitdefender простішим у використанні..

Чи це вимагає більш високої вартості, вирішувати вам.

Перш ніж поїхати, слід згадати ще одне останнє – хоча насправді не є частиною огляду як такої, я думаю, що важливо згадати деяку нещодавню погану пресу, яку отримала Лабораторія Касперського щодо помилкових позитивних даних – файли, визначені як злісні за своєю суттю вони насправді доброякісні.

Багато говорилося про Євгевно Касперського та передбачувані ділові практики компанії, яку він заснував разом із колишньою дружиною.

На момент написання нічого не було доведено, і я особисто сказав би розповіді про Касперського, який намагався саботажу конкурентів – це повний бункер.

Інші люди можуть не погодитися.

Якою б не була ваша точка зору – Iain Thomson з Реєстру пропонує збалансований вигляд, якщо ви не знаєте про історію – факт залишається фактом, що саме програмне забезпечення є надійним і високо оціненим.

Отож, моя порада: не пускайте повідомлення в ЗМІ, які цитують анонімні джерела, і не хвилюйтеся, що Касперський знаходиться в Росії – і на мою думку це не стосується.

Завітайте до Касперського

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me