Android blokuje połączenia bez VPN

Wszystkie wersje aplikacji ExpressVPN dla systemu Android od wersji 7.4 i nowszej zawierają tymczasowo funkcję w menu Ochrona sieci blokuje dostęp do Internetu, gdy nie można połączyć się z VPN lub ponownie połączyć. Za każdym razem, gdy ruch internetowy jest blokowany przez tę funkcję, ruch ten nie może być przechwytywany przez osoby trzecie ani wykorzystywany do identyfikacji użytkownika.

Ta funkcja ochrony sieci jest dostępna dla wszystkich wersji i producentów urządzeń z Androidem i jest domyślnie włączona na telefonach i tabletach. (Użytkownicy Androida TV muszą włączyć tę funkcję ręcznie).

Korzystanie z tej funkcji nie zakłóca dzielonego tunelowania ani dostępu do urządzeń lokalnych. Jeśli dostęp do Internetu zostanie zablokowany, zobaczysz ten komunikat w aplikacji ExpressVPN:

Internet jest zablokowany na urządzeniach z Androidem.

Na telefonach i tabletach z Androidem zobaczysz także poniższe powiadomienie systemowe:

Powiadomienie systemowe wskazujące, że internet jest zablokowany na Androidzie.

Jeśli stukniesz Spróbuj ponownie, aplikacja spróbuje ponownie połączyć się z VPN. Jeśli stukniesz Odblokuj Internet, nastąpi powrót do ekranu głównego ExpressVPN, z odłączoną siecią VPN i odblokowanym i niezabezpieczonym połączeniem internetowym.

Uwaga: Android TV nie obsługuje powiadomień systemowych, dlatego musisz przejść do aplikacji ExpressVPN, aby sprawdzić, czy funkcja ochrony sieci blokuje dostęp do Internetu.

Wyłączanie lub włączanie funkcji w aplikacji ExpressVPN

Aby wyłączyć funkcję ochrony sieci, przejdź do menu hamburgerów (≡) > Ustawienia > Ochrona sieci, a następnie przełącz Zablokuj internet, gdy nie będzie można połączyć się z VPN lub ponownie połączyć do pozycji wyłączonej. Aby go włączyć, włącz go.

Włącz ochronę sieci dla Androida.

Korzystanie z ustawień systemu Android w celu zapewnienia szczelności

ExpressVPN obsługuje również pełną szczelność poprzez ustawienia systemu Android, jeśli używasz Androida 8.0 (lub nowszego). Należy jednak pamiętać, że:

  • Ta funkcja systemu Android nie jest dostępna w Android TV ani Fire TV i może nie być dostępna u niektórych producentów urządzeń z Androidem (np. Huawei).
  • Włączenie tych ustawień systemowych zakłóci dzielone tunelowanie i dostęp do urządzeń lokalnych (nawet jeśli włączone jest dzielone tunelowanie i dostęp do urządzeń lokalnych).

Aby włączyć zabezpieczenie przed wyciekiem za pomocą ustawień systemu Android, musisz włączyć oba Zawsze włączony VPN i Blokuj połączenia bez VPN. Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do tych ustawień jest dotknięcie Ustawienia Androida w czerwonym polu w obszarze Ochrona sieci w aplikacji ExpressVPN.

Kran

W wyskakującym okienku dotknij Ustawienia Androida.

Stuknij, aby otworzyć ustawienia Androida.

W poniższym menu włącz Zawsze włączony VPN, następnie włącz Blokuj połączenia bez VPN.

Przełącznik

Która forma ochrony jest dla mnie odpowiednia?

Po włączeniu Zablokuj dostęp do Internetu, gdy nie możesz połączyć się lub ponownie połączyć z VPN z poziomu aplikacji ExpressVPN zachowujesz dostęp do lokalnych urządzeń sieciowych i dzielone tunelowanie, jednocześnie znacznie zmniejszając ryzyko wycieku danych. Jednak ograniczenia w Androidzie uniemożliwiają żadnej aplikacji VPN zagwarantowanie 100% szczelności w tych warunkach.

Użytkownicy, którzy wymagają takiej całkowitej szczelności, nawet kosztem dzielonego tunelowania i dostępu do lokalnego urządzenia, będą musieli włączyć Zawsze włączony VPN i Blokuj połączenia bez VPN z ustawień systemu Android.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map